Ósmoklasiści rozpoczęli egzamin

Udostępnij
Tweet

Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. W ostrowskich szkołach podstawowych przystąpiło do niego 1168 uczniów. Dziś egzamin z języka polskiego, jutro z matematyki, a w czwartek, 25 maja, z języka obcego nowożytnego. Egzamin piszą dzieci urodzone w 2008 i 2009 roku. W Ostrowie Wielkopolskim to w sumie 1145 osób. Do testu przystąpiło także 23 uczniów urodzonych w 2007 roku. Najwięcej ósmoklasistów egzamin pisze w Szkole Podstawowej nr 9. To 159 uczniów.

Co ciekawe w przyszłym roku egzamin pisać będzie 369 dzieci.

– Przede wszystkim trzymamy mocno kciuki za ósmoklasistów, mówię to zarówno w imieniu swoim jak i pani prezydent Beaty Klimek. Wszystko jest w ich rękach i są do tych egzaminów, dzięki swoim nauczycielom, na pewno świetnie przygotowani. To z jednej strony bardzo poważny egzamin, pierwszy taki, ale z drugiej strony – nie koniec świata. I myślę, że jeżeli tylko podejdą do tego poważnie, ze spokojem na tyle, na ile oczywiście w tej sytuacji to możliwe, to te wyniki będą dobre i bardzo dobre – mówi Sebastian Górski, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

W marcu miasto, wspólnie ze szkołami ponadpodstawowymi oraz powiatem, zorganizowało wyjątkowe warsztaty. Te adresowane były do ostrowskiej młodzieży z VII i VIII klas, a ich główną ideą było poznanie zawodu i szkoły „od kuchni”. Uczniowie warsztatami byli zachwyceni. Podkreślali, że pomogły im podjąć decyzję przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Miasto na zorganizowanie warsztatów otrzymało ponad 200 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Europejskiego Funduszu Gospodarczego , w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” oraz z budżetu państwa w ramach programu „Rozwój Lokalny”.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx