Koncert Papieski 2023

Udostępnij
Tweet

Modlitwa, śpiew i piękna muzyka. Koncert Papieski w Ostrowie Wielkopolskim to niezwykłe wydarzenie, które od lat wzbudza zachwyt i wzruszenie w sercach mieszkańców miasta. Tym razem, w uroczystości, które odbyły się w Kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego, głównym motywem muzycznym były góralskie pieśni.

– Góralska muzyka, którą tak umiłował Jan Paweł II, wybrzmiała w Kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego, gdzie spotkaliśmy się na Koncercie Papieskim. Modlitwie towarzyszył śpiew i wzruszenie. Muzyczne spotkanie wypełniły piękne, góralskie melodie. Wybrzmiała również tak kochana przez Ojca Świętego BARKA. Wspólnie zaśpiewaliśmy ją, i to dwa razy. To już 18. Koncert Papieski w OstrowieWielkopolskim. Dziękuję, że tak licznie odpowiedzieliście na moje zaproszenie oraz księdza prałata Witolda Szali, proboszcza parafii. Dziękuję i do zobaczenia za rok! – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Koncert nosił tytuł „Nuty Wielkiego Pasterza”, a dla ostrowskiej publiczności wystąpił zespół Trebunie-Tutki z gościnnym udziałem Affabre Concinui. W to niedzielne popołudnie usłyszeliśmy wspomnienia z wizyt Jana Pawła II na Podhalu, oraz utwory autorskie z płyty ‘Podniesienie”. Nie zabrakło także ulubionych przez Papieża melodii góralskich, zagranych przez górali podczas Hołdu Górali Polskich pod Wielką Krokwią i osobiste, nie tylko muzyczne, pełne humoru wspomnienia rodziny Trebuniów-Tutków.

W kościele wybrzmiały również, nierozerwalnie związane z Ojcem Świętym nuty, „Syćka se wom zycom” i Jego ulubiona „Barka”, odśpiewane na finał przez artystów i publiczność.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nosense
7 miesięcy temu

nie ma jak improwizowana radość mas.

.,
7 miesięcy temu

Koncert na cześć Janka , który wiedział i nie powiedział o swoich kumplach w sukienkach ,pedofilach , ciemnogród nadal żywy

emeryt
7 miesięcy temu

Gdzie posłowie i ministerki? Pewie jak co roku będą się bawić na barbórce w ostrowskiej centrali węgla. już za dni kilka. Wróbelki ćwierkają że będzie cała świta pisowska. Jeszcze na koniec trzeba się pobawić nie za swoje. Oj wytrzepie nowa władza całe to kolesiostwo z państwowych spółek, wytrzepie.
Ciekawe czy będzie orkiestra na rynku i całe obchody w błysku fleszy. Potem pewnie jakiś datek dla kapelana i msza z tańcem pisowców trzymających się za ręce.

Ania
odpowiada  emeryt
7 miesięcy temu

Będą jakieś fajne upominki znowu na rynku?

Andrzej
odpowiada  emeryt
7 miesięcy temu

A kto za ten koncert płaci?

olek
odpowiada  Andrzej
7 miesięcy temu

Ty w cenie węgla i prądu.

Zulus jest tylko jeden
7 miesięcy temu

To Malik jeszcze żyje.?

G.M
7 miesięcy temu

Toć już przecież po wyborach.

From123wstyd!!!
7 miesięcy temu

Przepraszam, miało być, a po co

From123wstyd!!!
7 miesięcy temu

A po , wszystko odklepane !!!!!

......
7 miesięcy temu

A gdzie Posłowie i ministerki ?

masztalski
odpowiada  ......
7 miesięcy temu

Marlenka Malągowa gdzieś zapodziała się w ostatnim czasie .

Ostatnio edytowany 7 miesięcy temu by masztalski
.,
odpowiada  masztalski
7 miesięcy temu

Nie ma dożynek nie ma gdzie jeździć ,buhahs

Elektor
odpowiada  ......
7 miesięcy temu

Już po wyborach. Pisiory w dupie mają JP2 i całe te kościelne makagigi, zaktywizują się znów po 3 latach, wtedy się zacznie, że Polska że tylko pod tym znakiem i takie tam inne pierdoły żeby wspólnie z pomocnikami w sutannach znów spróbować zagarnąć władzę. Zabawne że komuchy ze zdjęć były jak widać a oni tacy kościelni nie:)

pirst
7 miesięcy temu

radość po wynikach wyborach

15
0
Napisz co o tym sądziszx