Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca 2024 r. Złożenie wiązanek kwiatów przez władze Miasta i Powiatu nastąpi według zamieszczonego programu.

PROGRAM

Piątek, 1 marca 2024 r., godzina 10:00:

Złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi według następującego porządku:

– Tablica na ścianie kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego poświęcona „Pamięci dowódców i żołnierzy kontynuatorów Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Wyklętych z wielkopolskiej samodzielnej grupy ochotniczej „Warta”,

– Tablica na budynku przy ulicy Sienkiewicza 1 upamiętniająca „Pomordowanych, Więzionych i Prześladowanych w latach Terroru Stalinowskiego”,

– Tablica na budynku przy ul. Sienkiewicza 9, w którym powołano Sztab Dowodzenia W.P. Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej „Warta”.

Zbiórka 1 marca 2024r. o godz. 9:45 pod tablicą „Pamięci dowódców i żołnierzy kontynuatorów Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Wyklętych z wielkopolskiej samodzielnej grupy ochotniczej „Warta”, przy kościele św. Antoniego Padewskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC
Subskrybuj
Powiadom o

64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
1 miesiąc temu

Ostrowska młodzież. Nie dajcie się miejscowym nazistom ( Pisowi) manipulować. Wcześniej czy później będziecie mocno żałować.

Darek
odpowiada  M43
1 miesiąc temu

Nazistom?????? Naziści=NSDAP mogli być li tylko wyłącznie z definicji niemieccy.. Ja p***le co za bezmózgi się porodzili w niespełna 80 lat po wojnie!?!?! Rynce opadają jak na grzybach….

Łeeee
odpowiada  Darek
1 miesiąc temu

Tzw wyklęci kolaborowali z nazistami. Poza tym i metody działania i poglądy pisu, konfederacji i m podobnych są jesnocześnie nazistowskie i putinowskie. Świat nie jest dwuwymiarowy, ani czarno-biały. Zwłaszcza polityka i światopoglądy. Ty się tu plukesz o nazewnictwo, a w serduszku i Putin i Kaczyński i Kukiz i Menzen i Goebels i Braun

Leroi
odpowiada  Łeeee
1 miesiąc temu

A krasnoludki kolaborowały z Sauronem… Czy ty w ogóle rozumiesz co piszesz? W twoim zaś serduszku biję Urban do spółki z Jaruzelem i Kiszczakiem.

Leroi
odpowiada  Darek
1 miesiąc temu

Człowieku poczekaj jeszcze trochę, parę lat rządów nowej ministry i się okaże, że Armia Krajowa współpracowała do spółki z Hitlerem, powstanie w Warszawie wywołali Żydzi a w Katyniu strzelali Niemcy. Takie bezczelne przeinaczenia to się nawet Urbanowi do spółki z Hindą Michnik-Rosenbusch nie śniły…

Sandacz
1 miesiąc temu

Obiektywnie rzecz biorąc po 1944r nastąpiła OKUPACJA SOWIECKA! Rządy sprawowali ludzie NIGDY NIE WYBRANI w wyborach, wbrew 98% narodu polskiego! O czym świadczą ujawnione dane z referendum z Krakowa. Władza była powołana i narzucona przez Stalina. NIKT ICH W POLSCE NIE CHCIAŁ!!! Metody tej władzy były gorsze niż Gestapo, masowe ludobójstwo, masowe gwałty, kradzieże, 100tyś rolników osadzonych w więźniach po wojnie ze względu na obowiązkowe kontygenty, które nb. zniósł dopiero Gierek bodaj 1971r…. Zatem TERROR WOBEC NARODU POLSKIEGO, (czytaj zwykłych Polaków) siała komunistyczna władza. Nowe porządki popierali jedynie, DEGENERACI Z MARGINESU SPOŁECZNEGO, LUMPENPLORETARIAT, DROBNA PENERKA, licząc na szybki awans społeczny. Komuniści na nich z kolei ochoczo stawiali będąc pewni ich bezwzględności i oddania. Zatem PPR>PZPR= PŁATNI ZDRAJCY PACHOŁKI ROSJI i każdy wyrok wykonany na zdrajcy w obronie narodu to po prostu higiena jak podtarcie tyłka…

Do Sandacz
odpowiada  Sandacz
1 miesiąc temu

Zgadza się. Tylko wytłumacz to niereformowalnym niedoukom którzy żyją sobie spokojnie nie zdając sobie sprawy ani zadając trudu żeby poznać prawdę.

