Stracili majątek na kryptowalutach

Udostępnij
Tweet

O tym, jak bardzo nieprzewidywalny i niebezpieczny może być rynek kryptowalut, niestety przekonał się już nie jeden pokrzywdzony, także z terenu powiatu ostrowskiego. Mowa tu o metodzie oszustwa inwestycyjnego polegającego na pozyskaniu zysków z kryptowalut. Oszuści kontaktują się z ofiarami poprzez media społecznościowe i oferują bardzo zyskowną inwestycję.

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku. Bądźmy ostrożni! Ostatnio do policjantów zgłosili się mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w ten sposób stracili kilkaset tysięcy złotych.

Dwie osoby były przekonane, że dzięki brokerom inwestycyjnym, zarobią pieniądze. W obu przypadkach chodziło o rynek kryptowalut. Zachęcająca reklama, profesjonalna rozmowa z opiekunem konta, napływające informacje o zyskach uśpiły czujność pokrzywdzonych. Pierwszy z mężczyzn stracił blisko 70 tysięcy złotych, kolejny ponad 280 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy – szczególnie w kryptowaluty. Nie pierwszy już raz okazało się bowiem, że szybki zysk, to tylko zachęta do dalszego inwestowania. Zazwyczaj sytuacja wygląda bardzo podobnie. Po wpłaceniu mniejszych kwot jesteśmy zachęceni zyskiem, jaki nam jest prezentowany. Następnie dokonujemy kolejnych wpłat, często na kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Kiedy przychodzi moment wypłaty, zazwyczaj występuje problem – konieczność wpłaty kolejnych środków na opłaty czy podatek, albo jakiś problem techniczny. Brak dodatkowych opłat powoduje rzekome zablokowanie pieniędzy.

By nie narazić się na straty, policjanci przestrzegają, by już przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje i nie kierować się emocjami przy inwestowaniu własnych pieniędzy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Dostaniesz mieszkanie jeśli zrobisz tylko to
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
FredieC
6 miesięcy temu

Oni nie stracili pieniędzy na rynku kryptowalut tylko na rzecz oszustów. Zmienność i ryzyko rynku kryptowalut nie miało tu nic do rzeczy

syn gromu
6 miesięcy temu

A ludzie którzy stracili pieniądze przez paranoje covida?

MS
6 miesięcy temu

Lubię jak tacy Janusze businessu zostali porobieni, bardzo dobrze.

Zomo
6 miesięcy temu

Opowieści z SKRYPTY. Walut.

Mik
odpowiada  Zomo
6 miesięcy temu

Jeśli próbujesz nawiązać do tytułu filmu to „opowieści z krypty”. To tak dla informacji.

Kat
6 miesięcy temu

Chytry 2 razy traci i tyle w temacie.

aaa
6 miesięcy temu

a menceny mowiły, że to takie fajne. a korwiny ze volenti non cos tam. wincyj wincyj!

Sędzia
6 miesięcy temu

Umiesz liczyć, licz na siebie…

Ostatnio edytowany 6 miesięcy temu by Sędzia
Ten co zarobił na krypto
6 miesięcy temu

Tytuł powinien brzmieć „ixxoci dali się nabrać przez własną pazerność”. Krypto nie ma tu żadnego znaczenia.

22
0
Napisz co o tym sądziszx