Rzeki wylewają. Część gospodarstw została zalana

Udostępnij
Tweet

W rejonie rzek Prosna oraz Barycz są odnotowane stany alarmowe. Wszystko przez spore opady w górnej części zlewni obu rzek. Z tego powodu rzeki w wielu miejscach wylały i zagrażają gospodarstwom, wdzierając się m.in. do piwnic.

W powiecie ostrowskim odnotowano incydenty na rzece Polska Woda w Bogdaju, na rzekach Barycz oraz Kuroch w Odolanowie.

Kłopot wystąpił również w Cieszynie (gm. Sośnie). Mieszkanka uważa, że do problem się potęguje z powodu nieczyszczonych rowów. Kolejnym powodem ma być wydzierżawienie stawu przez lokalne stowarzyszenie, które miało przyczynić się do zasypania rowu i włożenia w tym miejscu rury o średnicy 40 centymetrów, która nie pozwala na szybkie odprowadzenie napływającej wody.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tłumy w Amfiteatrze (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bc
5 miesięcy temu

Przecież to są tereny zalewowe.
A druga sprawa to postępująca regulacja rzek i ich dopływów. Kiedyś woda płynęła przez bagna kilka dni, a teraz przez wybetonowana rzeczkę kilka minut. No to są stany alarmowe.
I żadne duże zbiorniki retencyjne nie pomogą.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
5 miesięcy temu

Należałoby użyć cepa aby wypędzić chłopów ze strefy współczesnego dobrobytu i komfortu. Polski chłop w życiu ciągle za czymś  goni jak również notorycznie stara się oszwabić bliźniego swego i państwo. Ciągle mu mało i mało. Ale ewentualnie warto się zwrócić czy nie mamy już wszystkiego i czy to właśnie nie jest szczęście w postaci ziemi, budynków i maszyn za kilkadziesiąt milionów złotych. Ludzie w mieście też ciężko pracując będą spłacać kredyty na mieszkanie o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych do końca swoich dni. Chłopy, obudźcie się bo piekło na was czeka !

Facet
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
5 miesięcy temu

A po co Ci kredyt na mieszkanie? Ja mieszkam z rodzicami i jest mi łatwiej. No ale jak zachciało się księżniczki co z teściami nie będzie mieszkać, to sobie pracuj ciężko aż się wykończysz, księżniczka odejdzie do takiego co kredytu nie musi brać, a na dzieci trzeba będzie płacić alimenty i tak zapomną o starym schorowanym rodzicu, bo pójdą na studia do Poznania, Wrocławia albo Stolicy i odpłacą się zapomnieniem o rodzicu i wtedy dopiero zacznie się piekło…
Jak się nie ma warunków do zakładania rodziny to się żyje samemu, a nie – frustracją i zawiścią pluje się na lewo i prawo, bo kredyt na 30 lat, żona kocha podróże i co roku chce na wczasy, a dzieci to studnia bez dna! Rodzina to odpowiedzialność i wymagania finansowe, jak nie masz wolnego zawodu typu: lekarz, adwokat, notariusz, sędzia, radca prawny, itp, nie masz własnej działalności, nie jesteś dyrektorem, czy ekspertem, nie pracujesz w państwowej firmie typu: Energa, PGNiG, wodociągi, a robisz na produkcji, czy na magazynie u kogoś na etacie – w kołchozie typu Com40, Correct, Mahle, Teknia, Portos, Nestle Winiary, Colian, WSK to lepiej siedź sam bo starczy Ci tylko na własne utrzymanie. I pisze to nie jako rolnik, ale pracownik jedndgo z powyższych zakładów bo mnie i wielu znajomych po prostu nie stać na założenie rodziny i własne lokum. Ale nikt z nas nie ma wpływu w jakiej rodzinie się urodził.

Do Facet
odpowiada  Facet
5 miesięcy temu

Czyli jesteś po prostu gniazdownikiem czyli starym klakrem podczepionym pod rodziców. A jak ich zabraknie to lipa, tak właśnie wyginęły mamuty.

Wiem że teraz żałują kredytów
odpowiada  Do Facet
5 miesięcy temu

Jak ma normalnych rodziców to po co ma się wyprowadzać i po co brać kredyt hipoteczny na 30 lat którego i tak nie będzie wiedział czy do końca spłaci czy nie. Taka jedna też po 💉💉💉 wielkie plany na życie miała i 50 nawet nie dożyła, kopła w kalendarz i tyle a jej siostrunia teraz trzęsie gaciami bo sama jest po 💉 z swoim przydupasem też po 💉 i jak jednego z nich braknie to leżą i kwiczą bo kredyty mają po kilka hipoteka to raz i na auto i inne na wykończenie chałupy. Osoba odpowiedzialna, myśląca przyszłościowo i zdrowa psychicznie nie bierze mega dużych kredytów na lata.

