Miasto w ruinie, czy rozwój w mieście? Klimek odpowiada na zarzuty

W komentarzach niektórych internautów można przeczytać, że wygranie Beaty Klimek w drugiej turze wyborów prezydenckich może „doprowadzić Ostrów do ruiny”. Co na to pani prezydent?

– To jest totalna manipulacja i po prostu wielkie kłamstwo, które zostało wykreowane na potrzeby kampanii wyborczej walki o urząd prezydenta miasta, bo wystarczy przejść ulicami Ostrowa Wielkopolskiego, żeby zobaczyć, jak to miasto zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch kadencji, w jakim miejscu był Ostrów Wielkopolski w roku 2014 i jak wygląda w roku 2024.

Rozmowa w wersji wideo. Ciąg dalszy wypowiedzi w wersji tekstowej znajduje się pod okienkiem z filmem.

PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI

Inwestycje, które zostały wykonane dotknęły tak naprawdę każdego obszaru aktywności naszych mieszkańców. Poczynając od tych najmniejszych obywateli Ostrowa, naszych maluchów, dla których wybudowaliśmy przepiękne żłobki. Dzisiaj żadne dziecko tego miejsca w żłobku nie jest pozbawione i mało tego te żłobki są praktycznie bezpłatne, bo miasto dopłaca ogromne pieniądze do każdego miejsca żłobkowego. Przez budowę nowych przedszkoli i to, co zawsze leżało mi bardzo na sercu, także z bardzo profesjonalnie przygotowanymi miejscami dla dzieci niepełnosprawnych. Musimy pamiętać o tym, że nie każde dziecko rodzi się zdrowe, nie każda rodzina ma to szczęście posiadania dziecka w pełni sprawnego i dla tych dzieci stworzyliśmy także profesjonalną opiekę, miejsca w przedszkolach,

PLACE ZABAW

ale także o czym może już nie wszyscy pamiętają ogródki jordanowskie i place zabaw, na których te dzieci mogą spędzać wolny czas i mogą korzystać może po raz pierwszy ze zjeżdżalni i może po raz pierwszy z huśtawki czy z karuzeli. Oczywiście z tych obszarów. Bardzo dużo zaczęłam od tych najmłodszych, ale zrobię taką klamrę i powiem, że wiele uwagi poświęciliśmy naszym seniorom, zarówno przygotowując dla nich mieszkania, każdy starszy człowiek doskonale wie, że pojawiają się już problemy z poruszaniem, z dotarciem na piętro, więc mieszkania, gdzie są windy i są szerokie klatki schodowe, gdzie są specjalne toalety. Kolejne takie mieszkania chcemy budować przy ulicy Wolności w miejscu, gdzie kiedyś kiedyś było przedszkole Calineczka,

MIESZKANIA

ale w tych kolejnych latach chcemy budować kolejne mieszkania dla młodych rodzin po to, żeby oni nie musieli zaciągać ogromnego kredytu na mieszkanie od dewelopera, tylko żeby stać ich było na takie swoje własne, wymarzone M poprzez budownictwo miejskie, które realizujemy.

Te zmiany dotknęły każdego obszaru naszego miasta i też chcę powiedzieć, bo łatwo nam się przyzwyczaić do pewnych zmian, udogodnień, ale przecież my pamiętamy Ostrów z kiepską komunikacją miejską, ze zdezelowanym sprzętem.

CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW

AUTOBUSY

Dzisiaj mamy nowoczesne elektryczne autobusy każdy wyposażony w najnowocześniejsze technologie, ale także sprzęt do ratowania życia komunikacji zeroemisyjną. My mamy bardzo mocno zmodernizowaną infrastrukturę komunalną, poczynając od oczyszczalni ścieków, a skończywszy na stacji uzdatniania wody, a po drodze ogromna farma fotowoltaiczna, która zapewnia nam prąd z odnawialnych źródeł energii.

To są wszystko inwestycji, których być może nie widać gołym okiem. Nie zastanawiamy się nad nimi codziennie, ale to są inwestycje, które w momencie krytycznym okazuje się, że są najważniejsze dla naszego funkcjonowania. One są nam potrzebne każdego dnia. Ogromne pieniądze, poszły na zielony Ostrów na to, żeby to miasto odbetonować. W każdy zakątek Ostrowa Wielkopolskiego wprowadzić tę zielononiebieską infrastrukturę z tysiącem, nasadzeniem nowych drzew, krzewów, bylin po to, żeby też łatwiej nam było w Ostrowie żyć ci mieszkać.

SPORT

W sposób absolutnie absolutnie kompleksowy zmodernizowaliśmy ostrowską infrastrukturę sportową. Jej nie było albo była w opłakanym stanie.

