Walkowski pokazał co ma do zaoferowania mieszkańcom

W Sali Wiejskiej w Michałkowie odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Piotra Walkowskiego, który zaprezentował swój program oraz kandydatów na radnych. Miejsce spotkania wybrano nieprzypadkowo – Michałków to jedna z najmniejszych miejscowości w Gminie Ostrów Wielkopolski.

– Nie zapraszaliśmy państwa na pałace, chcemy pokazać, że każda miejscowość jest dla nas tak samo ważna, ponieważ wszyscy jak tutaj jesteśmy, stawiamy na zrównoważony rozwój naszej gminy i jesteśmy zgodni co do tego, ze wszyscy mieszkańcy zasługują na równe traktowanie! – mówił podczas spotkania Piotr Walkowski, kandydat na wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.

Sporo miejsca podczas konferencji poświęcono programowi wyborczemu, który powstał z mieszkańcami i dla mieszkańców. To podczas tworzenia tego programu i rozmów z mieszkańcami, kandydaci zebrali ponad tysiąc podpisów poparcia.

Jaki plan na Gminę Ostrów Wielkopolski ma Piotr Walkowski? Program przedstawiono w kilkunastu punktach, są to:

1. CZAS NA DRUGI ŻŁOBEK – Gmina Ostrów Wielkopolski dynamicznie się rozwija i jeden żłobek nie wystarcza – potrzebny jest kolejny, w drugiej części gminy, aby młode mamy mogły wracać do pracy nie martwiąc się o swoje pociechy.

2. NOWOCZESNE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY – z solidnym wsparciem dla najmłodszych, jak ciepły posiłek, świetlice, opieka pedagogiczna i psychologiczna.

3. OŚWIETLIMY GMINĘ NOCĄ – czas zakończyć mroczne czasy w gminie Ostrów Wielkopolski, mieszkańcy chcą czuć się bezpiecznie, a ciemność to nie tylko zagrożenie na drogach, ale także ułatwienie dla złodziei.

4. ZBUDUJEMY DROGI, CHODNIKI, ŚCIEŻKI ROWEROWE – wszędzie tam, gdzie są potrzebne – także we współpracy z innymi samorządami.

5. KAŻDA MIEJSCOWOŚĆ GMINY TAK SAMO WAŻNA – Gmina Ostrów Wielkopolski jest rozległa i bardzo zróżnicowana, ale wszyscy mieszkańcy tak samo zasługują na komfort życia.

6. BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE – nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego chcemy uruchomić (nie tylko przed wyborami) bezpłatne badania przesiewowe dla różnych grup wiekowych, jeśli będzie to możliwe, także w oparciu o środki zewnętrzne.

7. ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI – na terenie Gminy mamy wiele sal wiejskich i sal sportowych – niech będą otwarte dla naszych mieszkańców i tętniące życiem.

8. PRZYJAZNY URZĄD – wydłużenie godzin pracy urzędu, aby stał się on bardziej dostępny dla mieszkańców, a dla tych, którzy wolą nowoczesne technologie umożliwienie załatwiania spraw drogą internetową.

CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC

9. DOSTĘPNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA – ten problem znają wszystkie miejscowości – te blisko mają za blisko na tanią komunikację, te dalekie, za daleko. Postawimy na mniejsze, tańsze i częściej jeżdżące autobusy – aby seniorzy mogli bez problemu dojechać do lekarza, a dzieci i młodzież do szkoły czy na zajęcia dodatkowe.

10. BEZPIECZEŃSTWO – DOPOSAŻENIE OSP – nasza gmina jest tak rozległa, że to strażacy są pierwszymi strażnikami bezpieczeństwa mieszkańców. Aby byli skuteczni musimy dbać nie tylko o flotę samochodową, ale także sprzęt i środki ochrony osobistej.

11. MIEJSCA SPOTKAŃ DLA SENIORÓW – w dzisiejszych czasach Dzienny Dom Seniora i kluby seniora to nie luksus, a konieczność. Wykorzystamy do tego celu m.in. sale wiejskie.

12. GMINNA KARTA KRWIODAWCÓW – czas docenić tych, którzy dzielą się z innymi najcenniejszym darem, jaki można podarować człowiekowi. Gmina Ostrów Wielkopolski ma wielu krwiodawców i należy im się podziękowanie w formie Gminnej Karty Krwiodawcy.

