Remont ulicy Środkowej dobiega końca

Udostępnij
Tweet

Dobiega końca budowa ulicy Środkowej w Ostrowie Wielkopolskim. To jedna z najważniejszych inwestycji na Osiedlu Pruślin na przestrzeni ostatnich lat. Jej budowa kosztuje 4,8 mln złotych i trwa od sierpnia ubiegłego roku.

Największe zaawansowanie prac widać na ulicy Środkowej, od strony ul. Grabowskiej. Tutaj gotowe jest niemal wszystko. Wkrótce położona zostanie ostatnia warstwa ścieralna. Gotowe są chodniki i wjazdy na posesje. Teraz najważniejsze prace trwają na odcinku między ulicą Drzymały a Wylotową.

– Tam kończymy układanie chodników. Trwa podbudowa ścieżek rowerowych oraz prace pod konstrukcje jezdni. Na tym odcinku powstanie 600 metrowa ścieżka rowerowa. Wszystkie prace zakończymy jeszcze w czerwcu – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Budowa ruszyła latem ubiegłego roku. Wachlarz prac jest bardzo szeroki. Prace trwają w sumie na odcinku 1,5 kilometra. Droga będzie mieć 5,5 metra szerokości. Jej nawierzchnia będzie asfaltowa. Zaprojektowano także nowe oznakowanie poziome i pionowe, w tym zastosowanie znaków aktywnych na przejściach dla pieszych.

– Ogromnie się cieszę, że udało nam się zrealizować tak ważną inwestycję. Mieszkańcy czekali na nią długie lata. Na budowę ulicy Środkowej mieliśmy zagwarantowane pieniądze już kilka lat wcześniej. Niestety – decyzją opozycyjnych radnych zostały one przeznaczone na inne cele drogowe. Właśnie dlatego budowa ulicy Środkowej opóźniła się w czasie. Jest to jedna z najdłuższych ulic na Pruślinie. Droga ma znaczenie strategiczne, ponieważ biegnie od ulicy Grabowskiej aż do ulicy Wylotowej – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wraz z zakończeniem prac mieszkańcy zyskają komfort jazdy. Zdecydowanie poprawi się też bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców. Zniknie też uporczywy kurz, dziury i roztopy.

– Do tej pory ulica Środkowa była gruntowa, szczególnie uciążliwe było to podczas jesiennych czy wiosennych roztopów. Dziś mieszkańcy, nie kryją zadowolenia. Wyczekana przez nich inwestycja, dzięki determinacji pani prezydent Beaty Klimek, doczekała się realizacji – podkreśla Szymon Matyśkiwicz, radny miejski.

CZYTAJ  Wiózł po pijaku małe dziecko. Wpadł na trzeźwym poranku (ZDJĘCIA)

Koniec inwestycji zaplanowano w czerwcu. Budowa ulicy Środkowej kosztuje 4,8 mln złotych. Miasto na realizację tego zadania przekazało z własnego budżetu połowę tej kwoty, drugą część, samorząd z sukcesem pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek
1 rok temu

Wiecznie łostrowiakom źle, nie robią ulic – źle, robią – źle.
Jest jezdnia, jest część dla rowerów i część dla pieszych, no to raczej dobrze jest . Może to nie autostrada ale chyba droga na miare możliwości budżetu jest OK, lepsze to niz droga gruntowa z dziurami i kałużami…

StachuJablonka
1 rok temu

Ulung przyjedzie otworzyć i pół powiatu i gminy

....
1 rok temu

W takim „tempie ” odcinek autostrady np 100 km …budowano by …70 lat, jak łatwo policzyć…., a może i dłużej, bo musiała by być 3 razy szersza ..

Anndrus
1 rok temu

Czy Malagowa będzie na otwarciu?

ech
1 rok temu

Kurde, na Wylotowej ścieżka w kierunku obwodnicy jest po lewej stronie, mogą zrobić wszystko budując nową drogę – to zamiast zaprojektować żeby nowa droga miała też ścieżkę po lewej stronie, to robią ją oczywiście po prawej, żeby rowerem robić potem slalom z jednej strony na drugą.. Co za kretyn to projektował

Sts
1 rok temu

A kiedy będzie remont ulic Reymonta, Długosza, Prusa, Iwaszkiewicza ? Właściciele tych ulic zapomnieli o nich !!!

ja
1 rok temu

Jeśli oni zostawią tę kapliczkę, to to śmiało będzie mogło pójść do absurdów drogowych, przecież tam będzie zero widoczności

7
0
Napisz co o tym sądziszx