Osoby wyprowadzające psy będą bezpieczniejsze

Udostępnij
Tweet

Przy ulicy Pruślińskiej w Wysocku Wielkim powstanie chodnik. To droga przy ostrowskim schronisku – spacerują tu mieszkańcy, ale i wolontariusze, którzy wyprowadzają czworonogi. Miasto Ostrów Wielkopolski dołoży niemal połowę środków niezbędnych na realizację zadania w Wysocku Wielkim.

– Ten chodnik przy Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim jest potrzebny, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom, pracownikom, wolontariuszom, ale i młodzieży ze szkół, która odwiedza to miejsce, a także – czworonogom – podkreślił Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i dodaje – Jesteśmy największym beneficjentem schroniska i naturalnym wydaje się, że chcemy wesprzeć Gminę Ostrów w inwestycji, która jest ważna dla nas wszystkich.

Wartość tej inwestycji to ponad 200 tys. złotych. Niemal połowę tych środków, bo 100 tys. złotych, przekażemy jako dotację celową, by Gmina Ostrów Wielkopolski mogła rozpocząć to zadanie jeszcze w tym roku. Chodnik powstanie przy ulicy Pruślińskiej na odcinku od ulicy Wylotowej do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

– To dobra wiadomość dla wszystkich wolontariuszy. Chodnik zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających ostrowskie schronisko. – zaznaczył radny Szymon Matyśkiewicz podczas październikowej sesji Rady Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.

Uchwałę dotyczącą wsparcia budowy chodnika przy ulicy Pruślińskiej, poprzez dotację celową, przegłosowali radni miejscy większością głosów.

– Dziękuję tym radnym, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz wniosek – dodaje wiceprezydent Mikołaj Kostka.

Warto przypomnieć, że trwa przebudowa i rozbudowa budynku ostrowskiego schroniska. Zakres prac jest bardzo szeroki. Dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki temu schronisko zyska więcej pomieszczeń. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, której teraz bardzo brakuje, powstanie zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

CZYTAJ  Rolnik stracił rękę

Całkowicie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt zostanie szpitalik, schronisko zostanie docieplone, zamontujemy panele fotowoltaiczne, a budynek będziemy ogrzewać pompą ciepła. W ramach inwestycji zostaną wymienione wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne i energetyczne. Na nowo zagospodarujemy plac i wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, powstanie parking, którego dzisiaj nie ma i drogi.

Będą tu dwie strefy: parter będzie strefą dedykowaną psom i kotom, bo przy tej inwestycji powstanie, tak długo oczekiwana, kociarnia. To był jeden z głównym postulatów schroniska i organizacji prozwierzęcych. Natomiast na pierwszym piętrze budynku będzie strefa biurowo – socjalna z salką konferencyjną na działania edukacyjne oraz pomieszczenie do adopcji.

Planowane zakończenie inwestycji to początek 2024 roku. Schronisko ma spełniać najnowsze wymagania weterynaryjne dla prowadzenia schronisk dla zwierząt, wydane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maria
8 miesięcy temu

Właściciele czworonogów niech sprzątają po nich….!!!!!!!

Maria
8 miesięcy temu

Kiedy będzie w Ostrowie całoroczny Aquapark…..?

Ostatnio edytowany 8 miesięcy temu by Maria
zdziwiony
8 miesięcy temu

I pomyśleć że to wszystko dla pospolitych piesków i kotków jakby akurat te zwierzątka były gatunkami zagrożonymi …

Andrzej
8 miesięcy temu

Przecież jak jest jezdnia, czy buduje sie nową jezdnie, to zawsze powinien byc uwzgledniony, przynajmnie jeden chodnik.

Lividium
odpowiada  Andrzej
8 miesięcy temu

Powiedz to tym którzy kladli nowy asfalt w Bronisławce i rodzicą tych dziewczyn które zgineły

Bibi32
8 miesięcy temu

Rzygam już tym lewactwem, nie popieram żadnych partii mam wyj..bane – to tak a propo…

łysy
8 miesięcy temu

przedszkole na Andersa zlikwidowane a dla psów za miliony schronisko skandal

Hdhhdhdh
odpowiada  łysy
8 miesięcy temu

No to jest koszmar jakie są dzisiaj priorytety. Szkoda tylko że jako podatnik nie mam prawa decydować

Io
odpowiada  łysy
8 miesięcy temu

Skandal to twoja – pożal się Boże – wypowiedź.

Roman
odpowiada  łysy
8 miesięcy temu

Każdy normalny człowiek uwielbia zwierzęta, szanuje jako żywe stworzenia…ale są pewne granice…i kto troszkę jarzy to wie do czego zmierzam. Wszyscy wpierdzelają grillowaną wieprzowinę, drób, podroby. Jaka jest różnica między psem, kotem a świnią, kurczakiem czy bykiem? Lewaki mnie zjedzą, podniosą kociokwik, ale w jakim kierunku to zmierza?

Vip
odpowiada  Roman
8 miesięcy temu

Świnia zje człowieka jak będzie głodna. Kot podobnie. Czy udomowiony czy nie. Ale jest dużo prawdy w tum ze nie ma żłobków i miejsc w przedszkolach a oni marnują pieniądze na rzeczy drugorzędne.

Donek
odpowiada  Roman
8 miesięcy temu

W USA zrobiono test-10 zwierzo-istot domowych w tym kot,pies,świnia,krowa,owca,koza,kura,gęś,kaczka,indyk. Dano każdemu z tych istot 4 pomieszczenia na 1 tydzień z możliwością przechodzenia z pomieszczenia do pomieszczenia-,Wygrała świnia!!!!Jadła w innym pomieszczeniu,odpoczywała w innym,spała w innym i srała w innym.Pies te czynności wykonywał w tym samym pomieszczeniu!!Mozna to sprawdzić w kochanym internecie.

Andrzej
odpowiada  Roman
8 miesięcy temu

Taka jest różnica, że psy , to sa najlepsze przyjaciele czlowieka, mali bracia.

lipa
8 miesięcy temu

ile kosztuja te wypociny słowne

Andrzej
odpowiada  lipa
8 miesięcy temu

Nic

15
0
Napisz co o tym sądziszx