Ważna decyzja w sprawie 14. emerytury

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma wprowadzić 14. emeryturę jako świadczenie wypłacane co roku. Osoby starsze mogą również skorzystać z takich programów rządowych: Senior+ czy Leki75+.

„Pierwszy raz wypłaciliśmy 14. emeryturę w 2021 r. W 2022 r. ponownie do emerytów i rencistów trafiło to świadczenie. Dziś przyjęliśmy projekt ustawy dzięki, któremu czternastka będzie wypłacana co roku. Dzisiejsze przyjęcie tej ustawy, jest kolejnym ważnym kamieniem milowym na drodze do poprawy losu do godnego życia dla wszystkich naszych babć i dziadków” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał, że do emerytów i rencistów od 2019 r. trafia 13. emerytura. To dodatkowe świadczenie roczne, które otrzymuje każdy emeryt i rencista, bez względu na dochód. Dodatkowo świadczenia będą podwyższane o wskaźnik waloryzacji*, jednak nie mniej niż o kwotę 250 zł. Dodatki do świadczeń również zostaną podwyższone wskaźnikiem waloryzacji.

CZYTAJ  Zderzyli się w tym samym miejscu (zdjęcia)

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aaa
10 dni temu

Tutaj rozdawnictwo bo pieniędzy nie brakuje a rodzice muszą prosić się ludzi dobrego serca o pomoc w zbiórce na leczenie własnych dzieci.Czy to jest normalne ? Chyba w XXI wieku nie powinno tak aby walczyć o życie dzieci!!!

ZK
odpowiada  Aaa
9 dni temu

Wg ciebie jak dają, to jest to rozdawnictwo, jak nie dają, to jest to nienormalne. Obecnie w Polsce kobieta która zajdzie w ciążę jest pod stałą opieką. Wszystkie dzieci również mają opiekę medyczną. Niestety są choroby z którymi obecna medycyna sobie nie radzi. Nawet niezliczona ilość ludzi dobrego serca nie poradzi sobie z tym problemem.

leonek
odpowiada  ZK
9 dni temu

Kobieta w ciąży jest pod opieką ale prokuratury 🙁 . A opiekę dzieci można obserwować po ilości zbiórek na leczenie. Chyba jesteś okazem zdrowia i nie korzystasz obecnie z usług służby zdrowia albo leczysz się prywatnie bo o leczeniu na NFZ masz blade pojęcie.

Biały nissan juke
odpowiada  Aaa
6 dni temu

No do roboty a nie zapomogi i plusy . Ja mam robić na bachora

Marek
10 dni temu

Rząd powinien patrzeć w przyszłość. Wspierać młode pokolenie a nie emerytów!

ZK
odpowiada  Marek
9 dni temu

Trzynastka i czternastka są wypłacane po jednym razie w roku, a 500+ jest wypłacane co miesiąc. Teraz wróć do swojego wpisu i popatrz kogo głównie wspiera rząd.

leonek
odpowiada  ZK
9 dni temu

Przyrost naturalny maleje. Co mają powiedzieć ludzie 30-to letni bez dzieci lub w wieku przedemerytalnym z dorosłymi dziećmi. Nic, bo pracują i płacą podatki na rozdawnictwo rządu na 500+ i dodatkowe emerytury. A pomimo tego rozdawnictwa i tak ludzie w wieku produkcyjnym nie decydują się na zostanie rodzicami, coś tu nie gra.

spostrzegawczy
10 dni temu

Emeryt który wypracował wysoką emeryturę to dostanie figę. Nagradzane jest lenistwo (praca kilka lat). Groszowe opłacanie emerytury przez rolników. Rozdawnictwo w najlepsze, kto będzie spłacał?

Lividium
10 dni temu

( Jeśli rząd mówi że ma pieniądze to znaczy ze ma je zajumał z naszych kieszeni ) Margaret Thatcher

Mrza
10 dni temu

Nic się nie martw, wszystko jest dobrze Marek- nie nakrecaj się

Osek
10 dni temu

Hmm taa jasne… po co ich tam aż tylu skoro i tak wszyscy z danej partii głosują tak samo…

Kamil
10 dni temu

Rozdawnictwa ciag dalszy

Ostrowianka
odpowiada  Kamil
10 dni temu

Szkoda że tego ROZDAWNICTWA nie było za twoich kolesi lewackich bo wówczas emeryci nie zyli by na śmietniku jak PO 1990r do 2015 !! Ty tez będziesz emerytem !

13
0
Napisz co o tym sądziszx