Ostrowianie przyjechali na spotkanie z Elżbietą Witek

Ponad 300 osób zgromadziło się w auli Uniwersytetu Kaliskiego by spotkać się z byłą marszałek sejmu Elżbietą Witek z Prawa i Sprawiedliwości. Wśród zgromadzonych byli ostrowianie i mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

Jedna z głównych postaci Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek zapewniała, że działacze tej partii organizują objazd, „bo jesteśmy jak w latach `70 Radio Wolna Europa i mówimy prawdę”.

– Od listopada minął miesiąc czasu i widzimy demolowanie Państwa. W tej chwili istnieje tylko jeden przekaz. Przekaz władzy. Pod koniec kampanii przeciwnicy polityczni zaczęli się pojawiać w białych koszulach i mieli przypięte czerwone serduszka. To miała być uśmiechnięta Polska, a co zastaliśmy? Te serduszka to są zgniłe, robaczywe serduszka. W czasie kampanii założyli maski, pod przykrywką gestów potrafili wielu Polaków oszukać. Przychodzą ludzie, bo coś im zabrano. Mają jeden przekaz i nie wiedzą jak wygląda prawda. – rozpoczęła Elżbieta Witek.

– Czy pamiętacie państwo tą deklarację: jak tylko przejmę władzę, następnego dnia wszystko się zmieni. 100 dni i 100 postulatów. Z tej setki szukamy co zostało spełnione. Pamiętacie ich obietnice? Za PiS-u podniesiono kwotę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Oni obiecywali podniesienie kwoty do 60 tysięcy. Nawet o tym nie mówią. Kredyt 2% na mieszkanie. Młoda małżeństwa ruszyły na zakup. Oni obiecywali 0%. Nie dość, że nie mamy 0% to mamy -0. Ludzie, którzy podpisali umowy z deweloperami, musieli wpłacać wielotysięczne zadatki. Bank powiedział, że nie ma gwarancji Państwa i kredytu nie dostaniecie. Młodzi ludzie nie wiedzieli, że nie płacą podatku. Nie interesowali się tym. Przeciwnicy zaproponowali studentom akademik za złotówkę. Ktoś słyszał o takim? No nie. Benzyna miała być po ile? Miała być po 5,13. Teraz dochodzi do 7 zł. Aaa to miała być przenośnia… Nauczyciele mieli dostać nie mniej niż 1500 zł do podstawy? Dostali to? Figę z makiem dostali. Rolnicy dostali na granicy? Nie dostali. – wyliczała Elżbieta Witek.

CZYTAJ  Nie żyje. Został przygnieciony przez drzewo

– Polska powinna być krainą mlekiem i miodem płynącą. Mamy morze, jeziora, lasy, złoża, uzdolnionych ludzi. Jeśli rodzice i nauczyciele potrafią znaleźć i rozwinąć talent u młodego człowieka, wówczas wszyscy się o niego zabijają. Ale mamy fatalne położenie geopolityczne. Po jednej stronie Rosja, po drugiej Niemcy, a po środku Tusk.

Często słyszymy: dlaczego nie potraficie dotrzeć do młodych ludzi. Te roczniki, które teraz poszły po raz pierwszy do wyborów, przez lata naszych rządów nie interesowały się rządzeniem. Muszą się przekonać na własnej skórze jak tamci rządzą, inaczej ich nie przekonamy. Młodzi ludzie teraz siedzą w smartfonach na portalach społecznościowych, a nie spotykają się na żywo.

W dalszej części wymieniała szereg inwestycji strategicznych, które są niekorzystnie odbierane przez
Niemcy czy Francję.

– Jak można 15-letniej dziewczynce pozwolić kupić pigułkę dzień po, bez badania i konsultacji lekarskiej? Nad tym obecnie pracuje rząd. – mówiła zaniepokojona Witek.

Ja uczyłem 27 lat w szkole. Jak słyszę te pomysły, to powiem wam jedno. Nie można się zgadzać, żeby podcinać skrzydła naszym dzieciom. Oni chcą wypuszczać ze szkół ćwierć analfabetów. Dzieci, które się nauczą „na szparagi”, „na truskawki”, „opieki nad starszymi ludźmi”. Widziałam wiele bilbordów o pracy w Niemczech za 2 tysiące euro. Tak to się zaczyna.

– Oni zgodzili się na nielegalnych imigrantów. Będą ich setki tysięcy. Ta władza realizuje to czego oczekuje od nich Berlin i Bruksela.

Wśród pytań od publiczności pojawiła się kwestia nielegalnych migrantów. – Jak już państwo powrócicie do władzy, to co zrobicie z tymi ludźmi? Bo ja mam pomysł, żeby ich zapakować do wagonów i wywieźć. – Dokładnie tak – odpowiedziała Elżbieta Witek. Australia nie ma tego problemu, bo jest wyspą i wysyłają takich ludzi na jedną z wysp. Trzeba ich deportować tam skąd przyjechali.

CZYTAJ  O co chodzi z tą kogeneracją?

Jedna z kobiet pochwaliła rząd PiS-u za działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Elżbieta Witek wyraziła marzenie by ta wypowiedź została wyemitowana na antenie TVN-u.

Radny z Ostrowa Wlkp. Lech Witoń chciał dowiedzieć się kiedy PiS uruchomi młodzieżówki partii. W odpowiedzi usłyszał, że takie już funkcjonują.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

219 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edek
2 miesięcy temu

Od listopada minął miesiąc czasu…”. Ech, te pisowskie, tęgie głowy.

