Miasto w ruinie, czy rozwój w mieście? Klimek odpowiada na zarzuty

W komentarzach niektórych internautów można przeczytać, że wygranie Beaty Klimek w drugiej turze wyborów prezydenckich może „doprowadzić Ostrów do ruiny”. Co na to pani prezydent?

– To jest totalna manipulacja i po prostu wielkie kłamstwo, które zostało wykreowane na potrzeby kampanii wyborczej walki o urząd prezydenta miasta, bo wystarczy przejść ulicami Ostrowa Wielkopolskiego, żeby zobaczyć, jak to miasto zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch kadencji, w jakim miejscu był Ostrów Wielkopolski w roku 2014 i jak wygląda w roku 2024.

Rozmowa w wersji wideo. Ciąg dalszy wypowiedzi w wersji tekstowej znajduje się pod okienkiem z filmem.

PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI

Inwestycje, które zostały wykonane dotknęły tak naprawdę każdego obszaru aktywności naszych mieszkańców. Poczynając od tych najmniejszych obywateli Ostrowa, naszych maluchów, dla których wybudowaliśmy przepiękne żłobki. Dzisiaj żadne dziecko tego miejsca w żłobku nie jest pozbawione i mało tego te żłobki są praktycznie bezpłatne, bo miasto dopłaca ogromne pieniądze do każdego miejsca żłobkowego. Przez budowę nowych przedszkoli i to, co zawsze leżało mi bardzo na sercu, także z bardzo profesjonalnie przygotowanymi miejscami dla dzieci niepełnosprawnych. Musimy pamiętać o tym, że nie każde dziecko rodzi się zdrowe, nie każda rodzina ma to szczęście posiadania dziecka w pełni sprawnego i dla tych dzieci stworzyliśmy także profesjonalną opiekę, miejsca w przedszkolach,

PLACE ZABAW

ale także o czym może już nie wszyscy pamiętają ogródki jordanowskie i place zabaw, na których te dzieci mogą spędzać wolny czas i mogą korzystać może po raz pierwszy ze zjeżdżalni i może po raz pierwszy z huśtawki czy z karuzeli. Oczywiście z tych obszarów. Bardzo dużo zaczęłam od tych najmłodszych, ale zrobię taką klamrę i powiem, że wiele uwagi poświęciliśmy naszym seniorom, zarówno przygotowując dla nich mieszkania, każdy starszy człowiek doskonale wie, że pojawiają się już problemy z poruszaniem, z dotarciem na piętro, więc mieszkania, gdzie są windy i są szerokie klatki schodowe, gdzie są specjalne toalety. Kolejne takie mieszkania chcemy budować przy ulicy Wolności w miejscu, gdzie kiedyś kiedyś było przedszkole Calineczka,

MIESZKANIA

ale w tych kolejnych latach chcemy budować kolejne mieszkania dla młodych rodzin po to, żeby oni nie musieli zaciągać ogromnego kredytu na mieszkanie od dewelopera, tylko żeby stać ich było na takie swoje własne, wymarzone M poprzez budownictwo miejskie, które realizujemy.

Te zmiany dotknęły każdego obszaru naszego miasta i też chcę powiedzieć, bo łatwo nam się przyzwyczaić do pewnych zmian, udogodnień, ale przecież my pamiętamy Ostrów z kiepską komunikacją miejską, ze zdezelowanym sprzętem.

CZYTAJ  Pożar szklarni

AUTOBUSY

Dzisiaj mamy nowoczesne elektryczne autobusy każdy wyposażony w najnowocześniejsze technologie, ale także sprzęt do ratowania życia komunikacji zeroemisyjną. My mamy bardzo mocno zmodernizowaną infrastrukturę komunalną, poczynając od oczyszczalni ścieków, a skończywszy na stacji uzdatniania wody, a po drodze ogromna farma fotowoltaiczna, która zapewnia nam prąd z odnawialnych źródeł energii.

To są wszystko inwestycji, których być może nie widać gołym okiem. Nie zastanawiamy się nad nimi codziennie, ale to są inwestycje, które w momencie krytycznym okazuje się, że są najważniejsze dla naszego funkcjonowania. One są nam potrzebne każdego dnia. Ogromne pieniądze, poszły na zielony Ostrów na to, żeby to miasto odbetonować. W każdy zakątek Ostrowa Wielkopolskiego wprowadzić tę zielononiebieską infrastrukturę z tysiącem, nasadzeniem nowych drzew, krzewów, bylin po to, żeby też łatwiej nam było w Ostrowie żyć ci mieszkać.

SPORT

W sposób absolutnie absolutnie kompleksowy zmodernizowaliśmy ostrowską infrastrukturę sportową. Jej nie było albo była w opłakanym stanie.

