Miasto w ruinie, czy rozwój w mieście? Klimek odpowiada na zarzuty

W komentarzach niektórych internautów można przeczytać, że wygranie Beaty Klimek w drugiej turze wyborów prezydenckich może „doprowadzić Ostrów do ruiny”. Co na to pani prezydent?

– To jest totalna manipulacja i po prostu wielkie kłamstwo, które zostało wykreowane na potrzeby kampanii wyborczej walki o urząd prezydenta miasta, bo wystarczy przejść ulicami Ostrowa Wielkopolskiego, żeby zobaczyć, jak to miasto zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch kadencji, w jakim miejscu był Ostrów Wielkopolski w roku 2014 i jak wygląda w roku 2024.

Rozmowa w wersji wideo. Ciąg dalszy wypowiedzi w wersji tekstowej znajduje się pod okienkiem z filmem.

PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI

Inwestycje, które zostały wykonane dotknęły tak naprawdę każdego obszaru aktywności naszych mieszkańców. Poczynając od tych najmniejszych obywateli Ostrowa, naszych maluchów, dla których wybudowaliśmy przepiękne żłobki. Dzisiaj żadne dziecko tego miejsca w żłobku nie jest pozbawione i mało tego te żłobki są praktycznie bezpłatne, bo miasto dopłaca ogromne pieniądze do każdego miejsca żłobkowego. Przez budowę nowych przedszkoli i to, co zawsze leżało mi bardzo na sercu, także z bardzo profesjonalnie przygotowanymi miejscami dla dzieci niepełnosprawnych. Musimy pamiętać o tym, że nie każde dziecko rodzi się zdrowe, nie każda rodzina ma to szczęście posiadania dziecka w pełni sprawnego i dla tych dzieci stworzyliśmy także profesjonalną opiekę, miejsca w przedszkolach,

PLACE ZABAW

ale także o czym może już nie wszyscy pamiętają ogródki jordanowskie i place zabaw, na których te dzieci mogą spędzać wolny czas i mogą korzystać może po raz pierwszy ze zjeżdżalni i może po raz pierwszy z huśtawki czy z karuzeli. Oczywiście z tych obszarów. Bardzo dużo zaczęłam od tych najmłodszych, ale zrobię taką klamrę i powiem, że wiele uwagi poświęciliśmy naszym seniorom, zarówno przygotowując dla nich mieszkania, każdy starszy człowiek doskonale wie, że pojawiają się już problemy z poruszaniem, z dotarciem na piętro, więc mieszkania, gdzie są windy i są szerokie klatki schodowe, gdzie są specjalne toalety. Kolejne takie mieszkania chcemy budować przy ulicy Wolności w miejscu, gdzie kiedyś kiedyś było przedszkole Calineczka,

MIESZKANIA

ale w tych kolejnych latach chcemy budować kolejne mieszkania dla młodych rodzin po to, żeby oni nie musieli zaciągać ogromnego kredytu na mieszkanie od dewelopera, tylko żeby stać ich było na takie swoje własne, wymarzone M poprzez budownictwo miejskie, które realizujemy.

Te zmiany dotknęły każdego obszaru naszego miasta i też chcę powiedzieć, bo łatwo nam się przyzwyczaić do pewnych zmian, udogodnień, ale przecież my pamiętamy Ostrów z kiepską komunikacją miejską, ze zdezelowanym sprzętem.

CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje

AUTOBUSY

Dzisiaj mamy nowoczesne elektryczne autobusy każdy wyposażony w najnowocześniejsze technologie, ale także sprzęt do ratowania życia komunikacji zeroemisyjną. My mamy bardzo mocno zmodernizowaną infrastrukturę komunalną, poczynając od oczyszczalni ścieków, a skończywszy na stacji uzdatniania wody, a po drodze ogromna farma fotowoltaiczna, która zapewnia nam prąd z odnawialnych źródeł energii.

To są wszystko inwestycji, których być może nie widać gołym okiem. Nie zastanawiamy się nad nimi codziennie, ale to są inwestycje, które w momencie krytycznym okazuje się, że są najważniejsze dla naszego funkcjonowania. One są nam potrzebne każdego dnia. Ogromne pieniądze, poszły na zielony Ostrów na to, żeby to miasto odbetonować. W każdy zakątek Ostrowa Wielkopolskiego wprowadzić tę zielononiebieską infrastrukturę z tysiącem, nasadzeniem nowych drzew, krzewów, bylin po to, żeby też łatwiej nam było w Ostrowie żyć ci mieszkać.

SPORT

W sposób absolutnie absolutnie kompleksowy zmodernizowaliśmy ostrowską infrastrukturę sportową. Jej nie było albo była w opłakanym stanie.

