W hali arena Ostrów rozstawiono basen. Wiemy dlaczego

Udostępnij
Tweet

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Świadkowie Jehowy wypełnili Arenę Ostrów podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechało blisko 2500 uczestników.

Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy całego regionu południowej Wielkopolski. Przyjechali po to, żeby z Biblii uczyć się jak okazywać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość. Program składał się z 50 części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych. Jak powiedział Jerzy Rachut rzecznik Świadków Jehowy:

„To wydarzenie dało nam mnóstwo radości! Będąc tutaj, w Hali Arena, w Ostrowie Wielkopolskim mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem, wspólnie wielbić Boga i zyskaliśmy cenną wiedzę, którą teraz możemy wykorzystać w praktyce”.

Ważnym punktem programu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, zorganizowany w sobotę, czyli drugiego dnia kongresu. Jednym z ochrzczonych był Marcin z Kalisza, który Biblię zna od wielu lat.

„Przełomowym był dla mnie Kongres w 2018 roku. Wtedy zacząłem dokonywać w swoim życiu poważnych zmian. Biblia powoduje, że staję się lepszym człowiekiem. Jestem naprawdę szczęśliwy, że jestem tu dzisiaj i przyjąłem chrzest” – powiedział Marcin.

Chrzest przyjęła również Bogusława – „jestem tak szczęśliwa, że wzruszenie nie pozwala mi mówić. To najpiękniejszy dzień w moim życiu! Poznałam prawdę i wiem, co jest w życiu najlepsze. Biblię dostałam od syna, a dzisiaj razem przyjęliśmy chrzest.”

W Arenie Ostrów ochrzczono w sumie 25 osób, które dołączyły do ponad 117 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres w Ostrowie Wielkopolskim był jednym z 29 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata. Świadkowie Jehowy organizują je i zapraszają na program już od ponad 100 lat. Zawsze są to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

CZYTAJ  Mundurowi oddali hołd zmarłemu żołnierzowi
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

68 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin Łopian
10 miesięcy temu

Ci co byli jehowymi, mówią wprost, że to sekta która pierze ludziom mózgi.

..
odpowiada  Marcin Łopian
10 miesięcy temu

Tak ja czarni w sukienkach lubiacy chlopcow

Ladacznica proboszcza
10 miesięcy temu

Potrzaskane maja zasady współżycia w tej swojej komunie. Katole są walienci ale ci to już kompletny odlot

On
10 miesięcy temu

Na piaskach niech robią chrzest

Uwaga sekta !!!
odpowiada  On
10 miesięcy temu

Już jedna sekta z Wolności tam robi , ale dużo w niej hipokrytów i fałszywych ludzi. Mówią Ci że kochają Cię miłością Chrystusową a za plecami Cię obgadują, w szczególności Piotr H. słynny kapelan na rowerze co jeździ po Ostrowie i zaczepia ludzi i jego przydupasy co głoszą ewangelię dla pieniędzy wielki guru hipokryta Darek S. z Krotoszyna i jego przydupasy. Zdala od tych sekciarzy i od tej sekty bo miłości Bożej tam nie zaznasz a wypytują się o wszystko i plotkują o innych ile wlezie. Znamy tą sektę od środka, modlą się w niezrozumiałym diabelskim języku , jeden wielki bełkot jak u naćpanego szamana. Zbiórki w necie robią pod pozorem pomocy ubogim a potem auta sobie kupują i jeden wielki szpan. Już na ulicę wyleźli lata temu i manipulują ludźmi i robią im pranie mózgu na zielonym rynku w parku co sobotę i zdjęcia z ukrycia robią i wrzucają do internetu!!! To są ludzie chorzy psychicznie i wprowadzają ludzi w hipnozę poprzez nałożenie rąk i rzucanie zaklęć w niezrozumiałym języku!!! Z dala od tych dzieci diabelskich!!!

Mocz
odpowiada  Uwaga sekta !!!
10 miesięcy temu

Mówisz o zielonoswiatkowcach? Bo oni chyba na kaliskiej są?

Andrzej
odpowiada  Uwaga sekta !!!
10 miesięcy temu

Katolicy nie lepsi są.

