Dzięki tej ustawie schorowani ludzie odetchną z ulgą

Dziś prezydent Andrzej Duda w towarzystwie premiera Morawieckiego oraz nowej minister Katarzyny Sójki podpisał ustawę dotyczącą „bezpłatnych leków dla dzieci i seniorów”

Grupa leków będzie bezpłatna, dzięki sfinansowaniu zapisów ustaw z pieniędzy wszystkich podatników.

– Teraz następuje znaczne poszerzenie tego katalogu, poszerzenie o miliony osób w skali naszego kraju, a mianowicie o osoby powyżej 65 roku życia, a także o dzieci i młodzież do 18 roku życia – powiedział Andrzej Duda.  

– To, że ze strony państwa polskiego następuje takie wyjście ze wsparciem w kierunku wszystkich osób, które niestety zostaną dotknięte przez chorobę, przez pogorszenie zdrowia, to jest w istocie wsparcie dla rodziny (…) Dziękuję za wsparcie tego procesu i tej idei, żeby tym rodzinom, w których pojawia się choroba, które w związku z tym doznają dodatkowego obciążenia finansowego – ulżyć. To jest kwestia poziomu życia w naszym kraju – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Trzeba wspomnieć, że kiedyś było ich szczególnie mało. W momencie, kiedy przejmowaliśmy stery w 2015 roku łączne wydatki na ochronę zdrowia to było 77 miliardów. W tym roku, po ośmiu latach, to pond 160 miliardów, a na przyszły rok mamy zaplanowane 190 miliardów. Każdy, kto chociaż trochę zajmuje się służbą zdrowia, obliczeniami, gospodarką widzi, że jest to ponad proporcjonalny wzrost – powiedział premier Mateusz Morawiecki

Premier podkreślił, że podczas ich rządu zwiększyli liczbę lekarzy i pielęgniarzy. Według niego coraz więcej osób kształci się na uczelniach medycznych, a lekarze pracujący za granicą z chęcią powracają do pracy do kraju.

– Zatrzymaliśmy komercjalizację, a nawet prywatyzację niektórych szpitali, bo wiedzieliśmy, że jest to droga donikąd. Handlowanie zdrowiem Polaków nie jest dobrą perspektywą dla polskiego społeczeństwa – zaznaczył Morawiecki. Uznał, że podczas rządów poprzedników panowała choroba zwana „znieczulicą”. 

Minister zdrowia Katarzyna Sójka podkreśliła, że program bezpłatnych leków spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Dodała, że cieszy się, że program objął teraz także najmłodszych.

CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA

– W najbliższych dniach ogłosimy listę leków i już w najbliższych dniach będzie można bezpośrednio korzystać w swoich przychodniach z tych bezpłatnych leków – mówiła. Wykaz darmowych leków zostanie ogłoszony w obwieszczeniu. Będzie to osobna lista dla dzieci i młodzieży oraz dla osób starszych.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

88 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Józwa Butrym
6 miesięcy temu

Żeby się nie okazało, że darmowe będą te najtańsze, a te drogie jeszcze zdrożeją.

Mąka
6 miesięcy temu

Jednak Pis powinien wygrać te wybory aby wpaść w cały ten bałagan finansowy jaki szykuje i kosmiczne zadłużenie panstwa.To wtedy będzie prawdziwy koniec Pisu a mina Kaczyńskiego bezcenna kiedy będzie odlaszal korekty i ograniczenia w wydatkach i socjalach bo nie będzie już kogo obrabowac

leonek
odpowiada  Mąka
6 miesięcy temu

wygrają i dołożą nam dodatkowych obowiązkowych składek ( nie podatków ) i parę miliardów pożyczek na kolejne 4 lata a jak się dorobią to sami odejdą, bo oni nie są w stanie sprzątnąć g….. , którego narobili. Przecież Pinokio jeszcze za Tuska mówił, żebyśmy zapierd….li za miskę ryżu. Z Tuskiem mu się nie udało ale z prezesikiem-naczelnikiem idzie mu nieźle

Józwa Butrym
odpowiada  Mąka
6 miesięcy temu

Tylko PiS musiał by rządzić samodzielnie, bo inaczej powie, że dobrze chciał, a koalicjant mu przeszkadzał.