BASEN

Może dzisiaj warto przypomnieć mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego tą dziurę w ziemi przy ulicy Paderewskiego popękaną, Już na końcu nieotwieraną na sezon letni, bo była niebezpieczna. Gdybyśmy zapytali dzisiaj kogokolwiek z młodych ludzi Ostrowa Wielkopolskiego czy wyobraża sobie życie bez naszego basenu, to odpowiedzą, że nie. Jak ja się spotykam z młodymi ludźmi gdzieś w okolicach czerwca i mówię, jakie macie jeszcze pytania do prezydenta miasta oni mówią, kiedy otwieramy basen. To dla nich kultowe miejsce. Bezpieczne miejsce. To jest także takie miejsce, gdzie rodziny, których nie stać na to, żeby na 2 miesiące letnich wakacji wyjechać sobie z dziećmi na urlop, bo tych rodzin może jest na palcach jednej ręki. Pozostała część zostaje w Ostrowie, że właśnie dla nich stworzyliśmy, bardzo, bardzo bezpieczne miejsce do wypoczynku i rodzice mogą iść spokojnie do pracy, wiedząc, że ich dzieciaki są zaopiekowane, że są ratownicy, że nic im tam się nie stanie. Mają fajny sposób na spędzenie tych letnich wakacji.

STADION ZA PAROWOZOWNIĄ

Czy dzisiaj rodzice, których dzieci trenują na stadionie za parowozownią są w stanie wyobrazić sobie to miejsce zapomniane przez Boga i ludzi, bo dziś przyprowadzają na supernowoczesny obiekt tam kilkaset, małych chłopców i małych dziewczynek trenuje piłkę nożną w supernowoczesnych warunkach Jeszcze chwilę wcześniej było to miejsce zaniedbane, zdegradowane miejsce, bardzo chętnie odwiedzane przez różnych ludzi, którzy po prostu pili tam alkohol. Myśmy to miejsce przywrócili do życia.

CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje

LODOWISKO

Czy ktoś z nas jest w stanie wyobrazić sobie dzisiaj Ostrów Wielkopolski bez lodowiska, które po prostu pęka, kiedy przychodzi zima?

HALA ARENA

Albo bez naszej Areny Ostrów, gdzie są świetne koncerty wydarzenia społeczne. Nie zapominajmy o nich czy bez areny, gdzie rozgrywają się najważniejsze mecze, czy to w piłce ręcznej czy w piłce koszykowej, a więc w tych dyscyplinach tak bardzo ukochanych przez ostrowian.

Do adwersarzy

Ja mogę powiedzieć tyle każdemu w moich adwersarzy, że Ostrów Wielkopolski w 2024 roku wypiękniał, rozkwitł, wzbogacił się w nową infrastrukturę.

LEKKOATLETYKA

Za chwilę będziemy oddawać do użytku nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ulicy Kusocińskiego. Pamiętamy jak on wyglądał? Wiemy jak on wyglądał?

AQUAPARK

Do pełni szczęścia, brakuje nam aquaparku z pełnowymiarowym basenem sportowym, to też chcę zrobić.

PUENTA

I to jest ta złota siódemka ze sportowych ogólnomiejskich inwestycji, która służy przecież służy nie mnie, ale wszystkim sportowcom, kibicom, dzieciom, przyszłym pokoleniem, więc ja uważam, że Ostrów wypiękniał. Że w Ostrowie pojawiły się inwestycje, na które ostrowianie czekali od dziesięciu, dziesiątków lat, że w końcu się ich doczekali, i że dzisiaj, żeby atrakcyjnie spędzać weekendy mogą to robić w Ostrowie Wielkopolskim, bo bardzo duża część tego liberalnego, tej liberalnej części społeczeństwa, w tym mój kontrkandydat, który uważa, że wszystko należy przeliczać na pieniądze, że wszystko musi się opłacać, że wszystko musi być komercyjne.

Jak przychodzi weekend, to sobie  wyjeżdża. Jedzie do hotelu Gołębiewski i tam spędza wspaniale czas a moją ambicją było to, żeby w Ostrowie stworzyć takie warunki, żeby ludzie, którzy Ostrowie zostają mieli możliwość wykorzystania tych wszystkich wspaniałych atrakcji, których uważam, że im się też należą, że nie muszą wyjeżdżać do Gołębiewskiego, tylko tutaj na miejscu wykorzystać wszystkie te propozycje, które im stworzyliśmy, i dzięki którym to nasze miasto jest tak atrakcyjne. To jest miasto średniej wielkości, ale mamy naprawdę wszystko, co jest nam potrzebne do życia, poza aquaparkiem.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

