Horror w gospodarstwie. Zwierzęta były katowane (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

„Biłam kiedy zasłużył” – takie słowa usłyszeli wolontariusze Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals podczas dzisiejszej interwencji. Organizacja otrzymała zgłoszenie, że w jednej wsi pod Kaliszem starsza kobieta znęca się nad zwierzakami. Między innymi uderza je furtką i bije kijem. Dwa psy zostały stamtąd zabrane. Jeden z nich ma pęknięty guz koło odbytu…

O sytuacji poinformowali wolontariusze na fanpage na Facebooku Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals. Interwencja miała miejsce w Kobiernie k. Opatówka.

– Według zgłoszenia starsza kobieta znęcała się nad psem poprzez uderzanie furtką po żebrach, bicie kijem… Na miejscu zastaliśmy starszego, zaniedbanego psa – Łatka. Okazało się, że na posesji przebywa także młody psiak – Reksio. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynikało, że kobieta jest okrutna w stosunku do wszystkich zwierząt, które przebywały pod jej opieką. Podczas rozmowy wykrzyczała, że biła psa kiedy zasłużył. Oba psy zabraliśmy – relacjonują wstrząśnięci wolontariusze

Wstępne badania wykazały bolesność w niektórych miejscach podczas dotyku, podwyższoną temperaturę oraz pęknięty guz koło odbytu. Dopiero wyniki badań krwi pozwolą na ustalenie dalszego planu działania.

Reksio, w typie psa gończego, trafił do domu tymczasowego. Już teraz dla młodego szukamy domu.

– Będziemy także prosić o wsparcie finansowe w leczeniu Łatka. Składamy także zawiadomienie.

Kontakt do wolontariuszy – 510 343 271

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  PL2050 i PSL ujawnili kandydatów do rady Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrrrr
8 miesięcy temu

wsiurom dowalic takie kary zeby sie nie pozbierali , do dzisiaj na wsiach trzymaja psy na lancuchu , sredniowiecze

Renata
8 miesięcy temu

Też niestety nie wierzę, by tę okrutną kobietę spotkał sprawiedliwy wyrok wymierzony przez sąd. Jak dla mnie, to powinno się podawać do publicznej wiadomości imiona i nazwiska takich zwyrodnialców i głośno o nich mówić. Napiętnowanie społeczne konkretnych ludzi, a nie tylko samych aktów przemocy jest po prostu potrzebne. Dobrze, że są wolontariusze , którzy reagują wprost na bestialstwo. Niestety większość z nas nadal nie kwapi się do bezpośredniej interwencji w obronie męczonych zwierząt, a przecież wystarczy po prostu zawiadomić policję.
W aspekcie tego artykułu, ja nie dzieliłabym naszego społeczeństwa na „kmiotów”, „mieszczuchów” i „katolików”, bo akty przemocy wobec zwierząt zdarzają się wszędzie.

Ostatnio edytowany 8 miesięcy temu by Renata
Ostrowianka
8 miesięcy temu

I zawsze cierpią bezbronne zwierzęta ,a tacy gorliwi do kościoła chadzają i pod kościół też ,może napiętnować takich z ambony dla dobra braci mniejszych,😱

Dociekliwy
odpowiada  Ostrowianka
8 miesięcy temu

Zartujesz chyba. Wiejski proboszcz który wiedzie dostatnie życie z tacy napełnianej przez okoliczne chłopstwo nigdy tego nie uczyni a wręcz odwrotnie podczas spowiedzi takich pokutę zada w postaci trzech zdrowasiek i pięciu ojczenasiek.

Ostrowianka
odpowiada  Dociekliwy
8 miesięcy temu

No wszyscy jesteśmy śmiertelni i każdy będzie musiał się wyspowiadać i mam nadzieję że nie skończy się na zdrowaś i takie ,skoro bardziej wrażliwi są między nami niech nie boją się na takiego donieść ,ja się nie przejmuję zostawiam swoje pełne dane jakby takiemu zachciało się donieść na mnie ,robię to dla dobra zwierząt i nic mi nie zrobią bo donos na krzywdę zwierzaka robię na straż miejską ,policję i do schroniska i póki co kłopoty mają ci ktòrzy robią krzywdę zwierzakowi .jaka trzeba być gnidą żeby znęcać się nad innymi .nie bać się klopotòw ,kłopoty będą mieli ci ktòrzy sami krzywdzą .swoim zachowaniem i pomocną dłonią pomożemy i pokażemy innym że możemy pomóc .

Jolanta
8 miesięcy temu

Zastanawiam się, jakich sołtysów mamy we wioskach, skoro nigdy nie dostrzegają, co się dzieje ze zwierzętami na ich terenie? A może sami mają podobne podejście do braci mniejszych..??? A może i księża wspomnieliby na kazaniu,że zwierzęta to Boże istoty, które nie są rzeczą, odczuwają cierpienie i ból,należy JE godnie traktować -i sięgali do takich postaci jak św. Franciszek…

Dociekliwy
odpowiada  Jolanta
8 miesięcy temu

A co mają dostrzegać jak są z jednego miotu.

Tytus
8 miesięcy temu

Niech jadą do Chynowy

Jolanta
odpowiada  Tytus
8 miesięcy temu

Jeśli coś złego dzieje się zwierzętom, proszę to zgłosić organizacjom zwierzęcym bądź policji. Nie można przechodzić obojętnie wobec krzywdy bezbronnych zwierząt!

Andre
8 miesięcy temu

Żebyś zdych…a w męczarniach.

Łapeł
8 miesięcy temu

Oby cię koń między oczy kopnął ty stara …wo.

Punisher
8 miesięcy temu

Brak słów na takich wieśniaków.

Ostatnio edytowany 8 miesięcy temu by Punisher
Nie rozumiem
8 miesięcy temu

CO ma w głowie,taki zwyrodnialec ? Zamiast serca , kamień .

30
0
Napisz co o tym sądziszx