Będą się pytać gdzie podróżowałeś i po co

Udostępnij
Tweet

Na zlecenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wykonywane są Badania Ruchu. Ich wyniki pozwolą na lepsze kształtowanie systemu transportu w naszym mieście.

W związku z badaniami, w czerwcu 2023 roku, ankieterzy odwiedzą wybrane gospodarstwa domowe. Przeprowadzą ankietę, a pytania w niej zawarte, związane będą z transportem i codziennymi podróżami do miejsc pracy, nauki itp.

Każdy ankieter będzie posiadał identyfikator i jego zadaniem będzie przeprowadzenie wywiadu kwestionariuszowego z wszystkimi obecnymi osobami w wylosowanym gospodarstwie domowym (wywiady będą realizowane tylko z osobami powyżej 6 roku życia). Wywiad składa się z pytań dotyczących ogólnej charakterystyki gospodarstwa domowego, m.in.: liczby osób w gospodarstwie, posiadanego wykształcenia, miejsca nauki, pracy, liczby samochodów.

Drugim, niezwykle ważnym elementem ankiety jest tzw. dzienniczek podróży. W jego ramach ankieter zbiera od respondenta szczegółowe informacje o podróżach (które miały miejsce w dniu poprzedzającym wizytę – w przypadku ankietowania od środy do piątku oraz które miały miejsce w czwartek – w przypadku ankietowania w soboty), dotyczące m.in.: źródła i celu podróży, czasu podróży, wykorzystywanych środków transportu.

Badanie jest całkowicie anonimowe, co oznacza, że żadne informacje zebrane podczas wywiadu nie będą upubliczniane ani interpretowane indywidualnie. Wyniki badania będą analizowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych.

W wyniku prowadzonych badań powstanie raport zawierający opis zachowań komunikacyjnych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Rezultaty posłużą do opracowania modelu ruchu dla naszego miasta, obejmującego zarówno transport indywidualny, jak i zbiorowy.

Badania są realizowane w ramach Projektu pn. „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 oraz budżetu państwa w ramach Programu Rozwój Lokalny.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacuś
4 miesięcy temu

Dwa największe dziś zakłady pracy w Ostrowie- Mahle i Sklejka Eko. Przy nich przystanki autobusów. Druga zmiana kończy pracę (nie wychodzi z firmy) o 23, a autobusy na drugi koniec miasta, do rosnącej sypialni przy Klasztornej odchodzą o 23.12. Czy do tego, by sprawdzić dlaczego tylu ludzi dojeżdża tam do pracy autami, a autobusy odjeżdżają puste trzeba przeprowadzać ankiety? Czy nie wystarczy pomyśleć i przesunąć odjazdy o 10 minut? To samo dotyczy dojazdów do tych zakładów na I, II i III zmianę. Czy nie wystarczy usiąść i spokojnie przeanalizować linię po linii? Tylko do tego potrzeba kogoś kto myśli, a nie kogoś kto myśli jak by tu wyszarpać z budżetu miasta więcej kasy.

Koziabródka- Wojewoda Łęczycki
4 miesięcy temu

Jak się ma dyrektorów z własnego i kumpli politycznych nadania, a zdolnych i metytorycznie przygotowanych spuszcza sie w niebyt, to są takie efekty. Jednym słowy włodarz miasta dał dupy na całej linii. 

Od pierwszego do pierwszego
4 miesięcy temu

Ja i moja rodzina podróżujemy per pedes na na nasz ogródek działkowy coby płody rolne zebrać i budżet domowy odciążyć, jak również na targowiska miejskie, coby to czego na działce nie stanie dokupić. Coraz więcej spotykam tam urzedników magistratu. Pani prezydent nigdy zaś nie widziałem.

Kokdk
4 miesięcy temu

By te pieniądze co wydaja na ten gow iany projekt przeznaczyli na doplaty do energi lub obrzezania to by bylo eko a nie pytania z du py . Urzad skarbowy ma wygląd na nasze konta bankowe to wie gdzie placimy yo po co ta farsa ?

Hipis
4 miesięcy temu

Ludzie do pracy podrózuja! Na zakupy! Załatwiac swoje sprawy! Co wy chcecie od nas?! Placimy podatki(haracz). Odpierd…lcie sie od nas!!! Do roboty sie wežcie!
Ludzie! Wypada opierd..lic tych urzadniczych nierobow! Bedą spisywac, kto gdzie, kiedy jezdzil. Sami sie spisujcie, co robicie od 7,30 do 15,30. Odpowiedź- gó.no.

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by Hipis
Kod kreskowy na czole
odpowiada  Hipis
4 miesięcy temu

Zostało Ci 7 lat lub mniej za uznanie cię NIEWOLNIKIEM własnej GŁUPOTY.

Hipis
4 miesięcy temu

Spuszczam psy. Prosze smialo, zapraszam na posesje.

Agenda nadchodzi
4 miesięcy temu

Ludzi pokroju dzisiejszej klasy średniej, dodam NASZEJ inteligencji krajowego sortu, w latach -40 zasypali w lesie Katyńskim… Elity światowe kreując taką klasę w obecnych czasach przekupną i pazerną na +++ oczywiscie, POMYŚLAŁY że przyda im się do płacenia podatków z których się bawią. I repatriacji nie trzeba płacić ktorej by się domagali.

ZK
4 miesięcy temu

Ciekawe, jak organizują jakiekolwiek imprezy sportowe, plenerowe, koncerty to są sygnowane nazwiskiem pani Klimek, a jak organizują coś co nadaje się do filmów Barei to jest podpisane: „Na zlecenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Miasta, czyli kogo?

24
0
Napisz co o tym sądziszx