BASEN

Może dzisiaj warto przypomnieć mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego tą dziurę w ziemi przy ulicy Paderewskiego popękaną, Już na końcu nieotwieraną na sezon letni, bo była niebezpieczna. Gdybyśmy zapytali dzisiaj kogokolwiek z młodych ludzi Ostrowa Wielkopolskiego czy wyobraża sobie życie bez naszego basenu, to odpowiedzą, że nie. Jak ja się spotykam z młodymi ludźmi gdzieś w okolicach czerwca i mówię, jakie macie jeszcze pytania do prezydenta miasta oni mówią, kiedy otwieramy basen. To dla nich kultowe miejsce. Bezpieczne miejsce. To jest także takie miejsce, gdzie rodziny, których nie stać na to, żeby na 2 miesiące letnich wakacji wyjechać sobie z dziećmi na urlop, bo tych rodzin może jest na palcach jednej ręki. Pozostała część zostaje w Ostrowie, że właśnie dla nich stworzyliśmy, bardzo, bardzo bezpieczne miejsce do wypoczynku i rodzice mogą iść spokojnie do pracy, wiedząc, że ich dzieciaki są zaopiekowane, że są ratownicy, że nic im tam się nie stanie. Mają fajny sposób na spędzenie tych letnich wakacji.

STADION ZA PAROWOZOWNIĄ

Czy dzisiaj rodzice, których dzieci trenują na stadionie za parowozownią są w stanie wyobrazić sobie to miejsce zapomniane przez Boga i ludzi, bo dziś przyprowadzają na supernowoczesny obiekt tam kilkaset, małych chłopców i małych dziewczynek trenuje piłkę nożną w supernowoczesnych warunkach Jeszcze chwilę wcześniej było to miejsce zaniedbane, zdegradowane miejsce, bardzo chętnie odwiedzane przez różnych ludzi, którzy po prostu pili tam alkohol. Myśmy to miejsce przywrócili do życia.

CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia

LODOWISKO

Czy ktoś z nas jest w stanie wyobrazić sobie dzisiaj Ostrów Wielkopolski bez lodowiska, które po prostu pęka, kiedy przychodzi zima?

HALA ARENA

Albo bez naszej Areny Ostrów, gdzie są świetne koncerty wydarzenia społeczne. Nie zapominajmy o nich czy bez areny, gdzie rozgrywają się najważniejsze mecze, czy to w piłce ręcznej czy w piłce koszykowej, a więc w tych dyscyplinach tak bardzo ukochanych przez ostrowian.

Do adwersarzy

Ja mogę powiedzieć tyle każdemu w moich adwersarzy, że Ostrów Wielkopolski w 2024 roku wypiękniał, rozkwitł, wzbogacił się w nową infrastrukturę.

LEKKOATLETYKA

Za chwilę będziemy oddawać do użytku nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ulicy Kusocińskiego. Pamiętamy jak on wyglądał? Wiemy jak on wyglądał?

AQUAPARK

Do pełni szczęścia, brakuje nam aquaparku z pełnowymiarowym basenem sportowym, to też chcę zrobić.

PUENTA

I to jest ta złota siódemka ze sportowych ogólnomiejskich inwestycji, która służy przecież służy nie mnie, ale wszystkim sportowcom, kibicom, dzieciom, przyszłym pokoleniem, więc ja uważam, że Ostrów wypiękniał. Że w Ostrowie pojawiły się inwestycje, na które ostrowianie czekali od dziesięciu, dziesiątków lat, że w końcu się ich doczekali, i że dzisiaj, żeby atrakcyjnie spędzać weekendy mogą to robić w Ostrowie Wielkopolskim, bo bardzo duża część tego liberalnego, tej liberalnej części społeczeństwa, w tym mój kontrkandydat, który uważa, że wszystko należy przeliczać na pieniądze, że wszystko musi się opłacać, że wszystko musi być komercyjne.

Jak przychodzi weekend, to sobie  wyjeżdża. Jedzie do hotelu Gołębiewski i tam spędza wspaniale czas a moją ambicją było to, żeby w Ostrowie stworzyć takie warunki, żeby ludzie, którzy Ostrowie zostają mieli możliwość wykorzystania tych wszystkich wspaniałych atrakcji, których uważam, że im się też należą, że nie muszą wyjeżdżać do Gołębiewskiego, tylko tutaj na miejscu wykorzystać wszystkie te propozycje, które im stworzyliśmy, i dzięki którym to nasze miasto jest tak atrakcyjne. To jest miasto średniej wielkości, ale mamy naprawdę wszystko, co jest nam potrzebne do życia, poza aquaparkiem.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

272 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
*****-**
1 miesiąc temu

Jak czytam te komentarze to stwierdzam że nie chce ale muszę iść głosować i masz kobieto mój głos

Wik
odpowiada  *****-**
1 miesiąc temu

A długi będzie trzeba spłacać.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Lokalizacje wielu inwestycji to porażka: przedszkole przy najbardziej ruchliwej ulicy czyli spaliny i hałas dla maluchów”, Arena w centrum, gdzie wyjazd po większej imprezie paraliżuje część miasta, postawienie ogromnego, szpetnego klocka prokuratury koło parku i teraz przepychanie na siłę spalarni śmieci na Wrocławskiej.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Rozliczenie za ciepło mieszkanie 36 m dostałam 5.800 nie mieszkajcie w Ostrowie

Ostrowianin
odpowiada  Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Same ceny za ciepło systemowe to zlepek wielu składowych. Najdroższa jest opłata za emisję CO2, zależna od cen giełdowych, na które w 2014 roku zgodził się rząd Tuska, Kopacz i dlatego od 2019 r. rosły od 5 nawet do 100. ETS to poprostu podatek uchwalony w parlamencie europejskim. Pamiętacie w jakiej frakcji jest KO?, i jak głosowali posłowie z ich list?

