Bezpłatne kursy na prawo jazdy? Pomysł jednej z partii

Udostępnij
Tweet

Partie wyborcze prześcigają się w pomysłach co i komu obiecać. Parta Prawo i Sprawiedliwość postanowiła powalczyć o głosy młodych, niezdecydowanych wyborców. Rządząca partia postanowiła obiecać 18-latkom, że rząd sfinansuje im kursy na prawo jazdy.

Kurs na prawo jazdy. Ile za niego zapłacimy?

Lakoniczny zapis można znaleźć na 188 stronie ponad 300-stronicowego obszernego dokumentu. Propozycję darmowych praw jazdy umieszczono w dziale oświatowym w dziale „perspektywa do 2031 roku”. Nie podano jednak żadnych szczegółów: ani ile osób będzie mogło skorzystać, ani na jakich warunkach.

Jak wylicza redakcja Interia Biznes, ceny kursów na prawo jazdy kategorii B wahają się w zależności od miasta, w którym go wykonujemy. I tak na przykład w Warszawie przyjdzie nam za niego zapłacić w granicach 2600-3600 złotych, podobne ceny są w Katowicach. W Krakowie za kat. B również zapłacimy mniej więcej 3000-3200 zł.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zwolnione z pracy za brak staników
Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leonek
9 miesięcy temu

Nic nie jest za darmo, ktoś dostaje darmowe prawko, darmowe leki, darmowe laptopy, 800 + , 13 i 14 emeryturę ale kasę na to dają pracujący ludzie, przedsiębiorcy poprzez coraz wyższe podatki i to na dodatek ukryte pod przykrywką np. składki zdrowotnej czy podatku cukrowego ( a swoja drogą cały czas się zastanawiam, dlaczego napoje typu zero cukru zdrożały tak samo, jak te normalne z cukrem), pewnie znowu podniosą akcyzę na fajki, paliwo czy alkohol, wróci Vat na spożywkę, uwolnią ceny energii elektrycznej i będziemy mieli, tak jak obiecywał prezio, drugi Budapeszt.

Konfederata
9 miesięcy temu

Przestępcy I Skurw…..y w swoich pomysłach ze strachu przed utratą władzy i wyroków sądowych. Prześcigają się z samym Belzebubem o duszę wyborcy. Jeszcze trochę a zaproponują każdemu lot na Marsa gratis .Płatność przy kasie sklepowej kupując drogą żywność.

41
0
Napisz co o tym sądziszx