Troje dzieci straciło mamę. Potrzebna pomoc

Udostępnij
Tweet

„W imieniu własnym i mojego rodzeństwa zwracam się z prośbą o wsparcie w trudnej sytuacji, w jakiej się znalazłam z młodszą siostrą i bratem.”< - czytamy w opisie zbiórki, którą założyło jedno z dzieci./strong>

Nazywam się Roksana Pietracha, mam 15 lat i uczęszczam do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Moja 11-letnia siostra Julia oraz 13-letni brat Michał są uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie.

W dniu 31.01.2024 po ciężkiej chorobie zmarła nasza mama. Ojciec żyje, ale jest pozbawiony praw rodzicielskich i nie mamy z nim kontaktu. Niestety mama ze względu na zły stan zdrowia przez ostatnie lata pracowała tylko dorywczo. Okazało się, że nie miała ubezpieczenia społecznego. W momencie jej śmierci zostaliśmy z rodzeństwem bez środków do życia.

Do momentu ustanowienia przez sąd rodzinny opiekuna prawnego, którym prawdopodobnie zostanie nasza babcia, nie dostaniemy żadnych środków, np. 800+.

Dlatego w tej dramatycznej dla nas sytuacji zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie żywności i środków czystości. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy, która wesprze naszą rodzinę, pozwoli nam pozostać razem i poradzić sobie w tej trudnej rzeczywistości, w jakiej się znaleźliśmy.”

Powyższe słowa napisała do mnie Roksana, gdy zainteresowałam się jej losem.

Jestem mamą dwóch nastolatek i ogromnie poruszyła mnie ta historia, zwłaszcza że mam córkę w tym samym liceum. Sytuacja tych dzieci jest ekstremalnie trudna i nie potrafię przejść obok niej obojętnie.

Roksana zgodziła się, bym w jej imieniu poprosiła Państwa o wsparcie finansowe.

Wierzę, że dobro wraca i każdy najmniejszy gest ma wielką moc.

Nic nie wróci tym dzieciom najukochańszej mamy, ale możemy im chociaż w ten sposób dać poczucie spokoju i bezpieczeństwa, że będą mogły w miarę możliwości normalnie funkcjonować.

Pomóc można wchodzić na adres zbiórki

https://zrzutka.pl/x3tm59

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Komar
12 dni temu

Rozumiem potrzebę zbiórki na życie i zdrowie. Ważne żeby nie wyszło tak jak w Szczurach gdzie kilkaset rodzin zbierało na nowe bielutkie BMW Które teraz przekracza wszystkie limity prędkości. Coś się chyba komuś odkleiło, chyba rodzicom. Bo MY robiliśmy naprawdę dużo. Tfu….. wstyd ! ( żebyście się rodzice nie obsrali- tak myśli co drugi dom)

Ostatnio edytowany 12 dni temu by Komar
FREDI !
13 dni temu

No właśnie gdzie są instytucje,które powinny się zająć tymi dziećmi.
Kxxwa mać,Ukraińcom umieli dać wszystko,bo mieli parcie na szkło,a dla swoich nie mają!!!
Proponuję to naświetlić bardziej,tzn telewizja itp
Bo samym postem,nic nie zdziałacie, ja sam bym się zastanowił czy pomóc, nie widząc całej sytuacji,jestem realistą i wierzę w to co widzę, a post może napisać każdy. Tak czy siak wszystkiego dobrego i powodzenia dla dzieciaków.

qwer
13 dni temu

Przykro ,ale tu powinny z automatu zadziałać Urzędy Miasta , Gminy czy Opieki Społecznej w końcu po to są takie Instytucje do opieki a my płacimy podatki to po co zbiórki ?? , Państwo ma chyba w obowiązku pomóc ,za opiekować się taką rodziną czy nie ?? . Może jakiś kwit trzeba wypełnić bo Urzędy z automatu nie mogą nic od siebie zrobić ( jak te trzy małpki ,”nie widzą ,nic nie słyszą i nic nie mówią ” ??)

Aneta
13 dni temu

Dlaczego wszystkie wpisy są wrzucone tłustym drukiem? Czy to jakiś przekaz podprogowy?

Mruk
14 dni temu

Patolola chce się dorobić na nieszczęściu cudzych dzieci bo rozumiem nie stać jej na bochenek chleba i cos najtańszego do niego ani na kostke mydła aby dzieci mogły się najeść i umyć

Kierowca busa
14 dni temu

Parę razy dałem na różne zbiórki niby z poważnych życiowych powodów i poczułem się potem oszukany przez zbierających teraz już nic nikomu nie dam nigdy wystarczy że place coraz większe daniny to tu to tam i podatki od tego są instytucje w tym kraju żeby nikt nie chodził brudny i głodny a tym bardziej dzieci dziwi mnie skoro dzieciaki a właściwie ktoś za nie zebra o kasę że sąd rodzinny nie zdecydował w tej sytuacji na umieszczenie ich w domu dziecka do skoro ani babcia ani inny opiekun którego sąd ustanowi nad nimi nie ma na kasy przez ten okres aby zapewnić im podstawowe środki życiowe tylko czeka chciwie na 800+ razy 3

Wredna Gocha
14 dni temu

Szkoda dzieciakow współczuję ale rozumiem że pomoc społeczna nie działa i nie pomaga w powiecie ostrzeszowskim a tatuś bez praw rodzicielskich alimentów też nie musi płacić na dzieci ani fundusz alimentacyjny za niego. Ludzie nie dajmy się wykolowac do końca z tymi zbiorami wszyscy na wszystko zbierają bo każdy powód jest dobry żeby wyrwać od ludzi jakaś kasę za Free.

Herr Tusk
14 dni temu

Tu można wpłacić, a nie na narkomanów i alkocholików z samochodów za kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy złotych, którzy zginęli na własne życzenie.

Maciej
14 dni temu

Proszę o kontak lub numer telefonu pod który będę mógł się skontaktować z Roksana

Tom
14 dni temu

Kochane nasze dzieci Ostrowianie wam pomogą napewno Kochajcie się i trzymajcie razem.

Ostatnio edytowany 14 dni temu by Tom
10
0
Napisz co o tym sądziszx