W hali arena Ostrów rozstawiono basen. Wiemy dlaczego

Udostępnij
Tweet

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Świadkowie Jehowy wypełnili Arenę Ostrów podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechało blisko 2500 uczestników.

Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy całego regionu południowej Wielkopolski. Przyjechali po to, żeby z Biblii uczyć się jak okazywać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość. Program składał się z 50 części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych. Jak powiedział Jerzy Rachut rzecznik Świadków Jehowy:

„To wydarzenie dało nam mnóstwo radości! Będąc tutaj, w Hali Arena, w Ostrowie Wielkopolskim mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem, wspólnie wielbić Boga i zyskaliśmy cenną wiedzę, którą teraz możemy wykorzystać w praktyce”.

Ważnym punktem programu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, zorganizowany w sobotę, czyli drugiego dnia kongresu. Jednym z ochrzczonych był Marcin z Kalisza, który Biblię zna od wielu lat.

„Przełomowym był dla mnie Kongres w 2018 roku. Wtedy zacząłem dokonywać w swoim życiu poważnych zmian. Biblia powoduje, że staję się lepszym człowiekiem. Jestem naprawdę szczęśliwy, że jestem tu dzisiaj i przyjąłem chrzest” – powiedział Marcin.

Chrzest przyjęła również Bogusława – „jestem tak szczęśliwa, że wzruszenie nie pozwala mi mówić. To najpiękniejszy dzień w moim życiu! Poznałam prawdę i wiem, co jest w życiu najlepsze. Biblię dostałam od syna, a dzisiaj razem przyjęliśmy chrzest.”

W Arenie Ostrów ochrzczono w sumie 25 osób, które dołączyły do ponad 117 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres w Ostrowie Wielkopolskim był jednym z 29 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata. Świadkowie Jehowy organizują je i zapraszają na program już od ponad 100 lat. Zawsze są to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

CZYTAJ  Najnowsze plany Kolei Dużych Prędkości. Wiemy co przejedzie przez Ostrów
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa
11 miesięcy temu

To jest bardzo niebezpieczna sekta, znam osobiście dziewczynę do której przyszli po śmierci jej babci, babcia zostawiła jej własnościowe mieszkanie (piętro niżej w moim bloku), teraz już go nie ma, musiała przekazać na rzecz zboru
Polecam również książkę: „Świadkowie Jehowy mówią” bardzo interesująca lektura…

🤦🏻‍♂️
odpowiada  Ewa
11 miesięcy temu

Ale bzdury. Eh skąd ludzie takie bajki biorą.

68
0
Napisz co o tym sądziszx