Przepełniony autobus. Nie wszyscy odjechali

Napisała do nas pani Anna, która zwraca uwagę na duże oblężenie centrum przesiadkowego o godzinie 15.15. Niestety nie wszystkim udało się odjechać w kierunku Kalisza (linia M).

Mamy nadzieję, że MZK dołoży dodatkowy kurs, ponieważ na kolejnych przystankach nie będą mogli dosiadać się pozostali pasażerowie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

85 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pasażerka linii 1
8 miesięcy temu

Witam,od 2 lat prosimy o zwiększenie kursu linii nr 1 o g 7 ,20 z Sosnowej w kierunku Dwernickiego .Bez rezultatu .Na jedna z próśb podczas rozmowy tel.Pani z Urzędu Miasta odp,że potrzeba zebrać podpisy pasażerów autobusu.Co,to za pomysł wykraczający możliwości ..
Pani nie widziała innego rozwiązania.Kolejna prośba odp tej samej Pani kierowca autobusu odp ,iż ilość osób jest do przyjęcia ( autobus pełen pasażerów,opierających się nawet o drzwi autobusu ) Straszne podejście urzędników Obecnie na przystanku autobusowym na ul Staroprzygodzka kościół linia 14 godz 7.32 mama z dzieckiem na wózku inwalidzkim jadącym do szkoły nie może wejść do autobusu.Jedynym wyjściem by dziecko.dojechalo do szkoły jest wybór autobusu już o g.6.58 Czy Państwo z urzędu nie widzą problemy ,ze.min na terenie Zębcowa konieczne jest zwiększenie kursów po g.7 rano .Może musi dojść do jakieś tragedii komunikacyjnej żeby ktoś pochyli się na bezpieczną podróżą uczniów do szkoły ?

Ostrowianka
8 miesięcy temu

To są skutki decyzji zlikwidowania lubi autobusu 19E.Teraz czekanie aż ludzie przesiądą na prywatne linie ,albo albo

Ostrów Wielkopolski. Miasto z sercem
8 miesięcy temu

Szanowni Państwo!

Stanowczo nie zgadzamy się z zarzutami pod adresem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wiele osób obwinia ostrowską spółkę o brak reakcji w sprawie przepełnionych autobusów. Te pojawiły się wraz z początkiem nowego roku szkolnego.
Miasto Ostrów Wielkopolski jako organizator publicznego transportu zbiorowego, każdego roku ustala rozkład jazdy z okolicznymi gminami, które podpisały porozumienia międzygminne. Na ich podstawie świadczy usługi przewozowe:

  • Miasto Kalisz od stycznia 2023 roku wycofało się z realizacji wszystkich kursów linii 19E na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski – Kalisz;
  • Miasto Ostrów Wielkopolski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i kierowanym prośbom pasażerów zwiększyło liczbę kursów linii „M” o dodatkowe 6 kursów w dni robocze szkolne oraz o 6 kursów w soboty;
  • Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, pomimo prowadzonych rozmów nie zdecydowała się na zwiększenie liczby kursów na linii M, by zapewnić komfort podróżowania dla swoich mieszkańców. Ponadto zrezygnowała z usług MZK S.A., w ramach linii 20 i 21, które wydatnie wspomagały linię „M”
  • Gmina i Miasto Raszków od stycznia 2023 roku wycofała się z realizacji przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski wszystkich kursów w dni robocze po godz. 16.00 oraz w soboty;
  • od stycznia 2024 roku, na podstawie podjętej przez Gminę Dobrzyca oraz Gminę Sieroszewice decyzji, Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski zaprzestanie świadczenia usług komunikacyjnych na obszarze w/w gmin.

Jednocześnie podkreślamy, że jako organizator publicznego transportu zbiorowego jesteśmy w stanie świadczyć przewozy w dużo większym zakresie. Musi to jednak wynikać z decyzji oraz potrzeb władz danej gminy wraz z zabezpieczeniem finansowania świadczenia tych dodatkowych usług.

Biuro Prasowe
UM Ostrów Wielkopolski

Econom
8 miesięcy temu

To jest w końcu ten niż demograficzny czy nie?

Teodor
8 miesięcy temu

Proponuję zaprosić na przejażdżkę panią prezydent Klimek i prezesa MZK tymi przepełnionymi autobusami .Niech jadą w ścisku na stojąco z Ostrowa do Kalisza a jak już dojadą do Kalisza i wysiądą to proszę im pamiątkowe zdjęcie zrobić.

Mama
8 miesięcy temu

Taki sam problem jest Krotoszyn – Ostrów

XYZ
8 miesięcy temu

Władze Ostrowa nie mogą dogadać się z władzami Pleszewa ad połączeń autobusu linii P tj do Pleszew szpital.Ostrów twierdzi że Pleszew robi problemy a rozmawiając z władzami Pleszewa twierdzą że, to władze Ostrowa robią problemy bo nie chcąc ich „wpuścić na nasz rynek „.Takiego dziadostwa nawet za komuny nie było!Temat autobusu linii P do szpitala najmniej śmieszy chore osoby kt muszą jeździć np na podanie chemii a nie mają czym lub z kim przyjechać.Niech się Władze Ostrowa i Pleszewa poważnie nad tym zastanowią bo w tej chwili zachowujecie się jak nie ludzie!

XYZ
8 miesięcy temu

MZK to największe dziadostwo !A p prezydent Klimek ciągle chwali się że kupuje nowe autobusy

1 3 4 5
85
0
Napisz co o tym sądziszx