Pracowni za miskę ryzu
1 miesiąc temu

Kiedy wreszcie weźmiecie się za fabrykę ekk wagon,a konkretnie za ich menadżerów od siedmiu boleści i ich koligacje rodzinne. Co z tego że zatrudniają ludzi skoro ich nie szanują i placa im co kot naplakal. Kasę zarabiają menadżery, a ludzie wystraszeni, mobbing i zapie… za miskę ryżu. Kazdy boi się odezwać, bo czasem może być po świńsku zwolniony. A do gara coś trzeba włożyć. Od czasu kiedy te menadżery są nie bylo podwyżki plac. A inflacja? O stopę inflacji podniesli sobie menadzery. Ludzie nie. Za czasów Pana Chlebosia zawsze były podwyżki. Pani prezydent co ma pani zamiar z tym zrobić. Bo to się już ciągnie i ciągnie, a pani o tym wie. Może lepiej pani konkurencji to załatwi bo on jest z po?

Obecny pracownik
odpowiada  Pracowni za miskę ryzu
1 miesiąc temu

Do roboty. Brać się za fabrykę wagon. Bo ja rozkradają. Była rozkradana a teraz jeszcze bardziej.

tankujący
1 miesiąc temu

Ciepło ciepłem, przypominam, że koledzy pana P obiecali mi paliwo za 5zł 😀

Mateusz
1 miesiąc temu

EMERYTKA , Radna KLIMEK , radny Lisiecki……….jak to pieknie brzmi

Ania
1 miesiąc temu

Beata ma bardzo dużo za uszami, wydaje mi się ze czas na kogoś młodego, kogoś kto zrozumie ze Ostrów to nie tylko miasto Emerytów

Haiti
odpowiada  Ania
1 miesiąc temu

Dla platformy liczą sie najbogatsi, zwyklych obywateli maja za nic.

Ania
odpowiada  Haiti
1 miesiąc temu

Prawda jest taka ze Pis tez Cie miał głęboko w dxxie. Bili kobiety na marszach na protestach.
Jedni i drudzy maja w dxxie każdego. Ale czas na zmianę Beata miała 10 lat koryta wystarczy.

kobieta
odpowiada  Ania
1 miesiąc temu

za traktowanie KOBIET pisiory przegrały,

ddd
1 miesiąc temu

Dużo działo się za panowania Pani Prezydent w sferze sportu i kultury. Szkoda tylko, że zupełnie zapomina się o infrastrukturze drogowej miasta. Wszechobecne dziury w jezdniach, łata na łacie, wytarte i niewidoczne oznakowanie poziome, tony piasku zalegające przy krawężnikach porośnięte chwastami. No i specjaliści od psucia miejskich ulic (poziom Master) – Wodkan. Rozumiemy remonty sieci wodno kanalizacyjnej ale dlaczego po naprawie nie można przywrócić nawierzchni do stanu pierwotnego? Informuję, że to nie jeżdżące samochody służą do zagęszczania gruntu we wcześniej zasypanych wykopach. Sugestia na najbliższą przyszłość – odłóżmy na bok kolejne plany budowy boisk, lodowisk, basenów i innych hal sportowych. Zajmijmy się najpierw posprzątaniem, a później naprawą ostrowskich ulic i chodników.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by ddd
krowa
1 miesiąc temu

wszyscy tylko nie paduch

Filip
odpowiada  krowa
1 miesiąc temu

Tylko nie Becia.

Haiti
1 miesiąc temu

Beata ma swoje za uszami ale wybierając Paducha= KO wybieramy nepotyzm, kolesiostwo, cofanie rozwoju Polski, polskich miast, wzrost bezrobocia. Paduch już zapowiedział zieloną energie z wiatraków. A wiatraki od niemca za kase z KPO. Polityka KO to polityka pod dyktando niemiec i osłabianie Polski.

Dario
odpowiada  Haiti
1 miesiąc temu

Jesteś za drogim prądem. Jesteś za drogim ogrzewanie. Jesteś za podnoszeniem cen za wodę i za wywóz śmieci. Gdzie będę zarabiać prężnie spółek po ,50 tys. Miesięcznie

Janko
odpowiada  Haiti
1 miesiąc temu

ale ty ograniczony jesteś

Zenon
odpowiada  Haiti
1 miesiąc temu

To jest prawda to jest fakt że u Niemca nie ma kto szparagi rwać

272
0
Napisz co o tym sądziszx