Włamali się do elektrowni wiatrowej. Był pościg

Policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 23 do 38 lat. Podejrzewane są one o włamanie do elektrowni wiatrowej i kradzież metalowych elementów. Do zdarzenia doszło w Korzkwach. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

4 lutego br. o godz. 20.30 dyżurny pleszewskiej komendy został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do elektrowni wiatrowej. Do zdarzenia doszło w m. Korzkwy. Sprawcy, po wyłamaniu drzwi do rozdzielni, ukradli szafę elektryczną, przewody i urządzenia elektroniczne.
Policjanci na miejscu zdarzenia zauważyli samochód marki Ford Transit, w którym znajdował się częściowo załadowany transformator.

Na terenie jednej z posesji w gminie Pleszew, kryminalni zabezpieczyli szafę i skrzynki elektryczne oraz pocięte na kawałki przewody elektryczne i metalowe elementy, pochodzące z wiatraka.

Funkcjonariusze, na terenie tej posesji zatrzymali dwie osoby, podejrzewane o włamanie: 35-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę. Oboje są mieszkańcami województwa dolnośląskiego. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli oni zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Podczas prowadzonych czynności operacyjnych, policjanci ustalili dane kolejnych dwóch osób, odpowiedzialnych za to zdarzenie i podjęli działania, zmierzające do ich zatrzymania. 7 lutego br. kilka minut po godz.5 w Pieruszycach na terenie stacji paliw, zauważyli samochód marki Peugeot, a w nim poszukiwanego mężczyznę. Na miejscu pasażera siedziała kobieta. Na widok policjantów, kierowca zaczął uciekać. Nie reagował on na sygnały świetlne i dźwiękowe, podawane przez funkcjonariuszy. Przejechał on skrzyżowanie na wprost i kontynuował ucieczkę po polu uprawnym. Gdy samochód ugrzązł, poszukiwani rozpoczęli ucieczkę pieszo. 38-letni mieszkaniec gminy Pleszew został zatrzymany na terenie gminy Kotlin, a jego znajoma, 23-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego – na terenie Pleszewa.

W samochodzie, który porzucili na polu, znajdowały się m.in. wykrywacz metali i tablice rejestracyjne od samochodu marki Ford Focus, które zostały utracone w nocy z 6/7 lutego na terenie gminy Czermin. Mundurowi ustalili, że 38-latek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

CZYTAJ  Podróżni męczą się na ostrowskim dworcu

Zatrzymani zostali doprowadzeni do pleszewskiej komendy, a następnie do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek
2 miesięcy temu

To pewnie ekipa od Donalda🇩🇪

chętny na szparagi.
2 miesięcy temu

Ja mam taką koncepcję , że to przedstawiciele niemieckich firm , szukają części zamiennych do tych zepsutych wiatraków , co to Tusk chce od nich kupić.

wacek
2 miesięcy temu

Zgodnie z prawem Eurokowchozu nie powinni zostac ukarani, gdyz dzialali oni wedlug wytycznych samego W .I. Lenina ,,Grabic zagrabione”. Chyba ze madrosc etapu eurosocjalistycznej ojczyzny orzeknie iz podniesli reke na socjalistyczna wlasnosc a to juz dolek z wapnem sie wykopie

Mariusz
2 miesięcy temu

A na tym zdjęciu to chyba jakiś tradycyjny, staropolski, narodowo-katolicki wiatrak na wungiel.

Recykling
odpowiada  Mariusz
2 miesięcy temu

Raczej używany szrot z niemiec, który trzeba będzie zutylizować (zakopać w ziemi).

Don Kichot
2 miesięcy temu

Do czego w tym procederze służyć miał wykrywacz metali, że został ujęty w artykule? Gdyby miał w samochodzie widły do pyrek, też wywołały by sensację?

bienkowska
2 miesięcy temu

Tuskowe wiatraki okradają , nie może być , jak on się rodakom wytłumaczy?

oo
odpowiada  bienkowska
2 miesięcy temu

Gdzie takich głupich jak ty robią????

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu by oo
bienkowska
odpowiada  oo
2 miesięcy temu

Sprawdź czyje one są .

Osw
odpowiada  bienkowska
2 miesięcy temu

A ciebie ruska onuco kto okrada

bienkowska
odpowiada  Osw
2 miesięcy temu

Nie rozumiem , co ma ruska onuca do niemieckich wiatraków?

....
odpowiada  bienkowska
2 miesięcy temu

To pokłosie pisuarskiej nauki przez 8 lat! PiSuarczyki brali co się dało, to Oni nie mogą ?

bienkowska
odpowiada  ....
2 miesięcy temu

Cóż takiego ci zabrali ?

13
0
Napisz co o tym sądziszx