Minister zdrowia i potrącony rowerzysta (ZDJĘCIA)

W sobotę o godzinie 11 w Kaliszu zostali przedstawieni Kandydaci do Sejmu i Senatu z list PiS. Dwie godziny później minister zdrowia jadąc przez Lutogniew była kierowcą samochodu, który zderzył się z rowerzystą.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 69-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Wtedy lewym narożnikiem został potrącony przez toyotę land cruiser, który prywatnie użytkuje nowa minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Śledczy wstępnie przyjmują, że rowerzysta nagle wjechał na jezdnię. W Ostrowie Wielkopolskim funkcjonariusze drogówki przykładają dużą wagę do faktu czy uszkodzenia są po stronie, od krawędzi jezdni czy od środka drogi, bo to może sugerować czy kierowca miał czas, żeby zareagować.

Potrącony rowerzysta został przewieziony do krotoszyńskiego szpitala. Minister zdrowia wraz ze świadkami pojechali na krotoszyńską komendę złożyć zeznania.

Co ciekawe pracownik ministerstwa zdrowia odjechał autem kierowanym wcześniej przez minister zdrowia i pomimo uszkodzonej przedniej lampy jechał tym autem do krotoszyńskiej komendy. Tam po dłuższym czasie, gdy zorientowano się, że przed komendą czekają dziennikarze, schowano go do policyjnego garażu.

Minister Sójka bardzo nie chciała zostać sfotografowaną, dlatego siedząc na tylnym fotelu zakrywała się ubraniami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

79 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
driv
7 miesięcy temu

może i dobrze że wypadek z udziałem Polityka przynajmniej zostanie nagłośnione ile rowerzystów jedzie przez pasy rowerem , ae zauważyłem że seniorzy schodzą z rowerów , mam wrażenie że starsi ludzie są bardziej wygimnastykowani niż młodzi bo tym młodym się nie chce zejść z rowera

Adam
odpowiada  driv
7 miesięcy temu

Poprostu młodym sie wydaje ze mogą robic co chcą. Przepisy dla nich nie istnieją. Dlaczego policja nie skupi sie na tych uczestnikach ruchu drogowego?

Generalnie
7 miesięcy temu

To auto z mikstatu z ami. Ona jest z właścicielem.maja dziecko.

From123wstyd!!!
odpowiada  Generalnie
7 miesięcy temu

Nie jedno ha,ha!

cztyelnik
7 miesięcy temu

pisaliscie ze nie posiADA SAMOCHODU ANI PRAWAJAZDY PYTAM KTO KLAMIE

Rynek
7 miesięcy temu

Rowerzysta dostał lewym bokiem…. Musiał być w okolicach środka przejścia…..

....
odpowiada  Rynek
7 miesięcy temu

Na przejściu dla pieszych nie miał prawa przejeżdżać, na przejściu tylko piesi mają pierwszeństwo Rowerzysta to nie pieszy !

oo
odpowiada  ....
7 miesięcy temu

Masz rację i za to powinien zostać ukarany mandatem, a pani „minister” powinna odpowiedzieć za spowodowanie wypadku.

....
odpowiada  oo
7 miesięcy temu

mandat to za mało – konfiskata roweru ! Jak nie zna przepisów – to nie powinien jeździć. Wtedy na pewno po przejściu będzie przechodził….

oo
odpowiada  ....
7 miesięcy temu

Widzisz! Tylko że te poebane przepisy narażające życie i zdrowie obywateli ,wymyślają te głąby z wiejskiej! Komu przeszkadzało to że pieszy ma się zatrzymać przed przejściem, rozejrzeć lewo,prawo,lewo i wtedy przejść przez przejście? …….a qrwa tera do mnie dotarło ,że temu małemu za dużo było „lewo” a za mało „prawo”!!! haha rozgryzłem tą małą qrwe!

79
0
Napisz co o tym sądziszx