Mieszkańcy czekali całą noc w kolejce. Do zgarnięcia sporo tysięcy

Mieszkańcy Przygodzic spędzili noc z wtorku na środę przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Wszystko dlatego, że w środę rano odbywały się zapisy na uzyskanie dotacji wynoszącej aż 90% na realizację instalacji ze źródeł odnawialnych OZE. 

Ponieważ decydowała kolejność zgłoszeń, mieszkańcy poświecili jedną noc z życia i dzięki temu mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Gmina Przygodzice już nie pierwszy raz pokazuje, że skutecznie pozyskuje pieniądze dla swoich mieszkańców na inwestycje chociażby w panele fotowoltaiczne.

Tylko w środę znajdowało się 490 mieszkańców, a to nie koniec. Na szczęście kierownictwo GOK-u udostępniło mieszkańcom toaletę i ciepłe napoje. W ciągu dnia zainteresowani mogli kulturalnie usiąść na krzesełku i cierpliwie czekać na przyjęcie zgłoszenia.

Gmina Przygodzice działająca w ramach Klastera Energii Gmin Odolanów, Przygodzice, Sulmierzyce planuje złożenie wniosku partnerskiego w ramach ogłoszonego naboru z wykorzystaniem środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Nabór zgłoszeń/deklaracji z terenu Gminy Przygodzice dotyczy instalacji OZE realizowanych przez społeczności energetyczne w zakresie:

  • instalacji fotowoltaicznych;
  • magazynów energii;
  • pomp ciepła.

Przewidywalne wsparcie dla mieszkańca wyniesie do 90% kosztów kwalifikowanych (liczonych od wartości netto).
Nabór zgłoszeń prowadzony będzie w terminie od 24 stycznia do 26 stycznia 2024  r. w godzinach pracy Urzędu.
Szczegółowe zasady ubiegania się o uczestnictwo w projekcie zostały określone w regulaminie naboru.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach z mieszkańcami:
22.01.2024 r. godz. 18:00 – Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, ul. Wrocławska 52.
23.01.2024 r. godz. 17:00 – Sala Wiejska w Dębnicy, ul. Ostrowska 9.

Do pobrania:

1. Regulamin_naboru – aktualizacja 23.01.2024 r.

2. Ankieta Informacyjna

3. Umowa użyczenia

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

51 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
poi
2 miesięcy temu

Po co stać w kolejce. Kolejności zgłoszeń nie ma w regulaminie. W pierwszej kolejności Ci co nie mają później ci co mają.

Michu
odpowiada  poi
2 miesięcy temu

W pierwszej kolejności ci co nie mają, ale wg kolejności zgłoszeń (i jest to w regulaminie). Jeśli osoba nie ma fotowoltaiki i została przyjęta o godz. 7 będzie przed osobą co nie ma fotowoltaiki i została przyjęta o godz. 7:10 itd

SPOZA PRZYGODZIC
2 miesięcy temu

a dlaczego informacja o tym programie jest dopiero podana 24.1.br jak zapisy już się odbyły,yba tylko po to aby zapisali się ci zPrzygodzic.Ot sprawiedliwość.

Stan
2 miesięcy temu

Co mi się podoba to to że nie ma kryterium dochodowego, chyba że czegoś nie doczytałem. Bo w rządowym programie są dwa sorty obywateli, im większy nierob i cwaniak który ma możliwość i umiejętności ukrycia dochodow dostaje większe dofinansowanie a ten frajer co uczciwie płaci podatki i ujawnia dochody dostaje grosze.

Karol
odpowiada  Stan
2 miesięcy temu

Jest to prawdą i to bardzo często występującą ,praca na czarno, własność sprytnie rozdzielona.Jeden ma jedną mieruchomość drugi drugą, niepełnosprawni ,zasiłki tu i tam skąd się da.

Miejscowy
2 miesięcy temu

Byku udaje, że umie czytać 🙂

grzegorz
2 miesięcy temu

a Gmina Ostrów Wlkp?

Czytelnik
2 miesięcy temu

Pytam gdzie Rodo? Na drukach zgłoszeniowych jest rubryka na numer dowodu osobistego. Kto zabezpiecza te podpisane dokumenty? Gdzie? Gotowe kwity do użytku dla firm windykacji. Ludzie pomyślcie co to jest

Marcin
2 miesięcy temu

W dobie cyfryzacji,profili zaufanych czy mobywatel w Przygodzicach tworzy się listy kolejkowe jak za komuny.

Czytelnik
2 miesięcy temu

Jak przeliczą dochody i inne ukryte kruczki to połowa nie dostanie pieniążków. To było przerabiane przy dotacjach na pompy ciepła. Także spokojnie

Do czytelnik
odpowiada  Czytelnik
2 miesięcy temu

Jakby ludzie umieli czytać to w regulaminie jest napisane że jeśli inwestorowi coś się nie spodoba w miejscu gdzie mają zostać umieszczone panele to osoba składająca wniosek jest zobowiązana do pokrycia całej inwestycji plus jeszcze jakaś kara

Czytelnik
2 miesięcy temu

Mi

Czytelnik
2 miesięcy temu

Bardzo przykre to jest, ale tak wybraliśmy. Za 10_20 łat będziemy oczy otwierać. Będzie już za późno

Leo
odpowiada  Czytelnik
2 miesięcy temu

Tak wtedy każdy już zapłaci z swoich pieniędzy nie z dofinansowania i już nie będzie 20-30 tys tylko razy 2 albo 3.

51
0
Napisz co o tym sądziszx