Nowa pływalnia na ukończeniu. Tak się prezentuje (ZDJĘCIA)

Na finiszu są prace wykończeniowe na nowej pływalni w powiecie ostrowskim. Dzięki inwestycji dofinansowanej z rządowego funduszu Polski Ład mieszkańcy gminy Odolanów będą mogli popływać i skorzystać z sauny.

Będzie to pierwsze przyszkolna i zarazem ogólnodostępna kryta pływalnia na terenie Odolanowa. Otwarcie odbędzie się jeszcze w tym roku. Dzięki tej inwestycji młodzież będzie mogła w komfortowych warunkach nabyć umiejętności pływania.

Ponadto w ofercie znajdą się: strefa jacuzzi, brodzik dla dzieci, sauna, tężnia solankowa ze strefą relaksu oraz łaźnia parowa.

Całkowita wartość inwestycji to kwota 26 998 500 zł brutto. Natomiast kwota pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, to: 13 500 000 zł. Dodatkowo udało się pozyskać środki z programu Sportowa Polska czyli 4 535 000 zł, oraz 500 000 zł z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Całkowita kwota pozyskanych dofinansowań na inwestycję to 18 535 000 zł.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kierowca zawodowy oszukiwał
Subskrybuj
Powiadom o

37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wincenty
1 miesiąc temu

Niech się przyglądają i wyciągną wnioski starostwo i powiat, kilka takich baseników w mieście by się przydało niż takie pudło jak miało być wciśnięte na olimpijskiej aka aquapark nie 5 nie w 9. Co z niecka na Rejtana nie można tego naprawić?? Wszystko koszty ale takie inwerstycje sie nigdy nie amortyzują. BRAWO Odolanów.

Instruktor Pływania
odpowiada  Wincenty
1 miesiąc temu

Ta sadzawka bedze pusta… Pół roku ludzie będą chodzili później bedzie stało jak Orliki… To nie jest normalne budować basen na którym nie da się popływać… Przy takiej inwestycji nie rozumiem dlaczego nie będzie niecki 25 metrowej… Takie baseny są w hotelach i tylko tam mają rację bytu… Dzieciaki może i płakać się naucza ale napewno nie pływać🤣 WYRZUCONA KASA!!! Ktoś powinien za to odpowiedzieć… A co do Ostrowa powinien powstać basen ale co najmniej tako jak w Kaliszu, Ostrzeszowie, Kępnie , Pleszewie czy w Krośnicach… !! Tylko coś takiego miałoby sens…

Zenon
1 miesiąc temu

Wybudować to jedno, ale utrzymanie to drugie. Widać to np. po ścieżkach rowerowych w gm.Odolanów, które zarastają zieleniną. Ciekawe ile kosztować będzie mieszkańców jego roczne utrzymanie.

Iza
1 miesiąc temu

U nas w Górznie też będzie aquapark 🙂

Tom
1 miesiąc temu

Na Piaskach też nic się nie dzieje. Zamiast dokończyć wkoło ścieżkę rowerową co ogromnie poprawiłoby bezpieczeństwo to postawiono prysznice… Już nie wspomnę o parkingu

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by Tom
Justyna
1 miesiąc temu

Taki mały basenik🫣 Jakiego rodzaju są sauny ? Będzie infared?

Raszków
1 miesiąc temu

Super będzie bliżej już nie możemy się doczekać

Krystian
1 miesiąc temu

A aquapark w Ostrowie czemu nie powstał? Co się stało z kasą z kredytu?

Tom
odpowiada  Krystian
1 miesiąc temu

Nie powstał bo Pani Prezydent woli skwerki robić. Powstał piękny odkryty basen czynny 3 m-ce w roku a krytej pływalni z prawdziwego zdarzenia nie ma. Z małym dzieckiem jak chcesz jechać na basen to masz do wyboru Jarocin, Pleszew, Kalisz, Ostrzeszów, Kępno, Krotoszyn i teraz Odolanów. Wszystkie wioski wkoło Ostrowa mają piękne baseny a u nas d… Ostrów bardzo dużo przez to traci.

P.
odpowiada  Krystian
1 miesiąc temu

Bo do tego aquaparku wszyscy wykrzykujący jak bardzo go brakuje chodziliby zapewne raz do roku, bo byłoby za drogo. Kalkulacja inwestycji pewnie wykazała, że budowa się nie zwróci

adam32
odpowiada  Krystian
1 miesiąc temu

jak to co na nagrody dla przydupasow carycy poszlo

developer
1 miesiąc temu

Coś płytka ta niecka basenowa?

Gosc
odpowiada  developer
1 miesiąc temu

Ma regulowane dno.

sowa kocham marzenke
1 miesiąc temu

ale bede tam pływał

Jeszcze nie zgred już nie małolat
1 miesiąc temu

Ten słup z pierwszego zdjęcia pod artykułem to z lekka na pół przytomny a bynajmniej krzywy.

True
odpowiada  Jeszcze nie zgred już nie małolat
1 miesiąc temu

bynajmniej to nie przynajmniej 🥹🤣

jachu
odpowiada  Jeszcze nie zgred już nie małolat
1 miesiąc temu

bo ten słup był tak w planach 🙂

Cebe
odpowiada  Jeszcze nie zgred już nie małolat
1 miesiąc temu

Muszę, bo się uduszę. Przynajmniej, nie bynajmniej.

Koko
odpowiada  Jeszcze nie zgred już nie małolat
1 miesiąc temu

Zanim użyjemy jakiegoś słowa,poznajmy jego znaczenie

37
0
Napisz co o tym sądziszx