Biznesmeni spotkali się, porozmawiali i pojedli

16 maja 2023 r. w Zespole Pałacowo – Parkowym w Lewkowie odbyło się „Spotkanie z Przedsiębiorcami”. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego.

Ta nieformalna formuła śniadania biznesowego ułatwiła integrację i nawiązanie kontaktów między firmami z różnych branż Projekt ma za zadanie zbudowanie trwałych relacji biznesu z samorządem terytorialnym. Ważne są działania networkingowe, polegające na rekomendowaniu swoich usług, dzieleniu się wiedzą oraz udzielaniu wzajemnej pomocy. Istotne są spotkania, podczas których strony mają czas na poznanie się, wspólne wypicie kawy czy luźną rozmowę.

Podczas wydarzenia nie zabrakło dyskusji o działalności samorządów w zakresie innowacji i przedsiębiorczości, informacji o pozyskiwaniu środków z funduszy UE czy prezentacji ofert partnerów projektu.

– Zainteresowanie spotkaniem było tak ogromne, że nie udało nam się wszystkich podjąć, w związku z czym myślimy już o kolejnych takich spotkaniach, ponieważ współpraca ma sens. Powiat Ostrowski stwarza przyjazny klimat dla przedsiębiorców: utworzyliśmy specjalną strefę inwestycyjną w Przygodzicach, która ma ponad 100 ha ( wciąż dostępnych jest kilka działek, których nabycie odbywa się w drodze przetargu). Ponadto wybudowaliśmy Centrum Kształcenia Praktycznego, miejsce w którym doskonalone są praktyczne umiejętności naszej młodzieży Zapewniliśmy w ten sposób świetne warunki do nauki zawodów technicznych. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z powiatem ostrowskim. Dlatego dbamy o zrównoważony rozwój infrastruktury lokalnej, nowoczesne szkolnictwo i bezpieczeństwo. Inwestycje które wykonujemy mają ułatwiać życie na różnych płaszczyznach wszystkim mieszkańcom, w tym szczególnie przedsiębiorcom rozwijającym swoje firmy w naszym powiecie. – Piotr Walkowski.

Partnerami projektu byli min: WARP, WFR, IPH Południowej Wielkopolski, KIDP, PIP PUP w Ostrowie Wielkopolskim, WIR.

CZYTAJ  Po wypadku pożar ciężarówki na obwodnicy

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
komi
3 dni temu

PISmesmeni

Kris
7 dni temu

Handlyrzy samochodowych nie było

Alterego
7 dni temu

Jak narazie, to widać, że Ostrów wlkp się zwija!!! Kiedyś miasto tętniło życiem, było kilka dużych poważnych zakładów pracy. Dziś, to już historia! Ostrów jak całą polską gospodarkę wykończył Balcerowicz i kolesie którzy obecnie są w platformie i obecnej lewicy!! A teraz udają zatroskanych..

Jan
8 dni temu

No i ustalili między sobą w tej luźnej rozmowie ile płacić robolom

Zniesmaczony
8 dni temu

W kraju walka o władzę i przyszłość polski a tam się odpierdala cyrk miłości wszelakich partii politycznych. Myślałem, ze ludowcy poszli po rozum do głowy i nie będą kumać się z diabłem. Niestety to spotkanie świadczy o totalnym braku przewidywalności politycznej. Koryto, korytko, misko soczewicy miła.

Prawda
8 dni temu

Mają nadzieję na powrót PO i znowu placenie ludziom 3 złote/godz. ,oraz zatrudnianie na czarno.?

Franky
8 dni temu

Miejsca brakło dla przedsiębiorców, a ja się pytam co tam robi np taki Pan Paduch??

człowiek pracy
odpowiada  Franky
7 dni temu

to jest najbardziej zapracoway osobnik w Ostrowie, wcześnie zaczął ale nigdy nie rozpoczął.

Janek
9 dni temu

Fajne spotkanie januszy biznesu

Kleber
9 dni temu

W tym cyrku zabrakło tylko przytulanki

Odolanów
9 dni temu

A co tam robi ,,wielki biznesmen,, który głosował na dwie ręce.

człowiek pracy
odpowiada  Odolanów
7 dni temu

wchodzi do gry przyczajony tygryzł ukryty smoczuś

27
0
Napisz co o tym sądziszx