Facet do facet
odpowiada  Do Facet
5 miesięcy temu

Trzeba mierzyć siły na zamiary! Nikt z nas nie ma wpływu gdzie się urodził. Jak przychodzisz na świat w biednej rodzinie, dodatkowo masz słabe zdrowie i pomimo randek z dziewczynami ciągle słyszysz: ,,nie pasujemy do siebie”, albo ,,znajdź sobie lepszą pracę” – to dochodzisz do wniosku, że kobiety kochają tylko siebie, ewentualnie swoje dzieci i bogactwo, oraz luksusy, które facet ma kobiecie zapewnić.
Co kilka miesięcy dowiaduje się od moich kolegów, że mają pozwy rozwodowe bo ich Żony nagle spotkały kogoś wyjątkowego, albo chcą zmian w swoim życiu, które wiążą się z porządkami z mężem i otwarciem się na nową relacje, bo ile czasu można tkwić w tym samym?
Koledzy, rozwodnicy, których z roku na rok mi przybywa ostrzegają mnie przed kobietami. Niech to będzie przestroga dla łudzących się naiwnych mężczyzn słodkimi słówkami kobiet, bo nie jeden już nabrał kredytów, wyjechał harować za granicę, a za kilka lat poświęcenia usłyszał od swojej żony – TO KONIEC!!!

Żaklina
odpowiada  Do Facet
5 miesięcy temu

No i co z tego,że mieszka z rodzicami,ja mam 40 lat i też z swoimi rodzicami mieszkam całe życie.Jestem po rozwodzie i mam syna na wychowaniu,który jeszcze jest w podstawówce.Nie wyobrażam sobie mieszkać bez rodziców,tym bardziej że mają ładne emerytury i mi pomagają finansowo i zajmą się moim dzieckiem,tym bardziej,że ja mało zarabiam,bo często choruję,albo syn i muszę brać L 4,albo opiekę.Z mojej wypłaty cienko bym przędła i nie wyobrażam sobie czegoś takiego,że miałabym żyć od wypłaty do wypłaty i miało by mi braknąć,a tak rodzice się dorzucą i mogę pieniądze odkładać.

Realista
odpowiada  Żaklina
5 miesięcy temu

Nic dziwnego, że mało zarabiasz,jak ciągle na L4,a później będzie płacz ,że mała emerytura i jak rodziców braknie,a synalek dorośnie i pójdzie w długą,a ty biedę będziesz klepać.

Do Zaklina
odpowiada  Żaklina
5 miesięcy temu

Tak, tylko że co będzie jak rodziców zabraknie? Pomału robimy się społeczeństwem wygodnym i roszczeniowym. Kiedyś mówiono że Włosi są narodem żerujących na rodzicach, widzę że Polacy też dołączają do niechlubnych rekordów. Można rodzicom pomagać mieszkać osobno, to jest właśnie komfort.

smok
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
5 miesięcy temu

A te maszyny to myślisz, że nie na kredyt?. Dobrze robią, może ty też się kiedyś obudzisz.

Powstaniec styczniowy
5 miesięcy temu

Te polskie chłopy to jakieś wieczne dla polski katorgi. Wszystko mają w dupie byle były morgi.

Nadchodzi potop
5 miesięcy temu

Niewykluczone że jest to zapowiedź powodzi – Społeczeństwo doigrało się za te wybory z 15 października/13 Grudnia. Jakaś kara musi przyjść za oddanie władzy w Polsce niemieckim panom, za czarne protesty, wulgarność i nienawiść młodzieży do życia poczętego – domaganie się zabijania dzieci pod nazwą ,,aborcja”, za zepsucie dzieci i młodzieży ideologią lgbt, za bezczeszczenie ciał tatuażami, za wpychnie nas siłą do wojny z Rosją. Za milczenie wobec ludobójstwa Żydów na Palestyńczykach w Gazie…
Normalni ludzie nie mogą przemówić Wam do rozumu, to przyjdzie jakiś kataklizm, bo to co dzieje się w Polsce po II Wojnie Światowej woła o pomstę do Nieba

Rysiu
5 miesięcy temu

To już jest koniec. Ja nie chcę UMIERAAAAAĆ!!!!! Kto na uratuje?

Takie życie
5 miesięcy temu

Po pierwsze melioracja! Po drugie rentencja! Odpowiedzialnych nie chce mi się już wymieniać.

32
0
Napisz co o tym sądziszx