MSWiA
odpowiada  Uwaga sekta !!!
10 miesięcy temu

Dokładnie tak samo jak chrześcijanie. Nie widzę różnicy.

Gąbka
odpowiada  On
10 miesięcy temu

Na Piaskach śmierdzi woda i brudna jest.

Antykatol
10 miesięcy temu

I taki powinien być prawdziwy chrzest – osoby dorosłej. Wtedy byśmy zobaczyli ilu jest prawdziwych katolików a ilu „na papierku”.

Jurek
odpowiada  Antykatol
10 miesięcy temu

Dokładnie, a nie zaklepywac po urodzeniu, cwaniactwo i tyle.

Podobno
10 miesięcy temu

Kiedyś było takie zdarzenie,że dziecko Świadków Jehowy trafiło do szpitala i musiało mieć krew przetoczoną, oczywiście rodzice się na to nie zgodzili ,ale sąd wyraził zgodę na ratowanie życia dziecka i w końcu przetoczono mu krew,ale rodzice go po tym wydarzeniu się go wyrzekli i trafiło ono do domu dziecka.

ByćMoże
odpowiada  Podobno
10 miesięcy temu

Podobno to Rosja jest drugą armią świata

Proradziecki
odpowiada  ByćMoże
10 miesięcy temu

A terytorialsi pierwszą?

ByćMoże
odpowiada  Proradziecki
10 miesięcy temu

Terytorialsi to nie armia, to wydmuszka. Oni są tylko do pomocy innym służbą. A to, że założą mundur nie czyni z nich jakichkolwiek żołnierzy.

Fig
10 miesięcy temu

Czemu osoby chrzczone są ubrane na czarno,a nie na biało?🤔

Ala
odpowiada  Fig
10 miesięcy temu

Przypadek. Strój jest dowolny.

Mocz
10 miesięcy temu

Sikali do basenu.?

ojciec
odpowiada  Mocz
10 miesięcy temu

Nie. Walili „dwóję” do pampersa.

Marcin
10 miesięcy temu

Chora sekta

bartek
odpowiada  Marcin
10 miesięcy temu

chory to ty jestes na dno intelektualne
ani swojej religji nie szanujesz ani cudzej

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by bartek
Kula
odpowiada  bartek
10 miesięcy temu

Trzeba byc człowiekiem podłym żeby własna matka nie odzywała latami się do syna bo odszedł z tej sekty! Pranie mózgu przez 5 krawaciarzy z brooklinu w USA. Żal tych ludzi co kiedyś ich czeka od tej miłosiernej sekty na którą się nabrali. Wszystko tam pięknie póki nic się nie stanie… dla nich wszystko jest zle. A oni to są samo zło…tak naprawdę. Nie ma tam wolności to już p czymś mówi …

Sisi
odpowiada  Kula
10 miesięcy temu

I zapomniałaś dodawać że Jezus mówił „Miłuj bliźniego swego jak Siebie samego” a zbłądzonym wybaczać kazał. A Oni nie pojmują miłowania! Bo nie odżywianie się do syna czy córki itp osoby co odeszła od nich lub wg nich zgrzeszyła jest „nienawiścią” a tego Jezus nie uczył ani Bóg! To nakazują ich chorzy pseudo wybrańcy.

Ost
odpowiada  Marcin
10 miesięcy temu

Sekta to jest kosciol katolicki

Go.
odpowiada  Ost
10 miesięcy temu

Wszystkie religie to sekty 🤨

Anita
odpowiada  Marcin
10 miesięcy temu

A która religia nie jest sektą?! Wolni są tylko ludzie niewierzący.

TyTuTam
odpowiada  Marcin
10 miesięcy temu

Nie bardziej niż KK

oo
10 miesięcy temu

. uja tam chrzest!! Miss mokrego podkoszulka se urządzili w obiekcie miejskim.

Urzędnik Miejski
10 miesięcy temu

A kiedy będzie mieszanie krwi bo jak będzie to się przejdę bo to jest lepszy pomysł w katolickiej rzymskiej to kataniorze w kieckach tylko mieszają legalnie bo to jest po bożemu

Emer321
odpowiada  Urzędnik Miejski
10 miesięcy temu

To to masz w tej głowie bałagan

68
0
Napisz co o tym sądziszx