Biznesmeni spotkali się, porozmawiali i pojedli

16 maja 2023 r. w Zespole Pałacowo – Parkowym w Lewkowie odbyło się „Spotkanie z Przedsiębiorcami”. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego.

Ta nieformalna formuła śniadania biznesowego ułatwiła integrację i nawiązanie kontaktów między firmami z różnych branż Projekt ma za zadanie zbudowanie trwałych relacji biznesu z samorządem terytorialnym. Ważne są działania networkingowe, polegające na rekomendowaniu swoich usług, dzieleniu się wiedzą oraz udzielaniu wzajemnej pomocy. Istotne są spotkania, podczas których strony mają czas na poznanie się, wspólne wypicie kawy czy luźną rozmowę.

Podczas wydarzenia nie zabrakło dyskusji o działalności samorządów w zakresie innowacji i przedsiębiorczości, informacji o pozyskiwaniu środków z funduszy UE czy prezentacji ofert partnerów projektu.

– Zainteresowanie spotkaniem było tak ogromne, że nie udało nam się wszystkich podjąć, w związku z czym myślimy już o kolejnych takich spotkaniach, ponieważ współpraca ma sens. Powiat Ostrowski stwarza przyjazny klimat dla przedsiębiorców: utworzyliśmy specjalną strefę inwestycyjną w Przygodzicach, która ma ponad 100 ha ( wciąż dostępnych jest kilka działek, których nabycie odbywa się w drodze przetargu). Ponadto wybudowaliśmy Centrum Kształcenia Praktycznego, miejsce w którym doskonalone są praktyczne umiejętności naszej młodzieży Zapewniliśmy w ten sposób świetne warunki do nauki zawodów technicznych. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z powiatem ostrowskim. Dlatego dbamy o zrównoważony rozwój infrastruktury lokalnej, nowoczesne szkolnictwo i bezpieczeństwo. Inwestycje które wykonujemy mają ułatwiać życie na różnych płaszczyznach wszystkim mieszkańcom, w tym szczególnie przedsiębiorcom rozwijającym swoje firmy w naszym powiecie. – Piotr Walkowski.

Partnerami projektu byli min: WARP, WFR, IPH Południowej Wielkopolski, KIDP, PIP PUP w Ostrowie Wielkopolskim, WIR.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
Subskrybuj
Powiadom o

27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
komi
1 rok temu

PISmesmeni

Kris
1 rok temu

Handlyrzy samochodowych nie było

Alterego
1 rok temu

Jak narazie, to widać, że Ostrów wlkp się zwija!!! Kiedyś miasto tętniło życiem, było kilka dużych poważnych zakładów pracy. Dziś, to już historia! Ostrów jak całą polską gospodarkę wykończył Balcerowicz i kolesie którzy obecnie są w platformie i obecnej lewicy!! A teraz udają zatroskanych..

Jan
1 rok temu

No i ustalili między sobą w tej luźnej rozmowie ile płacić robolom

Zniesmaczony
1 rok temu

W kraju walka o władzę i przyszłość polski a tam się odpierdala cyrk miłości wszelakich partii politycznych. Myślałem, ze ludowcy poszli po rozum do głowy i nie będą kumać się z diabłem. Niestety to spotkanie świadczy o totalnym braku przewidywalności politycznej. Koryto, korytko, misko soczewicy miła.

Prawda
1 rok temu

Mają nadzieję na powrót PO i znowu placenie ludziom 3 złote/godz. ,oraz zatrudnianie na czarno.?

Franky
1 rok temu

Miejsca brakło dla przedsiębiorców, a ja się pytam co tam robi np taki Pan Paduch??

człowiek pracy
odpowiada  Franky
1 rok temu

to jest najbardziej zapracoway osobnik w Ostrowie, wcześnie zaczął ale nigdy nie rozpoczął.

27
0
Napisz co o tym sądziszx