No niestety
1 miesiąc temu

Polacy nie są nieskazitelni, jak chciałaby pro-rosyjska podwórkowo-stadionowa prawica.
Podział jest ewidentny: ci, którzy ledwo dawali rade w szkole, ci głupsi (no niestety taka jest prawda) teraz czczą wyklętych bezkrytycznie łykając to, co prawacki internet pitoli, bo im imponuje brutalność, wojna i konflikt.
Ci, którzy generalnie poradzili sobie z edukacją – i mam tu na myśli nie tylko historię, ale ogólnie iloraz inteligencji – wiedzą, że ci tak zwani wyklęci to różni byli i często pod pozorem walki o niepodległość, wyżywali się na lokalsach.

BUŁA
odpowiada  No niestety
1 miesiąc temu

Podział jest EWIDENTNY: stalinieta oraz reszta Narodu. Napisz proszę WYKSZTAŁCIUCHU po linii partyjnej, jak Pilecki tudzież Fieldorf Nil, albo Cichociemni znęcali się nad lokalsami? Albo gen. Skalski? Napisz może jak Uskok znęcał się na lokalsami? Chyba, że za lokalsów, uważasz UB, KBW. Wielkopolska i Śląsk wg komunistów była najbardziej podejrzana i tutaj w zasadzie nawet pomniejszego szczebla towarzyszy musieli importować. Ja ci czerwony iloraz inteligencji pomnożę razy 30, krótką historią WKPB. W twardej oprawie…

No niestety
odpowiada  BUŁA
1 miesiąc temu

Pisz jak chcesz. Twoja wiedza z prawackiego neta jest potężna i prawdopodobnie moje książki przy tym to c**j.
Sam wiesz jak ci w szkole szło. Putin jest prawakiem-ultrasem. Po jego linii partyjnej ci tzw wyklęci sa zaj…ści.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by No niestety
BUŁA
odpowiada  No niestety
1 miesiąc temu

Zadałem jemu pytanie! Albo odpowiada, albo pitoli coś o Putce. Gdzie Rzym a gdzie Krym. Odkrywaj się więcej lewacki nieuku. Wymień te książki, które przeczytałeś… Ciekawostkihistoryczne, buhahahah

No niestety
odpowiada  BUŁA
1 miesiąc temu

I znowu, nieuku.
Wrzuca się do jednego worka: gen. Nil czy rotmistrz Pilecki jak Łupaszka, Ogień czy Brygada Świętokrzyska.
Ci tzw. wyklęci palili wioski, mordowali ciężarne kobiety i wrzucali do ognia niemowlęta, przeprowadzali czystki etniczne wśród ludności polskiej, litewskiej i białoruskiej i kolaborowali z Niemcami hitlerowskimi.
Jest tego sporo w IPNie.Wystarczy włączyć myślenie. No chyba, że jak wpominam powyżej, to myślenie z przyczyn naturalnych idzie troche topornie.

Do przyczyn naturalnych, moża dorzucić też te partyjne – ewidentnie prorosyjscy konfederaci i w znakomitej więksości prorosyjscy pisowcy nie potrafią spojrzeć poza to, co ruskie trolle im powbijali do głowy na prawackim fejsie. Wyborca tych dwóch partii praktycznie uwierzy we wszystko, co napisze taki pijak i qrwiarz Ziemkiewicz, nieudacznik Pereira, prawiczek Rachoń, czy ewidentnie rosyjska wtyka Macierewicz. O pożytecznych idxxtach rodem z Kukiza nie wspomnę.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by No niestety
Stuk
1 miesiąc temu

,,Obiektywnie rzecz biorąc..” Tyle w tym obiektywizmu ile trucizny w zapałce. Znajomość historii iście z komunistycznych czasów.

Aqq
1 miesiąc temu

Obiektywnie rzecz biorąc jakieś 80% „żołnierzy wykletych” to byli bumelamci i terroryści. Po tym jak Anglicy wykorzystali i sprzedali naszą część Europy przy biernym przyzwoleniu Amerykanów nie było mowy o jakichkolwiek szansach na niepodległość. Przecież miliony ruskich wojsk stacjonowało na terenach dawnej i obecnej RP czy późniejszego NRD. Taki czas. Trzeba było się dostosować i czekać na dogodna szansę – jeśli nie w swoim pokoleniu to plodzic i wychowywać świadome dzieci. Może im się uda

Do Aqq
odpowiada  Aqq
1 miesiąc temu

Miliony ruskich wojsk? Nie ośmieszaj się. W szczytowym momencie było ich ok. 300 tysięcy,z czego ok.60 tysięcy w Legnicy. Doczytaj sobie a potem zabieraj głos.

64
0
Napisz co o tym sądziszx