Sala na stanicy z nowym blaskiem

Udostępnij
Tweet

Sala kominkowa na Stanicy Harcerskiej przeszła gruntowny remont. Modernizacja pomieszczenia była możliwa dzięki Ostrowskiemu Budżetowi Obywatelskiego. Prace ruszyły w listopadzie ubiegłego roku i dobiegły końca.

Zakres prac był bardzo szeroki. Stare drewniane okna, zastąpiły nowe plastikowe. Wymieniono wszystkie drzwi, zarówno wewnątrz pomieszczenia jak i te zewnętrzne. Dodatkowo w ramach prac powstało nowe, boczne wejście do obiektu. Ściany wyszpachlowano i pomalowano. Prace obejmowały także remont komina, zamontowano nową wentylację. Sala z zewnątrz została ocieplona. Przy tej okazji pojawiła się nowa elewacja. To wysokiej klasy tynk silikonowy. Dzięki niemu ściany mogą „oddychać”. Zniknie zatem problem wilgoci w budynku. Wymieniono pokrycie dachu. Stare płyty cementowe i papę zastąpiono płytami warstwowymi, o grubości aż 8 centymetrów. Są z blachy, w środku mają dodatkowe ocieplenie. Remont kosztował prawie 320 tysięcy złotych. Był możliwy dzięki środkom z Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zwycięskie zadanie zagłosowało trzy tysiące mieszkańców.

– Po raz kolejny udowadniamy, że Ostrowski Budżet Obywatelski to znakomite narzędzie w rękach mieszkańców. Bardzo się z tego cieszę i jestem dumna, że wspólnie pracujemy, by nasze miasto piękniało. Ostrowski Budżet Obywatelski to każdego roku milion złotych na inwestycje wskazane i wybrane przez mieszkańców. W ostatniej, 7. edycji zdecydowanie zwyciężyli ostrowscy harcerze, bo na ich projekt zagłosowało 3003 ostrowian, to o ponad tysiąc więcej niż na kolejne zadania w tej kategorii – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Sala kominkowa to najstarszy obiekt Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana”. Od ponad 40 lat służy ona ostrowskim harcerzom oraz mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego jako miejsce spotkań, uroczystości i innych ważnych wydarzeń. Dzięki modernizacji Stanica Harcerska będzie jeszcze lepiej przystosowana do organizacji, w sposób bezpieczny, biwaków i obozów pod namiotami, jak również zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach „zielonych szkół” oraz imprez plenerowych dla mieszkańców naszego miasta – pikników, festynów, ognisk.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tom
1 rok temu

Dlaczego ten dach tak nisko opada i zasłania okna? Kto tak „mądrze” projektował?

1
0
Napisz co o tym sądziszx