Nadali szkole imię W. Gostomczyka

Udostępnij
Tweet

5 września odbyła się uroczystość nadania Zespołowi Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim imienia Waldemara Gostomczyka.

– Rok temu żegnaliśmy pana Waldemara. Pamiętacie Drodzy Państwo… świeciło słońce, ale to słońce było takie przymglone, bo było nacechowane smutkiem, bo odprowadzaliśmy na miejsce wiecznego spoczynku człowieka wyjątkowego. Dziś również świeci słońce, ale to słońce jest już radośniejsze, bo jakoś oswoiliśmy się z tym, że pana Waldemara już nie ma i dziś jest radość, że po roku pan Waldemar zgromadził wokół siebie rodzinę, osoby publiczne. Zgromadził wychowanków, przyjaciół, nauczycieli na wyjątkowej uroczystości. Ta uroczystość ma swoją wyjątkowość w tym, że oto patronem szkoły zostaje człowiek, który za życia nigdy sobie nie wyobrażał, że zostanie patronem tej szkoły. Gdybyśmy w tamtych czasach powiedzieli panie Waldemarze, ta szkoła będzie nosiła pana imię, to pewnie byłby taki uśmiech nieśmiały, że to niemożliwe. A dziś panie Waldemarze to się staje możliwe. Jest pan patronem szkoły i wielu z nas, zwłaszcza tych, którzy związani są z oświatą, nie przeżywali takiego momentu, żeby w ostrowskich szkołach czy nawet w powiecie patronem został ktoś kogo myśmy znali, z kim piliśmy kawę, którego słuchaliśmy życiowych wskazówek. – mówił Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Głos zabrała również córka Waldemara Gostomczyka, pani Ewa Nowak. Wyznała, że pan Waldemar miał sześcioro dzieci: Annę, Ewę, Tomasza, szkołę, orkiestrę szkolną i ośrodek wypoczynkowy w Boszkowie.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zosia Boska
5 miesięcy temu

Na jednym ze zdjęć sekretarz powiatu obok byłego starosty. To potwierdza, że zmiana władzy w powiecie idzie milowymi krokami. Prezydent miasta to przecież nieodrodna córa lewicy i nie pała miłością do starosty powiatu. Prawdopodobnie starosta pozna niebawem smak wilczego biletu którym za swoich rządów tak hojnie szafował.

kurato
odpowiada  Zosia Boska
5 miesięcy temu

tak Pan Rajski tylko to umie doskonale.

Jacek
odpowiada  Zosia Boska
5 miesięcy temu

To już tak źle w naszym kraju, że już nie można usiąść koło kogo się chce? Co to Białoruś, czy może Korea Północna.

Pracownik starostwa
odpowiada  Jacek
5 miesięcy temu

Nieładnie Mirku ukrywać swoje imię które na na chrzcie świętym otrzymałeś. Maluczko, a dla partykularnych korzyści apostazji gotów będziesz dokonać.

Absolwent
5 miesięcy temu

Gonzo nie tolerował uczniów z długimi włosami….było jak we wojsku zaraz do obcięcia ….tak było droga młodzież jakby co.

Cogito
5 miesięcy temu

Wspaniały pomysł, brawo. Ale gdyby nadano imię Lecha Kaczyńskiego, to 243 tysie na siłownie ZST od Czarnka by dostał, a po wyborach zmienić imię szkoły.

Pracownik starostwa
odpowiada  Cogito
5 miesięcy temu

Pan starosta niestety hołduje zasadzie, że niech to będzie kłak, czy wełna – byle była kiszka pełna. Ale może po wiosennych wyborach samorządowych wystrzelony w kosmos zobaczy ziemię z orbity. Ale najpierw przejdzie za swoje ziemskie grzechy drogę przez mękę – trwającą wiele  minut walkę z ziemskim przyciąganiem. A że nie będzie miał przygotowania, tak jak astronauci na specjalnych wirówkach trenujący na ziemi stan przeciążenia, to jego męki będą adekwatne do niecnych czynów na ziemi. 

Obiektywny
odpowiada  Pracownik starostwa
5 miesięcy temu

Amen

po
5 miesięcy temu

’Gonzo’ niewątpliwie na to zasłużył,ta szkoła to było jego życie.

Rocky Balboa
5 miesięcy temu

A dlaczego mnie nikt nie zaprosił ? Dziwne? Absolwent roku 1980.

Dyro
odpowiada  Rocky Balboa
5 miesięcy temu

Myśleli, że już nie żyjesz…

Zenon
odpowiada  Rocky Balboa
5 miesięcy temu

Bo masz długie włosy 😉

ojciec
5 miesięcy temu

To był najlepszy pomysł na uczczenie pamięci człowieka, który całe swoje życie poświęcił dla tej szkoły. Wielki i wspaniały pedagog.

From123wstyd!!!
5 miesięcy temu

Co tam robią te klechy sukienkowe?!?!?!!!

Don
odpowiada  From123wstyd!!!
5 miesięcy temu

z tego można się leczyć!!! Chyba nie masz innych problemów.

xl
odpowiada  From123wstyd!!!
5 miesięcy temu

to pewnie wykładowcy .

Dziadek
odpowiada  xl
5 miesięcy temu

Tak wykładają łączność z niebiosami

Jurek
odpowiada  From123wstyd!!!
5 miesięcy temu

Jak im zapłacili, to są.

Przemek
5 miesięcy temu

Pogodzić tytaniczną pracę społeczną z wzorowym wychowaniem dzieci to wielki wyczyn. To był wizjoner.

x-factor
odpowiada  Przemek
5 miesięcy temu

wizjoner krótkich włosów 🙂 Mr „Gonzo”

20
0
Napisz co o tym sądziszx