To już pewne. Teren po browarze nie zostanie pusty

W serwisie branżowym pojawiła się informacja o przyszłości terenu po ostrowskim browarze. Najważniejsze, że nie będzie straszyć jak pobliskie gruzowisko po rzeźni.

Ostrowska spółka Budrem weszła we współpracę z RG-Leasing, która zajmuje się komercjalizacją tego typu terenów. Według bardzo wstępnych koncepcji ma powstać centrum handlowe o łącznej powierzchni handlowej wynoszącej kilkanaście tysięcy mkw.

Firma świadczy profesjonalne usługi, począwszy od przeprowadzania analiz doradczych, studium wykonalności projektów, weryfikacji rynku, koordynację i obsługę procesu komercjalizacji, poprzez realizację i nadzór procesu inwestycyjnego wraz z późniejszą obsługą w zakresie Asset Management oraz przeprowadzaniem transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości.

Jaki będzie ostateczny plan centrum handlowego? Teraz nie da się tego opisać, ponieważ trwa opracowywanie koncepcji. Ta z 2019 roku zakładała powstanie 30 sklepów i parking na 330 miejsc.

Wśród atrakcji miały być rynek ze strefą gastronomiczną, fontanna czy restauracja typu drive. Ostateczny plan poznamy zapewne za kilka miesięcy.

CZYTAJ  Ostrowski browar będzie zrównany z ziemią. Wiemy dlaczego

151 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Drummnod
5 dni temu

Co by nie było. Browar nie miał racji bytu ekonomicznego twarda woda nie nadająca się na pilsa,brak rozlewni,myjni kegów,brak terenów do rozwoju i modernizacji. Nie rozumiem tego sentymentu. To trochę jak żałowanie że nie jeżdżą syreny.

Seba
5 dni temu

A pewnie. Zabetonujcie całe miasto i później się dziwicie, że całe miasto podczas ulewy pływa. Tak trzymać

Tomasz
6 dni temu

Jacy wyborcy, tacy włodarze miasta…I J. Urbaniak na czele….totalny pustak

Kasia
odpowiada  Tomasz
5 dni temu

Znam większy chociażby Marlena 😀

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
6 dni temu

Business is business, all around the world. Niestety w tej mieścinie pod rządami carycy szczególnie.

Ziutek
6 dni temu

To tylko u nas każda wolna przestrzeń trzeba zabetonować, postawić kolejną niepotrzebna galerie, tym samym zadusić sklepy w Rynku; albo zbudować patodeweloperskie bloki… ciekawe, że wszyscy zachwycają się państwami skandynawskimi, ale nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby od nich skopiować pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miejskich, np. z takiej Kopenhagi, gdzie każda wolna przestrzeń w centrum miasta to parki i tereny zielone, przystosowane dla każdego…. aleco tam grajdołek Ostrów he he he

....
6 dni temu

A co z kamienicą na narożniku ?

Mania
odpowiada  ....
6 dni temu

Ma być zburzona . Szelag mi mówił bo mój Sąsiad z Lewkowiec

Bob budowniczy
odpowiada  ....
6 dni temu

Przeniosą na rynek jak to takie i aż takie ważne.

....
odpowiada  Bob budowniczy
5 dni temu

Nie ważne, ale zobacz co zrobiło MAHLE na ul Spichrzowej z kamienicami po rozbudowie, bo nie doszli do porozumienia z właścicielami ! .

Mania
odpowiada  ....
5 dni temu

Co zrobili z kamienicami ?

....
odpowiada  Mania
5 dni temu

odgrodzili je od siebie w minimalnej odległości ( ok 1 -1.5 m) betonowym płotem na wys ok 3 m…. „Fajnie” to wygląda !

bienkowska
7 dni temu

Ale jaja, ale jaja , następna galeria w centrum .

chętny na szparagi.
7 dni temu

Fabryki to się buduje w Kaliszu i Nowych Skalmierzycach a w Ostrowie, skwerki , takie władze wybraliście , prawie jak w Elblągu , gdzie prezydent wyprzedał port na parkingi dla tirów , bo po co port , jak już jest w Berlinie.

Rico
odpowiada  chętny na szparagi.
5 dni temu

….w Rotterdamie

leonek
7 dni temu

Chciałbym zauważyć, że właściciele Budremu posiadają tylko połowę nieruchomości i ich współpraca z RG – Leasing nic nie znaczy bez udziału drugiego współwłaściciela. Ponadto ta działka to istne pole minowe, podobno przez teren tej działki przebiegają dwie duże żyły wodne ( przez geodetów nazywane nawet podziemnymi rzekami ). Na niej są aż cztery studnie głębinowe , które pomimo susz są nadal pełne i wydajne, mauzera pompuje się 20 minut praktycznie bez spadku poziomu wody. Do tego dochodzą liczne kanały podziemne, które biegną do byłej rzeźni i winiarni oraz piwnice po poniemieckiej warzelni oraz dużej kotłowni. Samo przygotowanie tej działki pod wylanie fundamentów to kolejny milion. To nie jest gołe pole, gdzie wystarczy zgarnąć warstwę humusu, wyburzenie jest zaplanowane tylko do wyrównania budynków z gruntem a co zostanie poniżej to będzie problemem nowego inwestora.

Audirs6
odpowiada  leonek
6 dni temu

Józef szekag ma drugie 50

Audirs6
7 dni temu

Aldi zrobić bo fajny sklepy. Super promocje

151
0
Napisz co o tym sądziszx