Pierwszy alkohol w życiu 16-latka zakończył się spektakularnie

Prawie każdy kiedyś w końcu spróbuje alkoholu. Według przepisów można go wziąć do ust dopiero po ukończeniu 18. roku życia, ale jak wiadomo młodzi ludzie próbują go wcześniej.

Ostrowscy policjanci mieli nietypową interwencję w niedzielny wieczór. Początkowo jechali do rzekomej szarpaniny w okolicy wiaduktu odolanowskiego. Tam nie znaleziono nikogo podobnego do opisu. Dopiero w rejonie ulic Kopernika/Piastowska spotkali osoby trzymające młodzieńca na chodniku.

Według jednej z relacji chwilę wcześniej miał uderzać głową o chodnik, ale inna osoba temu zaprzeczała. Kiedy 16-latek ocucił się przy policjantach wyznał, że wcześniej wypił pierwszy raz w życiu dwa kieliszki wódki oraz piwo i go sponiewierało. Na miejscu był zespół pogotowia ratunkowego, który sprawdził stan zdrowia młodzieńca. 16-latek nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu pojawiła się jego matka, która zaopiekowała się nietrzeźwym nastolatkiem. Kiedy ten siedział w radiowozie przy otwartych drzwiach nagle wyskoczył i zawołał: „Kocham Cię Nadia!”. Wtedy policjant go chwycił i zabezpieczył przed zrobieniem sobie ewentualnej krzywdy.

Policja sporządzi dokumentację, którą skieruje do sądu dla nieletnich.

Według badań, w Polsce 21,1% dzieci w wieku 11–15 lat upiło się co najmniej raz w życiu, a 6,4% pije alkohol co najmniej raz tygodniu. Według tych samych badań 34,9% dzieci po raz pierwszy piło alkohol, mając 13 lat lub mniej, a 9,2% po raz pierwszy upiło się w tym wieku.

Wskaźniki picia i upijania rosną wraz się z wiekiem. Piwo od wielu lat pozostaje najczęściej spożywanym przez młodzież napojem alkoholowym.

W stosunku do 2010 r. zmniejszyła się częstość picia alkoholu i upijania się, a także opóźnił się wiek inicjacji alkoholowej. Pozytywne zmiany były w głównej mierze efektem poprawy sytuacji w grupie chłopców. Zauważalny jest wzrost niekorzystnych zachowań związanych z piciem alkoholu wśród dziewcząt

CZYTAJ  Zatrzymano młodych motocyklistów bez uprawnień

Według PARPA ogółem 25% dorosłych Polaków sięga po alkohol co najmniej raz w tygodniu (38% mężczyzn i ponad 10% kobiet). Grupa osób najwięcej pijących (powyżej 12 l 100% alkoholu rocznie), która stanowi 7,3% konsumentów napojów alkoholowych, spożywa 46,1% całego wypijanego alkoholu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
1 rok temu

A smakował ten pierwszy raz ,życie i zdrowie i wątroba jest też tylko jeden raz ,masakra rośną młodzi alkoholicy no to jakby co ,🍻🥂

Toma
1 rok temu

słaby zawodnik z niego

bienkowska
1 rok temu

Rośnie nowe POkolenie POpierające Tuska , ” chleją , biją dzieci i do żadnej pracy się nie biorą”

Krisssssss
odpowiada  bienkowska
1 rok temu

Chyba Ci się opcje pomyliły. Więcej chleją i biją za obecnej władzy.

Gucio
1 rok temu

Pije sobie tu pije sobie tam potem z kolegami potem pije sobie sam wódka wino piwo ach jak uwielbiam mieć ten stan

19
0
Napisz co o tym sądziszx