93-latek na rowerze i turbo szybka hulajnoga – wypadki

W czwartkowe przedpołudnie doszło do dwóch wypadków z udziałem jednośladów. Pierwszy z nich miał miejsce przed godziną 10 rano na ulicy Grabowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Drugi na ulicy Parkowej.

93-letni mężczyzna jadąc rowerem wspomaganym silnikiem zjeżdżając ze ścieżki rowerowej nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki peugeot, którym kierował 47-latek. Seniora odwieziono do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie kości jednej z nóg.

W drugim zdarzeniu brały udział samochód osobowy Chrysler Cruiser oraz hulajnoga, która według producenta może pędzić z prędkością 95 km/h. Oba pojazdy jechały jezdnią po ulicy Parkowej i wjeżdżały na wiadukt. Nagle doszło do kontaktu pomiędzy pojazdami w wyniku czego 37-latek spadł z hulajnogi doznając m.in. urazu głowy. Zarówno on jak i 39-latek z osobówki byli trzeźwi. Na przedniej szybie samochodu była kamerka, której zapis może pomóc wskazać policjantom sprawcę zdarzenia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Majostaszki, dzień I - fotorelacja (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
8 miesięcy temu

a jak pierdziotka 125 cm3 jeżdżą po mieście i hałas robią to wam nie przeszkadza. A gdzie jest policja, dlaczego nie zrobią z nimi porządku za ten hałas?

dfghj
9 miesięcy temu

to jest hulajnoga na turbinie Garretta

News
odpowiada  dfghj
9 miesięcy temu

Mylisz się!!!!!! To jest hulajnoga hybrydowa!!!!!!

Fig
9 miesięcy temu

Na tych hulajnogach,to jeżdżą gnoje!

masztalski
9 miesięcy temu

Zacznijmy od tego, że posiadacze elektrycznych hulajnóg, według nowych przepisów, nie mogą poruszać się po ulicach. Tego typu pojazdami należy jeździć po ścieżkach rowerowych lub drogach dla rowerów, jeśli taka została wyznaczona w kierunku, w którym chcemy się poruszać. Dozwolone jest również korzystanie ze śluz dla rowerów, wyznaczonych przy niektórych skrzyżowaniach. Jeśli na ulicy obowiązuje prędkość do 30 km/h, to mogą poruszać się ulicą. W praktyce oznacza to praktycznie tylko te miejsca, w których wyznaczone są strefy zamieszkania, czyli np. na uliczkach osiedlowych. Dodatkowo maksymalna prędkość dla hulajnogi to 20 km/h. Po za tym na chodnikach można jeździć z prędkością pieszego.

Hulajnogista
odpowiada  masztalski
9 miesięcy temu

Teoria nie równa się praktyce, kolarze też nie powinni jeździć drogą i co? Jadą sobie gdzie chcą bo ścieżka jest nie równa.

masztalski
9 miesięcy temu

Zacznijmy od tego, że posiadacze elektrycznych hulajnóg, według nowych przepisów, nie mogą poruszać się po ulicach. Tego typu pojazdami należy jeździć po ścieżkach rowerowych lub drogach dla rowerów, jeśli taka została wyznaczona w kierunku, w którym chcemy się poruszać. Dozwolone jest również korzystanie ze śluz dla rowerów, wyznaczonych przy niektórych skrzyżowaniach.

From123wstyd!!!
9 miesięcy temu

Hulajnoga ,diabelski wynalazek! Niedługo ludzie zapomną do czego służą nogi!

Hulajnogista
odpowiada  From123wstyd!!!
9 miesięcy temu

Lewa jest od sprzęgła a prawa od gazu i hamulca 😀

From123wstyd!!!
odpowiada  Hulajnogista
9 miesięcy temu

Powiedział co wiedział, ha, ha !!

Zomo
odpowiada  From123wstyd!!!
9 miesięcy temu

To nie hulajnogi zabijają ludzi na drogach tylko samochody.

obo
9 miesięcy temu

macie prawo pis

29
0
Napisz co o tym sądziszx