BASEN

Może dzisiaj warto przypomnieć mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego tą dziurę w ziemi przy ulicy Paderewskiego popękaną, Już na końcu nieotwieraną na sezon letni, bo była niebezpieczna. Gdybyśmy zapytali dzisiaj kogokolwiek z młodych ludzi Ostrowa Wielkopolskiego czy wyobraża sobie życie bez naszego basenu, to odpowiedzą, że nie. Jak ja się spotykam z młodymi ludźmi gdzieś w okolicach czerwca i mówię, jakie macie jeszcze pytania do prezydenta miasta oni mówią, kiedy otwieramy basen. To dla nich kultowe miejsce. Bezpieczne miejsce. To jest także takie miejsce, gdzie rodziny, których nie stać na to, żeby na 2 miesiące letnich wakacji wyjechać sobie z dziećmi na urlop, bo tych rodzin może jest na palcach jednej ręki. Pozostała część zostaje w Ostrowie, że właśnie dla nich stworzyliśmy, bardzo, bardzo bezpieczne miejsce do wypoczynku i rodzice mogą iść spokojnie do pracy, wiedząc, że ich dzieciaki są zaopiekowane, że są ratownicy, że nic im tam się nie stanie. Mają fajny sposób na spędzenie tych letnich wakacji.

STADION ZA PAROWOZOWNIĄ

Czy dzisiaj rodzice, których dzieci trenują na stadionie za parowozownią są w stanie wyobrazić sobie to miejsce zapomniane przez Boga i ludzi, bo dziś przyprowadzają na supernowoczesny obiekt tam kilkaset, małych chłopców i małych dziewczynek trenuje piłkę nożną w supernowoczesnych warunkach Jeszcze chwilę wcześniej było to miejsce zaniedbane, zdegradowane miejsce, bardzo chętnie odwiedzane przez różnych ludzi, którzy po prostu pili tam alkohol. Myśmy to miejsce przywrócili do życia.

CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)

LODOWISKO

Czy ktoś z nas jest w stanie wyobrazić sobie dzisiaj Ostrów Wielkopolski bez lodowiska, które po prostu pęka, kiedy przychodzi zima?

HALA ARENA

Albo bez naszej Areny Ostrów, gdzie są świetne koncerty wydarzenia społeczne. Nie zapominajmy o nich czy bez areny, gdzie rozgrywają się najważniejsze mecze, czy to w piłce ręcznej czy w piłce koszykowej, a więc w tych dyscyplinach tak bardzo ukochanych przez ostrowian.

Do adwersarzy

Ja mogę powiedzieć tyle każdemu w moich adwersarzy, że Ostrów Wielkopolski w 2024 roku wypiękniał, rozkwitł, wzbogacił się w nową infrastrukturę.

LEKKOATLETYKA

Za chwilę będziemy oddawać do użytku nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ulicy Kusocińskiego. Pamiętamy jak on wyglądał? Wiemy jak on wyglądał?

AQUAPARK

Do pełni szczęścia, brakuje nam aquaparku z pełnowymiarowym basenem sportowym, to też chcę zrobić.

PUENTA

I to jest ta złota siódemka ze sportowych ogólnomiejskich inwestycji, która służy przecież służy nie mnie, ale wszystkim sportowcom, kibicom, dzieciom, przyszłym pokoleniem, więc ja uważam, że Ostrów wypiękniał. Że w Ostrowie pojawiły się inwestycje, na które ostrowianie czekali od dziesięciu, dziesiątków lat, że w końcu się ich doczekali, i że dzisiaj, żeby atrakcyjnie spędzać weekendy mogą to robić w Ostrowie Wielkopolskim, bo bardzo duża część tego liberalnego, tej liberalnej części społeczeństwa, w tym mój kontrkandydat, który uważa, że wszystko należy przeliczać na pieniądze, że wszystko musi się opłacać, że wszystko musi być komercyjne.

Jak przychodzi weekend, to sobie  wyjeżdża. Jedzie do hotelu Gołębiewski i tam spędza wspaniale czas a moją ambicją było to, żeby w Ostrowie stworzyć takie warunki, żeby ludzie, którzy Ostrowie zostają mieli możliwość wykorzystania tych wszystkich wspaniałych atrakcji, których uważam, że im się też należą, że nie muszą wyjeżdżać do Gołębiewskiego, tylko tutaj na miejscu wykorzystać wszystkie te propozycje, które im stworzyliśmy, i dzięki którym to nasze miasto jest tak atrakcyjne. To jest miasto średniej wielkości, ale mamy naprawdę wszystko, co jest nam potrzebne do życia, poza aquaparkiem.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

272 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pani
1 miesiąc temu

Piękny jest nasz Ostrów i dużo w nim Beata zrobiła. Zamiast stękać wystarczy porównać co było a co jest a ,ze jednym mało no cóż nie każdemu da się dogodzić

Normalny
1 miesiąc temu

Bardzo ładna i merytoryczna odpowiedź Pani Prezydent Klimek i co TROLLE !!! zabolało co ? haha

maruś
1 miesiąc temu

ostrów zawsze był małym sennym miasteczkiem, a teraz to jest jeszcze gorzej,

kris
1 miesiąc temu

Najlepsze to powrót do bruku w centrum jak w XIX wieku , teraz o krok dalej , dukty piaskowe utwardzone.

