Dzięki tej ustawie schorowani ludzie odetchną z ulgą

Dziś prezydent Andrzej Duda w towarzystwie premiera Morawieckiego oraz nowej minister Katarzyny Sójki podpisał ustawę dotyczącą „bezpłatnych leków dla dzieci i seniorów”

Grupa leków będzie bezpłatna, dzięki sfinansowaniu zapisów ustaw z pieniędzy wszystkich podatników.

– Teraz następuje znaczne poszerzenie tego katalogu, poszerzenie o miliony osób w skali naszego kraju, a mianowicie o osoby powyżej 65 roku życia, a także o dzieci i młodzież do 18 roku życia – powiedział Andrzej Duda.  

– To, że ze strony państwa polskiego następuje takie wyjście ze wsparciem w kierunku wszystkich osób, które niestety zostaną dotknięte przez chorobę, przez pogorszenie zdrowia, to jest w istocie wsparcie dla rodziny (…) Dziękuję za wsparcie tego procesu i tej idei, żeby tym rodzinom, w których pojawia się choroba, które w związku z tym doznają dodatkowego obciążenia finansowego – ulżyć. To jest kwestia poziomu życia w naszym kraju – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Trzeba wspomnieć, że kiedyś było ich szczególnie mało. W momencie, kiedy przejmowaliśmy stery w 2015 roku łączne wydatki na ochronę zdrowia to było 77 miliardów. W tym roku, po ośmiu latach, to pond 160 miliardów, a na przyszły rok mamy zaplanowane 190 miliardów. Każdy, kto chociaż trochę zajmuje się służbą zdrowia, obliczeniami, gospodarką widzi, że jest to ponad proporcjonalny wzrost – powiedział premier Mateusz Morawiecki

Premier podkreślił, że podczas ich rządu zwiększyli liczbę lekarzy i pielęgniarzy. Według niego coraz więcej osób kształci się na uczelniach medycznych, a lekarze pracujący za granicą z chęcią powracają do pracy do kraju.

– Zatrzymaliśmy komercjalizację, a nawet prywatyzację niektórych szpitali, bo wiedzieliśmy, że jest to droga donikąd. Handlowanie zdrowiem Polaków nie jest dobrą perspektywą dla polskiego społeczeństwa – zaznaczył Morawiecki. Uznał, że podczas rządów poprzedników panowała choroba zwana „znieczulicą”. 

Minister zdrowia Katarzyna Sójka podkreśliła, że program bezpłatnych leków spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Dodała, że cieszy się, że program objął teraz także najmłodszych.

CZYTAJ  Nowe fakty w sprawie reanimowanej 18-latki (aktualizacja)

– W najbliższych dniach ogłosimy listę leków i już w najbliższych dniach będzie można bezpośrednio korzystać w swoich przychodniach z tych bezpłatnych leków – mówiła. Wykaz darmowych leków zostanie ogłoszony w obwieszczeniu. Będzie to osobna lista dla dzieci i młodzieży oraz dla osób starszych.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

88 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DWA
6 miesięcy temu

„Dzięki tej ustawie schorowani ludzie odetchną z ulgą” – PO RAZ OSTATNI!

Mm
6 miesięcy temu

Kiedy ludzie to zrozumieją. Politycy robią wam dobrze za wasze pieniądze. Podnoszą podatki żeby wam później dać ochłap.

Ppp
6 miesięcy temu

ROZDAWAĆ WINCYJ! POLSKA WYTRZYMA!

leonek
6 miesięcy temu

Z tymi lekami tak jak z autostradami – darmowe ale nie wszystkie

Ania
odpowiada  leonek
6 miesięcy temu

Na te nic nie znaczące.

Nick
odpowiada  leonek
6 miesięcy temu

Za darmo będzie witamina C

Zorientowany
6 miesięcy temu

No tutaj panu Morawieckiemu coś nie wyszło z tą ilością lekarzy, akurat w Wielkopolsce jest ich najmniej statystycznie na jednego mieszkańca i dlatego w Kaliszu powstaje kierunek medyczny.

sumienie
6 miesięcy temu

durne polaczki – zapraszam na oddziały szpitali, klinik , DPS itp ., a zobaczycie jak wygląda leczenie polaczków. Durne polaczki widzą tylko to co im pokazują – elewacje szpitali, gabinety, wstępne poczekalnie czy kostkę na placach SOR . Proszę spojrzeć w gary z jedzeniem, 6-8 osobowe sale, terminy tomografów , stan pościeli, brak łazienek, ciepłej wody, nie douczonych rezydentów na pierwszej linii leczenia, brak czy arogancja opiekunów, leków , klimatyzacji, czy ogrzewania. RODINA -płaci, żywi, pielęgnuje, opiera, wspiera itp, itp .,
Zaden pajacowany polityk czy starosta, wojewoda z PO czy PIS tego do dnia dzisiejszego nie zmienił . NFZ w RP to 19 wiek . Panie Prezydencie – deklaracje i ew. nowe elewacje na szpitalach nic nie zmienią. SYSTM NFZ jest chory ale dla wygodny. dodatkowa kasa dla lekarzy czy pielęgniarek tego nie zmienił i nie zmieni. Natychmiastowa zmiana systemu moze coś zmienic w umieralniach RP.
Dzisiaj w RP mamy nie NFZ ale umieralnie .

POska ZARAZA
6 miesięcy temu

PO było lepsze.NIC Polakom NIE DAŁO. LIKWIDOWALI ZAKŁADY PRACY.Ludzi na bruk.

Robert Pasik
odpowiada  POska ZARAZA
6 miesięcy temu

Ty cymbale masz pojęcie o systemie NFZ . I taki osioł coś usłuszy od takiego pustaka Jakim jest duduś i bije brawo . A jak go zapytasz co to ? To > Ja nie wiem ale duda mówił .Co za barany .

65+
6 miesięcy temu

Przekonam się jak lekarz wypisze receptę. Oby mnie szlag nie trafił.

Dario
6 miesięcy temu

A od 18 do 65 roku życia ludzie nie chorują?

Julka
6 miesięcy temu

A jeszcze proszę o uregulowanie emerytury dla wdów i wdowców wtedy pójdę na wybory

88
0
Napisz co o tym sądziszx