13. NIC O WAS BEZ WAS – stawiam na dialog z mieszkańcami – chcemy konsultować sprawy, które dotyczą mieszkańców oraz wzmocnić rolę sołtysa i Rady Sołeckiej.

14. TERENY INWESTYCYJNE – przygotujemy plan zagospodarowania przestrzennego gminy i stworzymy tereny inwestycyjne, bo nowe firmy to nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców.

15. STOP ZALEWANIU WSI – CZAS NA RETENCJĘ – poprawimy sytuację poszukując środkó1) zewnętrznych na nowoczesne rozwiązania w tym zakresie.

16. WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI SPOŁECZNYMI – wiemy jak to zrobić, bo mój komitet, to społecznicy, a nie urzędnicy – oni najlepiej wiedzą, jak taka współpraca na zasadach partnerstwa powinna się odbywać.

17. ZADBAMY O ZIELEŃ I NASZE PARKI – stworzymy strefy wypoczynku, które będą także sprzyjały integracji mieszkańców.

18. REFORMA GOSPODARKI KOMUNALNEJ – nowoczesna i oszczędna gospodarka komunalna, to tańsze śmieci, woda oraz inne usługi.

19. POZYSKIWANIE ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH – stworzymy referat, który będzie zajmował się pozyskiwaniem środków zewnętrznych, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać możliwości jakie stwarza nowa perspektywa unijna. Ważna jest także gospodarka finansowa gminy, tak by Gminę było stać na zabezpieczenie wkładów własnych do projektów, które będziemy chcieli realizować. W tej chwili Gmina balansuje na granicy ustawowych wskaźników.

Zwieńczeniem konferencji prasowej było wspólne posadzenie drzewa. Podobne drzewa zostaną posadzone w każdej z miejscowości gminy.

CZYTAJ  Zapalił się w trakcie jazdy

– Wspólne sadzenie drzew to także zacieśnianie więzi sąsiedzkich, rozmowa o potrzebach i możliwościach dalszego działania – dodaje Piotr Walkowski. – Posadzone drzewa i krzewy stają się więc symbolem zmiany otaczającej przestrzeni.

Okręg nr 1
Sołectwa: Chruszczyny, Daniszyn, Mazury, Onęber, Warszty
Piotr Niśkiewicz – zawodowy strażak, działacz społeczny LZS Błysk Daniszyn, OSP Daniszyn, komendant gminny ZOSP RP, członek PCK

Okręg nr 2
Sołectwa: Cegły, Łąkociny, Radziwiłłów
Zenon Janas – Wieloletni sołtys i radny gminy

Okręg nr 3
Sołectwa: Lamki, Zalesie, Świeligów
Grzegorz Kurkiewicz – prezes OSP Lamki, aktywny społecznik, przedsiębiorca

Okręg nr 4
Sołectwo Zacharzew
Dawid Goss – działacz społeczny, członek rady sołeckiej, naczelnik OSP Świeligów, Przedsiębiorca

Okręg nr 5
Sołectwo Gorzyce Wielkie
Marcin Nowak– nauczyciel, pedagog, dyrygent, organizator życia artystycznego w naszej gminie

Okręg nr 6
Sołectwo Gorzyce Wielkie
Maria Faliszewska – prowadzi własną działalność gospodarczą, liderka lokalnego klubu 555 w Ostrowie Wielkopolskim.

Okręg nr 7
Sołectwo Topola Mała
Przemysław Wala – rolnik, społecznik, sołtys

Okręg nr 8
Sołectwa: Nowe Kamienice, Smardowskie Olendry, Wysocko Wielkie, Sadowie
Ryszard Dymny – Sołtys Wysocka Wielkiego lider miejscowy który od lat z powodzeniem rozwija tę miejscowość i współpracuje z organizacjami, przedsiębiorca

Okręg nr 9
Sołectwo Wtórek (Wtórek, Kąkolewo, Trąba)
Ryszard Ryfa – wieloletni sołtys i radny gminy Ostrów od 25 lat

Okręg nr 10
Sołectwo Czekanów (Czekanów, Bagatela)
Piotr Daniłkiewicz – oddany strażak i prawdziwy społecznik

Okręg nr 11
Sołectwa: Lewków, Michałków
Bartosz Sudolski – student, działacz społeczny, strażak