JA
1 miesiąc temu

PANI PREZYDENT WYZNAJĘ ZASADE :
BYLE CO BYLE GDZIE BYLE BUDOWAĆ

  • HALA SPORTOWA W CENTRUM MIASTA
  • ZBIORNIK RETENCYJNY NIE ODBIERAJĄCY WODY
  • BASEN CZYNNY 2 MIESIĄCE W ROKU
wyborca
odpowiada  JA
1 miesiąc temu

dokładnie, byle co, byle gdzie i byle jak

Mario
1 miesiąc temu

Tak całkowicie się zgadzam; miasto w ruinie. Buduje się nowe chociaż jest to całkowicie niepotrzebne, rama Północna gdzie nic nie jedzie rondo za rondem a nic nie remontuje się tego co jest zrobione – ruina.

Mario
odpowiada  Mario
1 miesiąc temu

Pomyłka Herwich dzwonił rama północna jest potrzebna

Kaz
odpowiada  Mario
1 miesiąc temu

gdzie ta ruina Mario???

Mario
odpowiada  Mario
1 miesiąc temu

gdzie ta ruina ?

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Kochamy Cię Donald*****PiS po drodze Urbaniaka Paducha Kornaszewskiego i cepa Lepke gdzie to tanie paliwo POpaprancy?Klimek zaś to też porażka następne lata marazmu miasteczka Ostrów Wielkopolski

GRU
1 miesiąc temu

Bez nowych inwestycji, gwarantujących przyrost atrakcyjnych finansowo miejsc pracy, Ostrów zostanie bantustanem Europy. I nic w tej materii nie zrobią ani obecna Prezydent ani nowy kandydat.
Bo należy wiele zmienić, aby wszystko zostało po staremu.
Tylko ktoś poza układem z szeroką perspektywą rozwoju, poprzez nowe inwestycje ,
zdoła wyrwać miasto z nędzy.

Biznesmen
odpowiada  GRU
1 miesiąc temu

Weź się do roboty ! jaka nędza? ja nie mam ludzi do pracy i ściągam z Ukrainy . Płacimy od 5 tys netto w górę

GRU
odpowiada  Biznesmen
1 miesiąc temu

Ludzi to wy szukacie za średnią z Etiopii.
Dość układów prywaciarsko szopkarskich.
Ostrów miastem wolnym od klik, nepotyzmu i koterii.

GRU
odpowiada  GRU
1 miesiąc temu

IDŹ DO ROBOTY A NIE MARUDŹ

GRU
odpowiada  GRU
1 miesiąc temu

O czym Ty mówisz szukam ludzi do pracy

pisiorkowski Wojtek
odpowiada  GRU
1 miesiąc temu

jak są miejsca pracy i to za dobre pieniądze , Prezes Areny Ostrów bardzo sobie chwali nową pracę.

Marek
1 miesiąc temu

Najbardziej obawiam się tego, że w przypadku wygranej pani Klimek uczyni vice z pis w nagrodę za nie poparcie konkurenta….

agent nr 1
odpowiada  Marek
1 miesiąc temu

podobno to już klepnięte, będą dwie babule miastem rządzić

Adam
odpowiada  Marek
1 miesiąc temu

JA się obawiam, że jak wygra Paduch to Vice będzie Lepka co tylko rozlicza albo ten Śpiewak co tylko imprezuje

kibol speedwaya
1 miesiąc temu

W niedzielę wybory i żużlowanie w Ostrowie. Grubas z pewnością wpadnie w szalu klubowym klaskać i machać do kiboli szukając głosów. Do zamknięcia lokali pozostanie kilka godzin. Większość kibiców to „mieszkańcy powiatu” ale trochę ostrowian tez na speedway chadza i te parę głosów może jeszcze wyszarpać,

Liv Ja
odpowiada  kibol speedwaya
1 miesiąc temu

Zrobi sobie kolejny wiec wyborczy, jak ostatnio w arenie. Nawet komentator po jej stronie, z jej ugrupowania. Towarzystwo wzajemnej adoracji za nasze pieniądze. Dość tego.

Koza
odpowiada  Liv Ja
1 miesiąc temu

dałeś kasę ? masz rację dość tego idź do Urzędu oddadzą

Żużlowiec
odpowiada  kibol speedwaya
1 miesiąc temu

Będę klaskał Pani Prezydent fajnie ,ze lubi sport:) nasz człowiek

Janek
odpowiada  kibol speedwaya
1 miesiąc temu

Bravo Beata żużlowcy i kibice żużla z Tobą !

272
0
Napisz co o tym sądziszx