Poznaliśmy oferty na budowę odcinka S11

Udostępnij
Tweet

Droga ekspresowa S11 jest długo wyczekiwaną inwestycją przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i nie tylko. Dzięki niej podróż nad morze skróci się do 3,5 godziny!

Dziś mapa google sugeruje podróż do Mielna przez… Gorzów Wielkopolski i Szczecin. Dzięki temu dojedziecie minutę prędzej niż dotychczasową 11-tką, ale nadrobicie 143 kilometry. Bez względu na trasę podróż zajmie wam 5,5 godziny. Po realizacji całej S11 będzie można zaoszczędzić 2 godziny i czas jazdy nad morze będzie wynosić niewiele dłużej niż do Karpacza.

Wczoraj otwarto oferty, które wpłynęły na budowę… drugiej nitki obwodnicy Kępna. Przypomnijmy, że stara obwodnica Ostrowa wciąż ma tylko po jednym pasie i przez to dochodziło do wielu poważnych wypadków.

Najniższa oferta, złożona przez konsorcjum firm: Mirbud (lider) i Kobylarnia ma wartość 69 076 296,50 zł. Drugą w kolejności jest oferta firmy Budimex o wartości 80 897 655,96 zł, a najwyższą, na kwotę 83 612 823,15 zł , złożyła firma STRABAG Infrastruktura Południe. Budżet GDDKiA na realizację tego zadania wynosi 85 458 617,12 zł.

Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert w celu wyłonienia wykonawcy. Głównym kryterium oceny będzie cena (60 proc.), a pod uwagę będą brane również pozacenowe kryteria dotyczące przedłużenia gwarancji jakości m.in. na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, a także na obiekty mostowe wraz z ich wyposażeniem (łącznie 40 proc.). Wszyscy wykonawcy zadeklarowali wydłużenie gwarancji jakości o 5 lat w obu kryteriach.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zrealizowanie inwestycji w systemie Projektuj i buduj w okresie 33 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 16 grudnia do 15 marca). Podpisanie umowy na realizację inwestycji planowane jest w II kwartale 2024 r. po zakończeniu postępowania przetargowego.

O inwestycji

Zadanie obejmuje zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni na odc. Ok. 4 km, jadąc od strony północnej za węzłem Kępno Wschód do węzła Baranów. W ramach inwestycji wykonane zostaną również obiekty pod drugą jezdnię nad drogą powiatową nr 5704P, linią kolejową nr 272. Inwestycja realizowana będzie w latach 2024-2027 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.

CZYTAJ  Strażacy wyciągali z lodu

Pozostałe odcinki S11 w woj. wielkopolskim

Trwają prace projektowe dla budowy trasy S11 od granicy z woj. zachodniopomorskim do granicy z woj. opolskim. Długość projektowanej S11 w woj. wielkopolskim to około 280 km, podzielonych na następujące odcinki:

1. Szczecinek – Piła o długości około 59 km,

2. Piła – Ujście o długości około 20 km,

3. Ujście – Oborniki o długości około 43 km,

4. Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik o długości około 22 km,

5. Kórnik – Jarocin o długości około 43 km,

6. Jarocin – Ostrów Wielkopolski o długości około 57 km,

7. Ostrów Wielkopolski – Kępno o długości około 30 km.

Dla odcinka Ostrów – Kępno rozpatrywane są przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska odwołania od DŚU. Dla odcinka Szczecinek – Piła oraz Oborniki – Poznań uzyskaliśmy DŚU, a dla odcinków Piła – Ujście, Ujście – Oborniki, Kórnik – Jarocin oraz Jarocin – Ostrów Wielkopolski toczą się postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę S11 na odcinku Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. Termin składania ofert upływa 6 grudnia br. o godz. 9. Ponadto, w przyszłym roku planujemy ogłosić postępowanie przetargowe dla kolejnego odcinka S11 tj. Ostrów Wielkopolski – Kępno.

