Horror w gospodarstwie. Zwierzęta były katowane (ZDJĘCIA)

„Biłam kiedy zasłużył” – takie słowa usłyszeli wolontariusze Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals podczas dzisiejszej interwencji. Organizacja otrzymała zgłoszenie, że w jednej wsi pod Kaliszem starsza kobieta znęca się nad zwierzakami. Między innymi uderza je furtką i bije kijem. Dwa psy zostały stamtąd zabrane. Jeden z nich ma pęknięty guz koło odbytu…

O sytuacji poinformowali wolontariusze na fanpage na Facebooku Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals. Interwencja miała miejsce w Kobiernie k. Opatówka.

– Według zgłoszenia starsza kobieta znęcała się nad psem poprzez uderzanie furtką po żebrach, bicie kijem… Na miejscu zastaliśmy starszego, zaniedbanego psa – Łatka. Okazało się, że na posesji przebywa także młody psiak – Reksio. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynikało, że kobieta jest okrutna w stosunku do wszystkich zwierząt, które przebywały pod jej opieką. Podczas rozmowy wykrzyczała, że biła psa kiedy zasłużył. Oba psy zabraliśmy – relacjonują wstrząśnięci wolontariusze

Wstępne badania wykazały bolesność w niektórych miejscach podczas dotyku, podwyższoną temperaturę oraz pęknięty guz koło odbytu. Dopiero wyniki badań krwi pozwolą na ustalenie dalszego planu działania.

Reksio, w typie psa gończego, trafił do domu tymczasowego. Już teraz dla młodego szukamy domu.

– Będziemy także prosić o wsparcie finansowe w leczeniu Łatka. Składamy także zawiadomienie.

Kontakt do wolontariuszy – 510 343 271

CZYTAJ  Prezydent Komorowski rozpoczął od wpadki

30 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrrrr
2 dni temu

wsiurom dowalic takie kary zeby sie nie pozbierali , do dzisiaj na wsiach trzymaja psy na lancuchu , sredniowiecze

Renata
2 dni temu

Też niestety nie wierzę, by tę okrutną kobietę spotkał sprawiedliwy wyrok wymierzony przez sąd. Jak dla mnie, to powinno się podawać do publicznej wiadomości imiona i nazwiska takich zwyrodnialców i głośno o nich mówić. Napiętnowanie społeczne konkretnych ludzi, a nie tylko samych aktów przemocy jest po prostu potrzebne. Dobrze, że są wolontariusze , którzy reagują wprost na bestialstwo. Niestety większość z nas nadal nie kwapi się do bezpośredniej interwencji w obronie męczonych zwierząt, a przecież wystarczy po prostu zawiadomić policję.
W aspekcie tego artykułu, ja nie dzieliłabym naszego społeczeństwa na „kmiotów”, „mieszczuchów” i „katolików”, bo akty przemocy wobec zwierząt zdarzają się wszędzie.

Ostatnio edytowany 2 dni temu by Renata
Ostrowianka
3 dni temu

I zawsze cierpią bezbronne zwierzęta ,a tacy gorliwi do kościoła chadzają i pod kościół też ,może napiętnować takich z ambony dla dobra braci mniejszych,😱

Dociekliwy
odpowiada  Ostrowianka
2 dni temu

Zartujesz chyba. Wiejski proboszcz który wiedzie dostatnie życie z tacy napełnianej przez okoliczne chłopstwo nigdy tego nie uczyni a wręcz odwrotnie podczas spowiedzi takich pokutę zada w postaci trzech zdrowasiek i pięciu ojczenasiek.

Ostrowianka
odpowiada  Dociekliwy
21 godzin temu

No wszyscy jesteśmy śmiertelni i każdy będzie musiał się wyspowiadać i mam nadzieję że nie skończy się na zdrowaś i takie ,skoro bardziej wrażliwi są między nami niech nie boją się na takiego donieść ,ja się nie przejmuję zostawiam swoje pełne dane jakby takiemu zachciało się donieść na mnie ,robię to dla dobra zwierząt i nic mi nie zrobią bo donos na krzywdę zwierzaka robię na straż miejską ,policję i do schroniska i póki co kłopoty mają ci ktòrzy robią krzywdę zwierzakowi .jaka trzeba być gnidą żeby znęcać się nad innymi .nie bać się klopotòw ,kłopoty będą mieli ci ktòrzy sami krzywdzą .swoim zachowaniem i pomocną dłonią pomożemy i pokażemy innym że możemy pomóc .

Jolanta
3 dni temu

Zastanawiam się, jakich sołtysów mamy we wioskach, skoro nigdy nie dostrzegają, co się dzieje ze zwierzętami na ich terenie? A może sami mają podobne podejście do braci mniejszych..??? A może i księża wspomnieliby na kazaniu,że zwierzęta to Boże istoty, które nie są rzeczą, odczuwają cierpienie i ból,należy JE godnie traktować -i sięgali do takich postaci jak św. Franciszek…

Dociekliwy
odpowiada  Jolanta
2 dni temu

A co mają dostrzegać jak są z jednego miotu.

Tytus
4 dni temu

Niech jadą do Chynowy

Jolanta
odpowiada  Tytus
3 dni temu

Jeśli coś złego dzieje się zwierzętom, proszę to zgłosić organizacjom zwierzęcym bądź policji. Nie można przechodzić obojętnie wobec krzywdy bezbronnych zwierząt!

Andre
4 dni temu

Żebyś zdych…a w męczarniach.

Łapeł
4 dni temu

Oby cię koń między oczy kopnął ty stara …wo.

Punisher
4 dni temu

Brak słów na takich wieśniaków.

Ostatnio edytowany 4 dni temu by Punisher
Nie rozumiem
4 dni temu

CO ma w głowie,taki zwyrodnialec ? Zamiast serca , kamień .

oioio
4 dni temu

w niedzelę w lokalnym kosciele w pierwszej ławce. prawdziwy polski katolik . Tak nie tylko na wsi w gospodarstwach rolnych w wiekszości zachowują sie w stosunku do zwierząt kmiotki. Jak nie daje kasy, kasy stary, UE nie dopłaca , zniedołężniały to nie potrzebny, pasożyt . typowy wiejski burak .
Karac, karac ludzkie bydło.

Jurek
odpowiada  oioio
4 dni temu

Dokładnie, katolik.

30
0
Napisz co o tym sądziszx