272 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dario
1 miesiąc temu

Szkoła przy ul Królowej Jadwigi zlikwidowana, biblioteka przy ul. Królowej Jadwigi zlikwidowana. Ul Reymonta do remontu jak też królowej Jadwigi od Reymonta, brak połączeń z z galerią to czym starsi ludzie mają dojechać. Drzewa nie obcinane aż kiedyś dojdzie do tragedii to kto będzie odpowiadać? Nie tak dawno drzewo w przedszkolu przy ul Modrzewskiego się przewróciło na całe szczęście że to była niedziela a gdyby były tam dzieci?. A prezesi spółek miejskich iir zarabiają. Drodzy państwo prezydent miasta Ostrowa Wlkp jest utrzymywana z podatków Mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Roman
odpowiada  Dario
1 miesiąc temu

Pseudo argumenty.
Ciężko u piszącego ze znajomością postępu w mieście w poprzednich kadencjach prezydenta.
Gdyby prezydent miałby ogarnąć wszystkie twoje pomysły Dario to musiałbyś być jego pracownikiem do pomocy.

Dario
odpowiada  Roman
1 miesiąc temu

To za co ma płacone.? Na pogrzeb bp. Janiaka prywatnie służbowym autem był czas jechać.

Dario
odpowiada  Roman
1 miesiąc temu

Napisz swoje argumenty.

architekt
odpowiada  Dario
1 miesiąc temu

tak samo myślę, dodaj spixxxoloną Kolejową

Mama
odpowiada  Dario
1 miesiąc temu

Z biblioteką masz rację. Nie ma w mieście biblioteki dla dzieci. SZkoda. Mediateka też już nie jest taka jak po otwarciu…

Emerytka
1 miesiąc temu

Pani Beatą Klimek zrobiła dużo dla Ostrowa czas odpocząć i iść na zasłużona emeryturę.
Kolej na zmiany na odmłodzenie ekipy

Obcokrajowiec
1 miesiąc temu

W sumie po tym artykule jest wszystko co nie przynosi dochodu dla Ostrowa. Parę punktów wymienionych określił bym jako bubel inwestycyjny. A nie jako sukces. Miasto potrzebuje zupełnie innej drogi rozwoju. Nie zapomnijmy o czynszach i o ciepliku gdzie ceny wystrzeliły jak dla mnie w kosmos. Dziękujemy pani B… Czas zgasić światło za sobą,

Iza
odpowiada  Obcokrajowiec
1 miesiąc temu

Dokładnie. Osobiście nie korzystam z tych jej inwestycji i wielu moich znajomych też nie . Za to wszyscy korzystamy z podwyżek za ogrzewanie , co niestety bardzo daje się odczuć w portfelu

obserwator
1 miesiąc temu

Zapomniała powiedzieć że zrobiła płatny parking dla odwiedzających STARY CMENTARZ

Ilu
odpowiada  obserwator
1 miesiąc temu

i płatny pod prezydium tez jej dzieło

Paszła won!
1 miesiąc temu

Brać kredyty i wydawać nie swoje na gówna każdy dureń umie. Nawet grubo baba. Won!

Osa
1 miesiąc temu

To wszystko tylko pic i dupostrojki

Co ma być to będzie
1 miesiąc temu

Pewnie będzie zwycięstwo. Nie staram się diagnozować. Nie będę też oceniać. Proszę tylko – NIE Vice z PiS.

Kolega
1 miesiąc temu

Brawo Beata . Ty kupując samochód też musisz się zadłużyć . Miasto tez musi się wspomagać . Jak ktoś nie widzi zmian to proszę zmienić okulary.

Paszła won!
odpowiada  Kolega
1 miesiąc temu

Ja kupując samochód zwykle kupowałem bez kredytu, z niskiej półki. Raz jeden się zdarzyli ze się wspomoglem niewielkim kredytem a wiz też był z tych tanich. Auto jest mi niezbędne i kupuje takie na jakie mnie stać. Na pewno nie kupiłbym elektrycznego autobusu aby mieszkańcy Ostrowa mieli na co robić do spłaty za te gówna. Raus!

Lolek
1 miesiąc temu

Na jakim poziomie jest teraz zadłużenie miasta i na jakim było w 2014?

heheszek
odpowiada  Lolek
1 miesiąc temu

W 2014 roku ok. 70 mln, w tym roku 150 mln miasto, 110 mln spółki. Wzrost jak mówi pani prezydent o 3% hehehe

gość n
odpowiada  heheszek
1 miesiąc temu

hehehe wykapany Kaczyński

Lolek
odpowiada  heheszek
1 miesiąc temu

No to chyba jest jasne do czego się ta pani nadaje! Napewno nie na prezydenta miasta!

Juzek
odpowiada  Lolek
1 miesiąc temu

Jaka była wartość 1 zł w 2014 a jak jest teraz?
Jaka była inflacja, a jaka jest teraz ?
Ile za 1000 zł w 2014 mogłeś kupić bułek a ile teraz ??

Wartość tych 150 mln z uwzględnieniem wszystkich zmiennych to te 70 mln w 2014.

