Więcej osób drogę otwierało niż się na niej mieściło

Mieszkańcy Cegieł mogą już korzystać ze zmodernizowanej drogi powiatowej. Do użytku oddano oficjalnie ok. 3 kilometrowy odcinek łączący tę miejscowość z drogą krajową. Ponad 20 osób brało udział w uroczystym otwarciu.

Remont drogi z Daniszyna do Cegieł był jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji drogowych w powiecie. Droga, z której musieli korzystać mieszkańcy była wąska oraz w złym stanie technicznym.

Widząc potrzebę zmian, skale inwestycji przy określonych środkach budżetowych władze powiatu Powiat Ostrowski przystąpiły do remontu drogi dzieląc prace na etapy. Powstał projektu budowlany, a w pierwszym okresie wykonywano remont drogi w obrębie zabudowań Daniszyna i Cegieł. Największe przyśpieszenie prac nastąpiło w ostatnich latach. Ostatni odcinek zmodernizowana w latach 2022-2023.

Łącznie wyremontowano drogę na odcinku ok. 3 km. Całość prac kosztowała ok. 4,3 mln zł. W tej kwocie znalazły się ok. 2 mln wyasygnowane z budżetu Powiatu Ostrowskiego oraz pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Inwestycję środkami w wysokości ok. 300 tys. zł dofinansowała także Gmina Ostrów Wielkopolski.

W dniu 22 maja 2023 roku zadanie oddano oficjalnie do użytkowania, a nową drogę poświęcił ks. Jacek Piekielny. Przedstawiciele poszczególnych władz podkreślali, że realizacja tego zadania jest efektem dobrej współpracy.

W uroczystości uczestniczyli: Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Posłowie Tomasz Ławniczak, Katarzyna Sójka i Jan Mosiński. Władze powiatu reprezentowali Paweł Rajski Starosta Ostrowski, Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego. Piotr Kuroszczyk Wójt Gminy Ostrów oraz Antoni Hardyś Zastępca Wójta. Damian Grądzielewski Członek Zarządu Powiatu, Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski. Maria Tomaszewska Przewodnicząca Komisji Infrastruktury, Katarzyna Spiżak Przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów.

Szefowie Klubów Rady Powiatu Andrzej Leraczyk, Barbara Szymanowska, Józef Wajs oraz radni gminni, przedstawiciele sołectw Daniszyn i Cegły.

89 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obserwator
1 dzień temu

A co tam robi ten znudzony pajac z boku lewej strony ? Napoleon kultury Ostrowskiej

Kazimierz
2 dni temu

Gdzie nie spojrzysz to ta maluda w niebieskiej marynarce, wstyd przynosi miastu nikt tej baby nie lubi ,a najbardziej w urzędzie miejskim

mihhh
3 dni temu

Gruba Kaśka, Malągowa aby Możdzanowskiej brakuje i lokalny Pis postawił by wszystkim obiad.

Mises
4 dni temu

Nie mogę patrzeć na tą gwiazde ostrowskiego intelektu Marlagową. Od przyszłego roku znowu minimalna o 600 zł w górę, ciekawe czy pracownicy średniego szczebla tyle dostaną podwyżki. Już sprzątaczka czy woźny zarabia tyle co nauczyciel po studiach.

Przedstaw się
5 dni temu

Mam pytanie. Kibel stawiam na działce, czy jest możliwość wynajęcia tych grzbietów celem uroczystego otwarcia? Może gratis by przyjechali dla uświetnienia uroczystości? Zdjęcia mogli by wykorzystywać sobie do celów promocji przedwyborczych.

Dociekliwy
odpowiada  Przedstaw się
2 dni temu

Jak im zapewnisz tysiące głosów w nadchodzących wyborach to jak w banku będą a i okoliczny klecha kibel poświęci.

Józwa Butrym
5 dni temu

Przy projektowaniu następnej drogi powinni uwzględnić miejsce jej otwierania i na odcinku 20 m zrobić ją szerszą. Ale najpierw przeprowadzić rozeznanie ilu będzie otwierających, żeby czasem dla kogoś nie brakło miejsca na asfalcie. Droga będzie wprawdzie nieco droższa, ale za to wszyscy (albo i nie) będą zadowoleni. Jak to mówią: „mała rzecz, a cieszy”. Albo też:”curva, ale kyrk”.

Ostatnio edytowany 5 dni temu by Józwa Butrym
Dociekliwy
odpowiada  Józwa Butrym
2 dni temu

Dokładnie.

Draiwer
6 dni temu

Za towarzysza Gierka takie sceny się działy, I czy coś się zmieniło,banda jeszcze raz banda,wstydu nie mają, zresztą co tu mówić o wstydzie, patrząc na te mordy.

Trupek
6 dni temu

ale miny mają jakby kłamią młodzież ogłupiała nic nie mamy a głosują na pis nie wiem po co

Hipis
6 dni temu

Do tych wszystkich co na zdjeciu. Popatrzcie na komentarze! Jak was ludzie „kochają”. Nie wstyd wam przed własną rodziną? Znajomymi? A nie, przepraszam! Książętom i vipom nigdy nie jest wstyd i nigdy nie jest glupio. Ludzie was „kochają” i potrzebuja!🤣🤣

Ostatnio edytowany 6 dni temu by Hipis
Koziabródka- Wojewoda Łęczycki
odpowiada  Hipis
2 dni temu

No cóż. Niewiele się zmieniło od czasów chłopa pańszczyźnianego. Czyli w dalszym ciągu dominuje zabobon, straszenie obcym i tak zwana wdzięczność za okruszki z pańskiego stołu. Przykre i bolesne to wszystko jest.

Hipis
6 dni temu

Booozeeee… Ty widzisz i nie grzmisz? Nie! Ty widzisz i sie smiejesz!

Koziabródka- Wojewoda Łęczycki
odpowiada  Hipis
2 dni temu

Boga nie ma. Gdyby był to świat inny byłby. To tylko błąd matki natury.

89
0
Napisz co o tym sądziszx