Ostrowianie przyjechali na spotkanie z Elżbietą Witek

Ponad 300 osób zgromadziło się w auli Uniwersytetu Kaliskiego by spotkać się z byłą marszałek sejmu Elżbietą Witek z Prawa i Sprawiedliwości. Wśród zgromadzonych byli ostrowianie i mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

Jedna z głównych postaci Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek zapewniała, że działacze tej partii organizują objazd, „bo jesteśmy jak w latach `70 Radio Wolna Europa i mówimy prawdę”.

– Od listopada minął miesiąc czasu i widzimy demolowanie Państwa. W tej chwili istnieje tylko jeden przekaz. Przekaz władzy. Pod koniec kampanii przeciwnicy polityczni zaczęli się pojawiać w białych koszulach i mieli przypięte czerwone serduszka. To miała być uśmiechnięta Polska, a co zastaliśmy? Te serduszka to są zgniłe, robaczywe serduszka. W czasie kampanii założyli maski, pod przykrywką gestów potrafili wielu Polaków oszukać. Przychodzą ludzie, bo coś im zabrano. Mają jeden przekaz i nie wiedzą jak wygląda prawda. – rozpoczęła Elżbieta Witek.

– Czy pamiętacie państwo tą deklarację: jak tylko przejmę władzę, następnego dnia wszystko się zmieni. 100 dni i 100 postulatów. Z tej setki szukamy co zostało spełnione. Pamiętacie ich obietnice? Za PiS-u podniesiono kwotę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Oni obiecywali podniesienie kwoty do 60 tysięcy. Nawet o tym nie mówią. Kredyt 2% na mieszkanie. Młoda małżeństwa ruszyły na zakup. Oni obiecywali 0%. Nie dość, że nie mamy 0% to mamy -0. Ludzie, którzy podpisali umowy z deweloperami, musieli wpłacać wielotysięczne zadatki. Bank powiedział, że nie ma gwarancji Państwa i kredytu nie dostaniecie. Młodzi ludzie nie wiedzieli, że nie płacą podatku. Nie interesowali się tym. Przeciwnicy zaproponowali studentom akademik za złotówkę. Ktoś słyszał o takim? No nie. Benzyna miała być po ile? Miała być po 5,13. Teraz dochodzi do 7 zł. Aaa to miała być przenośnia… Nauczyciele mieli dostać nie mniej niż 1500 zł do podstawy? Dostali to? Figę z makiem dostali. Rolnicy dostali na granicy? Nie dostali. – wyliczała Elżbieta Witek.

CZYTAJ  Nie żyje uczennica

– Polska powinna być krainą mlekiem i miodem płynącą. Mamy morze, jeziora, lasy, złoża, uzdolnionych ludzi. Jeśli rodzice i nauczyciele potrafią znaleźć i rozwinąć talent u młodego człowieka, wówczas wszyscy się o niego zabijają. Ale mamy fatalne położenie geopolityczne. Po jednej stronie Rosja, po drugiej Niemcy, a po środku Tusk.

Często słyszymy: dlaczego nie potraficie dotrzeć do młodych ludzi. Te roczniki, które teraz poszły po raz pierwszy do wyborów, przez lata naszych rządów nie interesowały się rządzeniem. Muszą się przekonać na własnej skórze jak tamci rządzą, inaczej ich nie przekonamy. Młodzi ludzie teraz siedzą w smartfonach na portalach społecznościowych, a nie spotykają się na żywo.

W dalszej części wymieniała szereg inwestycji strategicznych, które są niekorzystnie odbierane przez
Niemcy czy Francję.

– Jak można 15-letniej dziewczynce pozwolić kupić pigułkę dzień po, bez badania i konsultacji lekarskiej? Nad tym obecnie pracuje rząd. – mówiła zaniepokojona Witek.

Ja uczyłem 27 lat w szkole. Jak słyszę te pomysły, to powiem wam jedno. Nie można się zgadzać, żeby podcinać skrzydła naszym dzieciom. Oni chcą wypuszczać ze szkół ćwierć analfabetów. Dzieci, które się nauczą „na szparagi”, „na truskawki”, „opieki nad starszymi ludźmi”. Widziałam wiele bilbordów o pracy w Niemczech za 2 tysiące euro. Tak to się zaczyna.

– Oni zgodzili się na nielegalnych imigrantów. Będą ich setki tysięcy. Ta władza realizuje to czego oczekuje od nich Berlin i Bruksela.

Wśród pytań od publiczności pojawiła się kwestia nielegalnych migrantów. – Jak już państwo powrócicie do władzy, to co zrobicie z tymi ludźmi? Bo ja mam pomysł, żeby ich zapakować do wagonów i wywieźć. – Dokładnie tak – odpowiedziała Elżbieta Witek. Australia nie ma tego problemu, bo jest wyspą i wysyłają takich ludzi na jedną z wysp. Trzeba ich deportować tam skąd przyjechali.

CZYTAJ  Ale znalazł schowek dla skradzionego pojazdu

Jedna z kobiet pochwaliła rząd PiS-u za działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Elżbieta Witek wyraziła marzenie by ta wypowiedź została wyemitowana na antenie TVN-u.

Radny z Ostrowa Wlkp. Lech Witoń chciał dowiedzieć się kiedy PiS uruchomi młodzieżówki partii. W odpowiedzi usłyszał, że takie już funkcjonują.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

219 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Student
2 miesięcy temu

Tej pani już podziękujemy.

ptak
odpowiada  Student
2 miesięcy temu

lepiej sobie podziękuj .

Maria
2 miesięcy temu

Sam ” Kwiat Ostrowa”…

T.K.
odpowiada  Maria
2 miesięcy temu

Zapewne nie licząc ciebie , geniuszu !!!

Bonifacy
2 miesięcy temu

Ja na tych fotkach nie widzę nikogo z ostrowian.Mysle ,że wśród społeczeństwa Ostrowa Wlkp nie ma ludzi gotowych spotykać się z takim indywidium.Ostrowianie to dumny i mądry naród i na tego rodzaju agitki nie pojadą.

wanda
odpowiada  Bonifacy
2 miesięcy temu

PRECZ z PO !

hahaha
2 miesięcy temu

Same radosne twarze słuchają reasumpcji Witek. Czy ona już męża z OIOMu zabrała?
Do Kalisza wczoraj przyjechały autokary z podstawionymi ludźmi xD

Edek
2 miesięcy temu

ZBoWiD i dzieci

młody gniewny
2 miesięcy temu

Dlaczego spotkania w salach zamkniętych we własnym sosie zwolenników ? Prawdziwy polityk wychodzi do tłumu, nawet obojętnego czy przeciwnego politycznie i potrafi przekonać, przeciągnąć na swoją stronę, ale na to trzeba być wytrawnym graczem a nie byłą nauczycielką – z całym szacunkiem dla zawodu. Przegrana PiS to też wynik wystawiania starej kadry starszych pań i wiekowych kocurów. Dać pole młodym i dojrzałym 30-45 lat, młodzi nie wybiorą starych. Albo od razu jak w Sparcie powołajcie geruzję czyli radę starców.

młody
2 miesięcy temu

na sali średnia wieku 70plus

WoStR
2 miesięcy temu

Ciekawe czy o fundacjach które nagle powstały i pani Maląg załatwiła dla nich pieniądze też było?

Obserwator
2 miesięcy temu

Na sali kluby seniora

....
2 miesięcy temu

Panu Witoniowi marzy się taka organizacja jak np „Hitreljugend” ?

219
0
Napisz co o tym sądziszx