Marcin
2 miesięcy temu

Nie można normalnie wiadomości oglądać bo wszędzie was pełno. Afery za aferami!!
Już nażarte świnie wcześniej odejdą od koryta niż wasze wstrętne i odrażające dzbany!!!
Szkoda że tylko jeden dzban powędrował do waszego czarnusia. Flakami przewraca patrząc tylko na was a co dopiero słuchać waszych marnych kłamstw.
Jest mi wstyd że taka chołota rządziła moim KRAJEM.
Nigdy więcej pisiora przy władzy!!!!!!!!!!!!
Nigdy więcej,!!!

P.P.
odpowiada  Marcin
2 miesięcy temu
  • propaganda Tuska zryła ci banie.
Marcin
2 miesięcy temu

Całą pisiorską hołote pod ścianę i w potylicę. Najwyższy czas na zmiany,!
Jakiekolwiek zmiany!
Ktokolwiek, ale nie wy cholerni złodzieje!!!
Obyście byli przeklęci w Polskiej historii,!!!
A kaczor postrzegany na równo i utożsamiany ze zbrodniarzami!!!

A.WIESŁAW
odpowiada  Marcin
2 miesięcy temu

Puknij się w łepetynę

Marcin
2 miesięcy temu

Witek. Zejdź już że sceny, bo kompromitujesz siebie i swoich pisiorskich złodziei!

Emilia
2 miesięcy temu

WIELKIE KLAMSTWA!!!!-WSTYD!!!!– WITEK-CO TA KOBIETA SOBĄ REPREZENTUJE???!!!-KLAMSTWA,OBŁUDA,-LAMALA PRAWO JAKO MARSZAŁEK!!!-ZAPAMIETANA TYLKO JAKO -REASUMPCJA!!!!!!!-WYCOFAJ SIE KOBIETO Z ZYCIA PUBLICZNEGO BO PRZYNOSISZ WSTYD DLA PARLAMENTU -SEJMU!!!!-TAKI BANIALUKI TO MOZESZ WKLEPYWAC SWOIM PISOWCOM-!!!-TO SAME „DZBANY”-

włodek
odpowiada  Emilia
2 miesięcy temu

ile ci płacą za te hejty ?

Sitt
2 miesięcy temu

Jeden pisze kłamstwa, proszę dowody. Drugi pisze , nic nie zrobili, chyba jesteś ślepy albo zmanipulowany. A port przeładunkowy, tunel Świnoujście, tunel zakopane, S3, przekop mierzeji, odbudowa armi, policji, PKP, do czasów sztucznej pandemii żyło się godnie. Mało ??? Co zrobił Tuska ???

Bleble
odpowiada  Sitt
2 miesięcy temu

Jaki tunel do Świnoujścia, jaki port przeładunkowy. Człowieku najpierw sprawdź sobie kiedy były zabezpieczone pieniądze na tunel( 2014r). Widać skutki oglądania TVP.

włodek
odpowiada  Bleble
2 miesięcy temu

Ale tobie mózg wyprał TVN.

Sitt
2 miesięcy temu

Mówi prawdę!

Kris
2 miesięcy temu

A co oni tam garnki kupują

Kot
2 miesięcy temu

Wielkie kłamstwa powiedziała p. Witek. Ludzie nie wierzcie im. Byli przy władzy i nad okłamywali i okradali Teraz nie mogą się pogodzić z przegrana dlatego tak klamia na nowy rzad. Sama obluda.

Lida
odpowiada  Kot
2 miesięcy temu

Nie mogą się pogodzić z przegraną. Tak pięknie Pani Witek opowiada niczym jak w bajce. Pamiętacie młodzi, Ci którzy splacaja kredyty. Z raty 2000 zł zrobiło się 3500,00zl, potem 4000,00zl. Młodzi ludzie przeżywali tragedie rodzinne. Pożyczali od kogo można było i spłacał aby zmniejszyć ratę. Niedaleko mnie było mnóstwo nowo zakupionych domów na sprzedaż. A mieszkania, poza miastem, 42m2 około 400tys, malutko, każdego stać. Miód malina. Tak cudownie za PiS. A benzyna, olej ponad 8 zł, ludzi nie było stać na dojazd do pracy. Mo, na pisać i mnożyć przykłady jak to pieknie było. Jeszcze trochę to żyłabym zgodnie z harmongramem dnia ustalonym przez Prezesa. Pozdrawiam

Wiola
odpowiada  Lida
2 miesięcy temu

Żal mi wszystkich, oglupionych przez tuska.kiedys przejrzycie na oczy.

Ostrowianka
2 miesięcy temu

8 lat rządziły w Pisie i oprócz 500+ i 13 i 14 emerytury nic nie zrobiły na niepelnosprawnych w Sejmie wypięły się tylko wypychali swoje kieszenie

Lida
odpowiada  Ostrowianka
2 miesięcy temu

14 emeryturę to ja nie otrzymałam bo za wysoka emerytura na którą ciężka pracowałam. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie zazdroszczę, mi wystarczy ale dlaczego nie było progów dochodowy h w przypadku 500+ na dzieci. Osoby, które zarabiały po 50tys, 100tys oczywiście miesięcznie dostawały jeszcze 500+. Emeryci mają małe potrzeby i mało jedzą. Pozdrawiam

219
0
Napisz co o tym sądziszx