Stracili majątek na kryptowalutach

Udostępnij
Tweet

O tym, jak bardzo nieprzewidywalny i niebezpieczny może być rynek kryptowalut, niestety przekonał się już nie jeden pokrzywdzony, także z terenu powiatu ostrowskiego. Mowa tu o metodzie oszustwa inwestycyjnego polegającego na pozyskaniu zysków z kryptowalut. Oszuści kontaktują się z ofiarami poprzez media społecznościowe i oferują bardzo zyskowną inwestycję.

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku. Bądźmy ostrożni! Ostatnio do policjantów zgłosili się mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w ten sposób stracili kilkaset tysięcy złotych.

Dwie osoby były przekonane, że dzięki brokerom inwestycyjnym, zarobią pieniądze. W obu przypadkach chodziło o rynek kryptowalut. Zachęcająca reklama, profesjonalna rozmowa z opiekunem konta, napływające informacje o zyskach uśpiły czujność pokrzywdzonych. Pierwszy z mężczyzn stracił blisko 70 tysięcy złotych, kolejny ponad 280 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy – szczególnie w kryptowaluty. Nie pierwszy już raz okazało się bowiem, że szybki zysk, to tylko zachęta do dalszego inwestowania. Zazwyczaj sytuacja wygląda bardzo podobnie. Po wpłaceniu mniejszych kwot jesteśmy zachęceni zyskiem, jaki nam jest prezentowany. Następnie dokonujemy kolejnych wpłat, często na kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Kiedy przychodzi moment wypłaty, zazwyczaj występuje problem – konieczność wpłaty kolejnych środków na opłaty czy podatek, albo jakiś problem techniczny. Brak dodatkowych opłat powoduje rzekome zablokowanie pieniędzy.

By nie narazić się na straty, policjanci przestrzegają, by już przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje i nie kierować się emocjami przy inwestowaniu własnych pieniędzy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sympatyczny romek
5 miesięcy temu

Jak powstawały krypto waluty chciałem zainwestować 1000 zł, 1 B był po 6 zł. Może byłbym bogaty?

city
odpowiada  sympatyczny romek
5 miesięcy temu

Wtedy sprzedałbys po 10 zł pewny że dobrze robisz😉

Pir
5 miesięcy temu

Artykuł napisany idealnie. Stracili na krypto a nie przez oszustów pokręcone to pisanie pismaków. A oszukani na inflację? Ich jest 38 milionów i co. Krypto złote 😉 btc 160 procent zysku w rok. Dziękuję dobrego roku

.....Stop mafii sądowniczej
5 miesięcy temu

Brawo, tak trzymać de***izm jest groźny.

Gargamel
5 miesięcy temu

W necie same walki. Ze Można zarobić itp. Wszystko.to walki . Wszystko .

Obiektywny
5 miesięcy temu

I co się dziwić starszym ludziom jak młodzi nic nie są mądrzejsi. Pazerność+głupota=bankructwo. Zamiast cieszyć się tymi oszczędnościami które mieli to chcieli więcej,nic ich nie nauczyły stare afery Art B czy Amber Gold. A czasami człowiek więcej się naje małą łyżeczką niż większą chochlą porozlewa.

Zomo
odpowiada  Obiektywny
5 miesięcy temu

A wszystko zaczęło się przed 30 laty od piramidki na którą ludzie wpłacali pieniądze i nie wiedzieli komu bo oferowano im 10 krotny zysk.

Jarek
5 miesięcy temu

W żadnym biznesie nie ufa się pośrednikom. Wszystko z głową.

Janek
5 miesięcy temu

Słownik języka polskiego PWN: „krypto- pierwszy człon wyrazów złożonych wskazujący na ich związek z tym, co niewidoczne”
Wcale nie stracili.Zyskali bowiem wiedzę na temat znaczenia przedrostka „KRYPTO-„

Ostatnio edytowany 5 miesięcy temu by Janek
Emanuel
5 miesięcy temu

Żal mi ich 🤣🤣🤣

Ceo
5 miesięcy temu

Nie stracili majątku na kryptowalutach tylko przez oszustów. A to jest różnica..

Jurgo
5 miesięcy temu

Ło panie, wiela to by było chlonio za tyle piniyndzy

Małorolny z Hęciczek Górnych
odpowiada  Jurgo
5 miesięcy temu

Te ludziska sum głupsze łod moich Qniuf . Bo une nigdy by się tak nie dały nabić w koryto.

22
0
Napisz co o tym sądziszx