Droga ekspresowa S11 połączy cztery województwa

Do 2030 roku cała trasa S11 połączy leżący na Pomorzu Środkowym Kołobrzeg przez Piłę, Poznań i Kępno z Aglomeracją Śląską. Po realizacji wszystkich odcinków będzie liczyć ponad 580 km, a wraz ze wspólnym przebiegiem S6 od Kołobrzegu do Koszalina (ok. 35,5 km) blisko 620 km. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji ponad 150 km (wliczając wspólny przebieg S6 i S11). Dla pozostałych odcinków, w zależności od etapu, inwestycje są już realizowane bądź prowadzone są prace przygotowawcze. W nadchodzących latach pokonanie trasy z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie na połączeniu z autostradą A1 zajmie samochodem osobowym nieco ponad 5 godz.

  • woj. zachodniopomorskie
CZYTAJ  Zginęli w lesie

Od 2019 roku kierowcy mogą korzystać z 35,5 km wspólnego przebiegu S11 i S6 od Kołobrzegu do Koszalina wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód. W tym samym roku do ruchu została oddana obwodnica Szczecinka o długości 12 km.

Pod koniec września br. oddaliśmy do ruchu 48 km trasy od Koszalina do Bobolic. Nowa droga wyprowadziła ruch tranzytowy z Bobolic i wszystkich miejscowości położonych przy obecnej DK11 pomiędzy Koszalinem i Bobolicami.

Do domknięcia realizacji S11 na Pomorzu Zachodnim brakuje odcinka między Bobolicami, a Szczecinkiem. Na ten fragment, o długości 24,4 km, podpisaliśmy 30 sierpnia tego roku umowę z wykonawcą. Zakończenie budowy tego odcinka planowane jest w 2026 roku.

  • woj. opolskie

Oddana do ruchu dwujezdniowa obwodnica Olesna, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i nośności 11,5 t/oś, zostanie połączona z sąsiednimi odcinkami drogi ekspresowej S11. W toku jest przetarg na wyłonienie wykonawcy 46 km trasy od obwodnicy Kępna do początku obwodnicy Olesna, podzielonej na trzy odcinki realizacyjne.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Takie życie
16 dni temu

Ktoś ma informację na temat odcinka Ostrow Jarocin? To jest kluczowy odcinek.

Boro
odpowiada  Takie życie
14 dni temu

Ciekawe dla kogo

J38
16 dni temu

Co ma Mielno z Kepnem wspólnego?

Maria
17 dni temu

A Aquapark w Ostrowie kiedy będzie…..?????

Takie życie.
odpowiada  Maria
16 dni temu

Oby nigdy. Zje potworne pieniądze i będzie świecił pustkami. Nie wierzysz? Idz na basen do L.o lub zap.

Alka
odpowiada  Takie życie.
15 dni temu

To proszę się przejechać do Kalisza, Ostrzeszowa, Krotoszyna czy Jarocina i zobaczyć ile stoi aut na Ostrowskich blachach 😛 w ZAPie czy w LO nie ma żadnych atrakcji a rodzice bardzo chętnie jeżdżą do Kalisza gdzie dzieciaki mają świetną zabawę.

Uve
17 dni temu

Bravo Premierze Tusk, jak widać PO wyborach same super informacje! Jechać z tym małym dziadem i szatanem z Torunia. Panie Boże zabierz już tych dziadów! Wysłuchaj nas Panie.

Kierowca
odpowiada  Uve
14 dni temu

Nienawistniku bezrozumny trasa s11 w woj zach pom prawie gotowa.tylko w wlkp drogaw lesie j.jesteścienieudacznikami

marian
17 dni temu

teraz będzie kasy nie ma nie było i nie będzie 🙂

........
odpowiada  marian
17 dni temu

CPK do odstawki …i kasa będzie.

Piotr
odpowiada  marian
17 dni temu

dla nierobów nie będzie kasy.

Jeszcze nie zgred już nie małolat
17 dni temu

Oby nie wybrali tych najtańszych…

Ja
17 dni temu

Który to już termin. Płakać się chce.

ostrowiak
17 dni temu

i do mielna do karasia mozna jechac do tej patoli na domkach haha

Pasnik
odpowiada  ostrowiak
17 dni temu

Daje ?

15
0
Napisz co o tym sądziszx