Kierowca busa
6 miesięcy temu

PiS i Kaczor w przemówieniach do ludu pisowskiego na wiecach cały czas jedzie na niedomowieniach mówił leki za darmo a okazuje się że tylko wybrane wg listy pewnie najmniej potrzebne

Ok dzięki
6 miesięcy temu

Podrożał chleb ale potanialy lokomotywy

Józwa Butrym
odpowiada  Ok dzięki
6 miesięcy temu

Jak za Gomułki, a kilkadziesiąt lat później.

Hahah
6 miesięcy temu

Grunt to kupić ludzi za ich własne pieniądze. Jaki naród jest ślepy

IIII
6 miesięcy temu

A ja kur*a będę je*ać na te wszystkie polskie MADKI brajanków i drzesik które siedzą pod sklepem. 👏👏👏 Je***** PiSiorski kraj

Pl
odpowiada  IIII
6 miesięcy temu

Jedź do Białorusi tam nie będziesz j*bać i zobaczysz jak się żyje dobrze,jak Ci w Polsce jest źle.

Józwa Butrym
odpowiada  Pl
6 miesięcy temu

A co ty z tą Białorusią. G nas obchodzi inny kraj.

Jan
odpowiada  Pl
6 miesięcy temu

A ty byłeś, mieszkałes tam że wiesz. Zapewne przeczytam że tak a tak naprawdę to wno wiesz na ten temat bo w Polsce można znaleźć tylko propagande

podatnik
6 miesięcy temu

To jak w końcu jest? Albo wszystkie leki bezpłatne (tak informują!) albo jakaś lista i bezpłatne tylko najtańsze i rzadko potrzebne. Ładny przekręt. Kłamali, kłamią i będą kłamać bo inaczej nie potrafią.

kasztanogęby
6 miesięcy temu

Odetchną z ulga bo zdechną z głodu w tym jeb*** PiSogrodzie !!!!

Oburzony
6 miesięcy temu

I znowu Pinokio kłamie. Zwiększyli liczbę lekarzy a ich ciągle brakuje. To dlaczego tak długo czekamy na wizytę u specjalistów? Moja mama ma ponad 90 lat i jakoś nie miała do dzisiaj darmowego leku.

Waldi
odpowiada  Oburzony
6 miesięcy temu

Może by w końcu zorganizowali jakiegoś dermatologa w Ostrowie na NFZ i endokrynologa bo obecnie to tylko pozostaje prywatny sponsoring…

Pol
odpowiada  Oburzony
6 miesięcy temu

Jak sądzisz ile trwa wyuczenie lekarza, studia 6 lat i jeszcze specjalizacja. Więc ok. 10 lat a ty już byś chciał mieć efekty. Rządzą prawie 8 lat ale lekarz nie leczy po kilkumiesiecznym kursie.

babcia
odpowiada  Pol
6 miesięcy temu

Przecież dermatolodzy i endokrynolodzy są już wyuczeni tylko wolą przyjmować prywatnie a nie na NFZ

Bh
odpowiada  Pol
6 miesięcy temu

A wiesz ile to kosztuje ok 1 mln, a co robią wykształceni za moje podatki lekarze jak tylko uzyskają podstawowe doświadczenie, uciekają na zachód. Już dawno pisali ze Polska to największy fundator lekarzy dla całego świata.

Obywatel
6 miesięcy temu

A ten na zdjęciu co to za koleś?

Mika
odpowiada  Obywatel
6 miesięcy temu

Niestety nie kojarzę gościa. Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

nic śmiesznego
odpowiada  Obywatel
6 miesięcy temu

Chyba jakiś ukraiński prezydent …

oo
odpowiada  Obywatel
6 miesięcy temu

No jak? nie kojarzysz tego aktora? Grał w takim serialu komediowym i stał ciągle pod drzwiami prezesa.

88
0
Napisz co o tym sądziszx