Okręg nr 12
Sołectwa: Będzieszyn, Gutów, Kwiatków, Młynów, Słaborowice
Marcin Gołembiowski – sołtys, prowadzi własne gospodarstwo rolne

Okręg nr 13
Sołectwa: Franklinów (Franklinów, Stary Staw), Karski, Kołątajew, Lewkowiec, Lewków Osiedle
Marian Waliszewski – radny gminny dwóch kadencji, wiceprezes gminnego ZOSP, przedsiębiorca

Okręg nr 14
Sołectwa: Biniew, Górzenko, Górzno, Szczury
Anna Demska – wspólnie z rodzicami prowadzi rodzinną firmę, społeczniczka która wspiera wiele inicjatyw lokalnych

Okręg nr 15
Sołectwa: Borowiec, Sobótka
Małgorzata Grzelak – Przewodnicząca KGW, działaczka OSP

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

108 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Koza
1 miesiąc temu

To ten co sadził drzewko z doniczką plastikową w ziemię 😂

Perzyk z topoli
odpowiada  Koza
1 miesiąc temu

A skąd maiał wiedzieć jak się sadzi . Przecież jest z PSL gdzie same doktory siedzą

75thecrow
1 miesiąc temu

Heheh najlepsza reklama to ta laska po prawej stronie i wqrw na twarzy

Gzyms
odpowiada  75thecrow
1 miesiąc temu

Ale… yyyy… „laski” na tym zdjęciu są po lewej stronie. Lewą stroną jest po lewej, a prawa po prawej, to pomiędzy tymi stronami nazywamy środkiem..

75thecrow
odpowiada  Gzyms
1 miesiąc temu

Po prawej Walkowskiego uzyĵ głowy i pomyśl

Cb
1 miesiąc temu

Coś słychać w temacie inwestycji w Ostrowie, powiecie? Cisza z terenami po galerii, PKS, przy galerii. W Krotoszynie ma powstać Mozaika 2 z pełnowymiarowa Castoramą

???
odpowiada  Cb
1 miesiąc temu

Odwal się obdartusie od własności prywatnej po PKS.

mieszkaniec Wysocka
1 miesiąc temu

Boże broń nas przed walkowskimi

Wojtek
1 miesiąc temu

Czysty tatuś – Tylko potrafi obiecać

Mieszkaniec gminy
1 miesiąc temu

Pan sekretarz, po historii, to nie ma co się dziwić, że sprowadził średniowiecze, wyłączając lampy 🙂 Czas na zmiany. Beton, który wydawał się nie do skruszenia, zaczyna pękać.”

Kazimierz
odpowiada  Mieszkaniec gminy
1 miesiąc temu

Może lepiej zapytać ile pieniędzy udało się przez to zaoszczędzić i zrobić coś pożytecznego.

Mieszkaniec
odpowiada  Kazimierz
1 miesiąc temu

Dzień kobiet na 700 osób przed wyborami… To szczyt inwestycji

Maja
1 miesiąc temu

Nic nowego – dobry Antek z cudzej torby, dla każdego coś miłego plus żebractwo „środków zewnętrznych”. Jak wydłuży czas pracy urzędnikom to będzie musiał im więcej zapłacić a to jest koszt dla społeczeństwa a nie zysk. Biurokracja oplata nas jak jemioła topolę.

Mirek
odpowiada  Maja
1 miesiąc temu

Dokładnie, jak jemioła Topolę…

Mieszkaniec Swieligowa
1 miesiąc temu

Piotrek jesteśmy z tobą

Julka
1 miesiąc temu

Jesteśmy za Tobą Piotrek, widać jak sekretarz wykorzystuje swoją pozycję i gra nie fair aby za wszelką cenę się utrzymać przy władzy. Wierzymy że zmienisz nasze miejscowości.

Kazimierz
odpowiada  Julka
1 miesiąc temu

Można podać jakiś przykład?

Arek z Chruszczyn
1 miesiąc temu

Tak jest w końcu czas na zmiany, kandyat który daje realną zmianę, nikt inny tego nie zmieni jak pan Piotr, reszta to stare dobre układy – powodzenia

Widz
odpowiada  Arek z Chruszczyn
1 miesiąc temu

A co on zrobił, zdjęcie z KGW

108
0
Napisz co o tym sądziszx