Schronisko dla zwierząt zostanie zamknięte. Co dalej z psami?

Udostępnij
Tweet

Smutną informacją podzielili się przedstawiciele schroniska dla bezdomnych zwierząt Azyl ZOO w Niedźwiedziu (niedaleko Antonina). Z końcem roku kończy działalność z powodu zmian prawnych.

Jest to dla nas i dla Gminy bardzo ciężka decyzja, ale biorąc pod lupę nowe przepisy weterynaryjne ta decyzja inna być nie może.

Niestety takie małe schroniska jak nasze w tej rzeczywistości nie mają racji bytu. Mimo ogromnego zaangażowania właściciela schroniska – Burmistrza Ostrzeszowa, nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymogom.

Nasze psy, które nie znajdą do tego czasu nowych domów, będą przewiezione do innych, większych schronisk.

Tym bardziej prosimy o aktywność na stronie i udostępnianie zdjęć naszych psiaków żeby jak najmniej z nich musiało tam trafić.

Na koniec chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy przez 15 ostatnich lat wspierali naszą pracę i pomagali nam ratować zwierzęta. Wszystkim sponsorom, szkołom, wolontariuszom. Zrobiliśmy wspólnie kawał dobrej roboty i dalimy szansę na nowe życie setkom istnień. Dziękujemy!

Zamknięcie powyżej opisanego schroniska powoduje problem dla włodarzy gmin Raszków, Sieroszewice oraz powiatu ostrzeszowskiego, bowiem oni mieli podpisane umowy z azylem w Niedźwiedziu. Czy wrócą do współpracy ze schroniskiem w Wysocku Wielkim czy może znajdą inny obiekt?

Na zdjęciu pierwszy psiak szukający domu na Cito… Rita ma 4 miesiące

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ssss
11 miesięcy temu

ale są pieniążki na 800 plus, 13, 14… nawet mi ZUS podnieśli że niby składka zdrowotna, a to kolejny ukryty podatek. Złodzieje!!!!!

zabcia
11 miesięcy temu

to prawda najwiecej dzieci jest u tych pijusow bo nie chca pracowac tylko opieka ich utrzymuje babska cholerne aby spac z dziadami klepac dzieci a do panstwa po kase

zabcia
11 miesięcy temu

na inne pierdoly maja pienidze zeby utrzymac ludzie mieli prace psy dom i wszystko pasowalo zlikwidowac schronisko ludzi zwolnic z pracy i poprzepychac inne schroniska jak i tak nie ma miejsca dobrze ze nie wpadli na pomysl glupki zeby uspic zwierzeta zeby nie bylo problemu co znimi zrobic

Wilczek
odpowiada  zabcia
11 miesięcy temu

Według mnie nie powinni likwidować schroniska ani usypiać zwierząt 😔

Klaudia
11 miesięcy temu

Kurczak-Kot. Królik-Pies. Szczór-Świnia to wszystko to samo.

Chińczyk
odpowiada  Klaudia
11 miesięcy temu

Racja! Tak samo smakują. 😋

33
0
Napisz co o tym sądziszx