Ile kosztowało wyremontowanie takiego choćby stadionu w 2014 a teraz??
No słucham?

Każdy tylko porównuje jeden aspekt jakim jest wielkość kredytu, ale nie WARTOŚĆ.
Nie da się wartości złotówki z 2014 roku porównać 1:1 z wartością pieniądza z 2024.

Prosty przykład ile było warte 500+ w momencie wprowadzenia, a ile jest warte teraz? 300 zł?
Ale żeby o tym wiedzieć to trzeba trochę znać się na ekonomii, podstawy, których w szkołach nie uczą, niestety.

Każdy tylko patrzy na wierzchołek góry lodowej, ale nikt nie zajrzy skąd się biorą te wartości…

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by Juzek
Pracownik
1 miesiąc temu

Tylee zrobiła pani dobrego firm tutaj na ściągała różnych ,które dały potężne zarobki tak ??????? To niech weźmie pani moja wypłatę i przeżyje z 2 dzieci???
2 – ga kwestie jak tak super że dwie firmy są w strefie to ile łącznie tam pracuję???
O wiele za mało ?
Świadomie prowadzicie politykę nie wpuszczania firm z kapitałem żeby dawać naj iże pensje od lat !!!!!
To PiS wam nosa utarł z minimalną i tak robicie od 10 lat , super a teraz kocoboly że od lat się żyje w luksusach ???
Chyba z pensji ,nagród i łapówek

Juzek
odpowiada  Pracownik
1 miesiąc temu

Grunty pod Czekanowem są na sprzedaż, tak samo działki pod inwestycje w strefie. Kto Ci broni kupić grunty i wybudować fabrykę, żeby inni mieli pracę?
Zaciągnij kredyt na kilkanaście/kilkadziesiąt milionów i działaj. Życzę Ci szczęścia bo chciałbym, żeby było więcej firm.

Tak inwestycja to są gigantyczne koszty, o których pracownicy nawet nie widzą, albo nie myślą, bo to nie z ich kieszeni idzie.

Im więcej firm, tym więcej ofert pracy. Więcej ofert pracy = większa walka o dobrego pracownika. Walka o dobrego pracownika = propozycje większych wynagrodzeń.

No ale kluczowym stwierdzeniem jest tutaj: DOBREGO PRACOWNIKA, a nie lenia, który przychodzi odbębnić swoje bez zaangażowania, który najwięcej ze wszystkich narzeka i obwinia oczywiście wszystkich dookoła za swoje niepowodzenia.

Tu pytanie: to pani Prezydent reguluje stawki w danej firmie? Od kiedy?
Znowu kłania się przemyślenie tematu z drugiej strony.

Przykład
Firma 100 pracowników, jeden niezadowolony z wypłaty, który się wyłamał i mówi, że się zwolni, pomimo że pozostałe 99 też marudzi na zarobi, ale nic w tej kwestii nie robią, bo chcą nadal mieć jakąś tam pracę.

Jak jeden pracownik się postawi to go zwolnią i zatrudnią innego, jakiegoś po szkole co będzie chciał gdzieś się uczepić i zarobić na swojego pierwszego np Golfa itd.

Jeśli wyszła by z inicjatywą podwyżki np cała zmiana 40 osób to wtedy może to zachwiać ciągłością produkcji, co przy kontraktach z innymi firmami daje poważne problemy finansowe dla danej firmy. Wtedy właściciel, zarząd nie zwolni całej zmiany, tylko pochyli się nad prośbą, bo będzie wiedział, że jak tego nie zrobi to ludzie odejdą i będzie miał problemy.

Choć ja bym zaprosił do współpracy firmę np Panattoni, która buduje magazyny na wynajem i może byłoby warto z taką firmą porozmawiać.
Ale oczywiście to nie jest do końca gestia Pani prezydent, a osób piastujących posady w urzedzie odnoszące się do inwestycji.

Każdemu się wydaje, ze Pani prezydent lub kolejny, który zajmie jej miejsce będzie się wszystkim zajmował.
Skoro tak jest to po co tylu urzędników w UM ? Wystarczy jeden człowiek, jak niegdyś król na tronie i tyle.

Każdy zapomniał, że jest jeszcze Rada miasta i powiatu, która tez ma wpływ na takie decyzje.

Lukasz dzwonnik
odpowiada  Pracownik
1 miesiąc temu

Oczywiście zgadzam sie z toba , przecież po co wpuszczać obce firmy skoro można grosze płacić a im przecież żyje się dobrze to też nie chcą zmian a te inwestycje wszystkie co zrobiła to żadna nie przynosi dochodu do wszystkich trzeba dopłacać czyli ja dopłacam ty dopłacasz i wszyscy podatnicy

272
0
Napisz co o tym sądziszx