Dzięki tej ustawie schorowani ludzie odetchną z ulgą

Udostępnij
Tweet

Dziś prezydent Andrzej Duda w towarzystwie premiera Morawieckiego oraz nowej minister Katarzyny Sójki podpisał ustawę dotyczącą „bezpłatnych leków dla dzieci i seniorów”

Grupa leków będzie bezpłatna, dzięki sfinansowaniu zapisów ustaw z pieniędzy wszystkich podatników.

– Teraz następuje znaczne poszerzenie tego katalogu, poszerzenie o miliony osób w skali naszego kraju, a mianowicie o osoby powyżej 65 roku życia, a także o dzieci i młodzież do 18 roku życia – powiedział Andrzej Duda.  

– To, że ze strony państwa polskiego następuje takie wyjście ze wsparciem w kierunku wszystkich osób, które niestety zostaną dotknięte przez chorobę, przez pogorszenie zdrowia, to jest w istocie wsparcie dla rodziny (…) Dziękuję za wsparcie tego procesu i tej idei, żeby tym rodzinom, w których pojawia się choroba, które w związku z tym doznają dodatkowego obciążenia finansowego – ulżyć. To jest kwestia poziomu życia w naszym kraju – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Trzeba wspomnieć, że kiedyś było ich szczególnie mało. W momencie, kiedy przejmowaliśmy stery w 2015 roku łączne wydatki na ochronę zdrowia to było 77 miliardów. W tym roku, po ośmiu latach, to pond 160 miliardów, a na przyszły rok mamy zaplanowane 190 miliardów. Każdy, kto chociaż trochę zajmuje się służbą zdrowia, obliczeniami, gospodarką widzi, że jest to ponad proporcjonalny wzrost – powiedział premier Mateusz Morawiecki

Premier podkreślił, że podczas ich rządu zwiększyli liczbę lekarzy i pielęgniarzy. Według niego coraz więcej osób kształci się na uczelniach medycznych, a lekarze pracujący za granicą z chęcią powracają do pracy do kraju.

– Zatrzymaliśmy komercjalizację, a nawet prywatyzację niektórych szpitali, bo wiedzieliśmy, że jest to droga donikąd. Handlowanie zdrowiem Polaków nie jest dobrą perspektywą dla polskiego społeczeństwa – zaznaczył Morawiecki. Uznał, że podczas rządów poprzedników panowała choroba zwana „znieczulicą”. 

Minister zdrowia Katarzyna Sójka podkreśliła, że program bezpłatnych leków spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Dodała, że cieszy się, że program objął teraz także najmłodszych.

CZYTAJ  Ostrowianin chce napisać książkę o homoseksualistach

– W najbliższych dniach ogłosimy listę leków i już w najbliższych dniach będzie można bezpośrednio korzystać w swoich przychodniach z tych bezpłatnych leków – mówiła. Wykaz darmowych leków zostanie ogłoszony w obwieszczeniu. Będzie to osobna lista dla dzieci i młodzieży oraz dla osób starszych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
88 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mariano
10 miesięcy temu

Gdyby zamiast Dudy i PiS Polska rządził Marszałek Piłsudzki Lwów , Grodno . Smoleńsk , Wilno dziś już by wróciło do macierzy

123
10 miesięcy temu

chyba wyzioną ducha, a nie odetchną z ulgą

Konfederata
10 miesięcy temu

Jakoś milczą wsprawie nadmiarowych 200tys zgonów Polaków przez ich zarządzenia o ograniczeniu dostępu do Służby Zdrowia. Milczą o defraudacji publicznych pieniędzy np.na tz szpital w narodowym. To pisduchy z kukłą Prezydentem są nic innego jak oprawcami śmierci rodaków.

Xyz
odpowiada  Konfederata
10 miesięcy temu

Ty też jesteś ograniczony

ja
10 miesięcy temu

Na liście bezpłatnych leków będą leki refundowane, dziś kosztujące kilka złotych, te poważne, potrzebne ludziom poważnie chorych będą poza listą, jak to jest i dziś…

You
10 miesięcy temu

Tańszy będzie węgiel aktywny na rozrzedzenie stolca po wyborach

Schorowany
10 miesięcy temu

Koń gdyby mógł, to by się śmiał do rozpuku. 🙂

Stan
10 miesięcy temu

Orlen w tym roku miał 3 razy większy zysk niż w ub roku. Jak to się stało, ano ropa jest po 80 $ ceny gazu niższe niż przed wojną dolar po 4 zł a paliwo 95 jest tańsze o 1 gr niż w ub roku. To my przy dystrybutorach fundujemy bratnia pomoc dla Ukrainy, bezpłatne leki, 800 +, i tzw 14 dla wybranej grupy emerytów. Tylko że te łapówki od PiS nie wszyscy dostają a płacą za nie wszyscy

Józwa Butrym
odpowiada  Stan
10 miesięcy temu

Wszyscy- ale tylko ci którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą.

Noe
10 miesięcy temu

Dziwne porównania za PO było 90 mld a teraz za naszej władzy 160 mld, a inflacja i nie ważna jest kwota tylko sposób jej wydatkowania. Bo jakoś nie widzę poprawy jakości leczenia a do specjalisty czeka się dłużej niż za PO, więc Duda gdzie ta poprawa. Mój ojciec miał darmowe leki ale tylko te najtańsze te drogie były płatne.

Elektor
10 miesięcy temu

Pierwyj minister Polinu, sługa Ukrainy, w towarzystwie miski ryżu i zwolenniczki łapania i przymusowego szczepienia ludzi jak psów. Zbieranina towarzyszy. Rzygać się chce!

Damian
10 miesięcy temu

W tym kraju nie ma nic bezpłatnego za wszystko i tak reszta zapłaci ,ja nie dość że już płacę na 500+na 13,14emeryturki na młodych gówniarzy zwolnionych z podatku i jeszcze mam płacić za darmowe leki dla seniorów?pora PiS wywieźć na taczkach!!

Hipokryt
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

No tak wywieźć na taczkach i co dalej. Następny rząd będzie musiał ciągnąć te rozdawnictwo bo gdy przestaną to nie dotrzymaja do końca kadencji. A ludzie, ludzie twoje argumenty popierają ale na końcu i tak wolą darmową kase niż szczytne hasła. A efekt będzie taki ze zaglosuja na rozdawnictwo i PiS bez problemu wygra te wybory. Na PO zaglosuja ci którzy nic za darmo od PiS nie dostają np emeryci którzy nie dostają tzw 14 bo sami zapracowali sobie na trochę wyższą emeryture.

Xyz
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

Ciekawe z czego żyją nasi rodacy za granicą jak są na zasiłkach ? Z naszych podatków??? Tylko Prawo i Sprawiedliwość niech żyje ❤️

88
0
Napisz co o tym sądziszx