Schronisko dla zwierząt zostanie zamknięte. Co dalej z psami?

Udostępnij
Tweet

Smutną informacją podzielili się przedstawiciele schroniska dla bezdomnych zwierząt Azyl ZOO w Niedźwiedziu (niedaleko Antonina). Z końcem roku kończy działalność z powodu zmian prawnych.

Jest to dla nas i dla Gminy bardzo ciężka decyzja, ale biorąc pod lupę nowe przepisy weterynaryjne ta decyzja inna być nie może.

Niestety takie małe schroniska jak nasze w tej rzeczywistości nie mają racji bytu. Mimo ogromnego zaangażowania właściciela schroniska – Burmistrza Ostrzeszowa, nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymogom.

Nasze psy, które nie znajdą do tego czasu nowych domów, będą przewiezione do innych, większych schronisk.

Tym bardziej prosimy o aktywność na stronie i udostępnianie zdjęć naszych psiaków żeby jak najmniej z nich musiało tam trafić.

Na koniec chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy przez 15 ostatnich lat wspierali naszą pracę i pomagali nam ratować zwierzęta. Wszystkim sponsorom, szkołom, wolontariuszom. Zrobiliśmy wspólnie kawał dobrej roboty i dalimy szansę na nowe życie setkom istnień. Dziękujemy!

Zamknięcie powyżej opisanego schroniska powoduje problem dla włodarzy gmin Raszków, Sieroszewice oraz powiatu ostrzeszowskiego, bowiem oni mieli podpisane umowy z azylem w Niedźwiedziu. Czy wrócą do współpracy ze schroniskiem w Wysocku Wielkim czy może znajdą inny obiekt?

Na zdjęciu pierwszy psiak szukający domu na Cito… Rita ma 4 miesiące

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zatrzymano sprawcę postrzelenia policjantów!
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ssss
3 miesięcy temu

ale są pieniążki na 800 plus, 13, 14… nawet mi ZUS podnieśli że niby składka zdrowotna, a to kolejny ukryty podatek. Złodzieje!!!!!

zabcia
3 miesięcy temu

to prawda najwiecej dzieci jest u tych pijusow bo nie chca pracowac tylko opieka ich utrzymuje babska cholerne aby spac z dziadami klepac dzieci a do panstwa po kase

zabcia
3 miesięcy temu

na inne pierdoly maja pienidze zeby utrzymac ludzie mieli prace psy dom i wszystko pasowalo zlikwidowac schronisko ludzi zwolnic z pracy i poprzepychac inne schroniska jak i tak nie ma miejsca dobrze ze nie wpadli na pomysl glupki zeby uspic zwierzeta zeby nie bylo problemu co znimi zrobic

Wilczek
odpowiada  zabcia
3 miesięcy temu

Według mnie nie powinni likwidować schroniska ani usypiać zwierząt 😔

Klaudia
3 miesięcy temu

Kurczak-Kot. Królik-Pies. Szczór-Świnia to wszystko to samo.

Chińczyk
odpowiada  Klaudia
3 miesięcy temu

Racja! Tak samo smakują. 😋

33
0
Napisz co o tym sądziszx