Kolejni ostrowianie zwiedzali spalarnię odpadów (zdjęcia)

Udostępnij
Tweet

Kolejni mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Konina. Kilkadziesiąt osób zwiedzało Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów. Tam dokładnie poznali proces spalania odpadów. Dzięki ich termicznemu przekształcaniu powstaje energia elektryczna i ciepło systemowe, które trafia do mieszkańców Konina.

– Instalacja w Koninie przekonuje mieszkańców, że takie inwestycje po pierwsze są potrzebne, po drugie są bezpieczne. Był to drugi taki wyjazd studyjny dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowany w maju. Kolejny planujemy we wrześniu. Wówczas będziemy oglądać elektrociepłownię w Poznaniu – mówi Aleksandra Budzyń z Centrum Rozwoju Komunalnego.

Rocznie w Zakładzie Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie spalanych jest około 87 tysięcy ton odpadów. Śmieci dostarcza w sumie 36 samorządów – miasto Konin oraz 35 gmin subregionu konińskiego, to około 370 tysięcy mieszkańców.

Budowa kompaktowej elektrociepłowni w Ostrowie Wielkopolskim ma być 4-krotnie mniejsza.

Więcej szczegółów o wrześniowym wyjeździe uzyskać można pod numerem telefonu: 62 7375820 (Centrum Rozwoju Komunalnego) lub kontaktując się mailowo: [email protected].

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wiózł po pijaku małe dziecko. Wpadł na trzeźwym poranku (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Robert Pasik
1 rok temu

I choć byś nie wiem co robił . Tak Wieśniaki z łostrowa nie załapią o co kamann . Tu naprawdę jest może z 20%myślących w Łostrowie reszta to Lewaki i od roboty z daleka . Lepiej żerować na innych . Osły jedzcie i zobaczcie jak to naprawdę działa . Rajski wam już uruchomił kolejną izolatkę będziecie mogli korzystać do woli , a do jeszcze funkcjonujących ścieżki rowerowe co by do roboty mieli czym dojechać . A w Powiecie Dzieci po rowach chodzą bo na wąskiej drodze ciężarówki z drewnem czy towarem do firmy bo na wsi postawił hale i produkcje rozpoczął a mieszkańcy dzieci a co mi tam . A Rajski inwestycje i do fotki się śmieje a Ludzie na wsi nie mają nic . Tak Panie Starosto przejedz się po Powiecie i zobacz głębiej nie tylko drogi powiatowe boczne też są powiatowe .

29
0
Napisz co o tym sądziszx