Olbrzymie obciążenie podatnika wizją zwiększenia „500+”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił pierwsze obietnice wyborcze. Wśród nich pojawiły się darmowe autostrady, bezpłatne leki dla seniorów i nieletnich oraz rewaloryzacja programu 500+.

Od 2024 roku – jeśli PiS wygra jesienne wybory – 500+ ma wynosić 800+. Jest to wzrost o 60%. Zdaniem ekspertów obciąży to budżet Państwa polskiego o 62 miliardy złotych. To oznacza, że 1500 zł rocznie będzie musiał oddać w podatkach statystyczny pracujący/prowadzący biznes Polak ponad to co już oddaje, by sfinansować podwyżkę kosztów 500+ o 22 mld złotych.

Przypomnijmy, że jednym z powodów wprowadzenia programu 500+ miała być poprawa dzietności, ponieważ Polsce grozi kryzys demograficzny i załamanie systemu emerytalnego. Statystyki pokazują, że program przestał działać i postępuje spadek liczby urodzeń.

Propozycja PiS-u jest odpowiedzią na zapowiedzi Donalda Tuska, który zapowiedział wzrost tego świadczenia. Tym samym z partii mieniącej się jako liberalna stali się socjalistami. Wielu polskich wyborców zagłosuje na polityka, który mu więcej obieca, chociaż te pieniądze nie biorą się znikąd, tylko trzeba je zabrać z drugiej kieszeni obywatela.

Z analizy stanowisk pozostałych partii wynika, że tylko politycy Konfederacji opowiadają się za odmienną wizją rozwoju Polski, czyli nie zabierania pieniędzy podatnikom i tym samym zmniejszanie liczby programów socjalnych lub ich nierewaloryzowanie.

Na koniec dodajmy, że w czerwcu 2022 roku Jarosław Kaczyński mówił tak o wizji zwiększenia programu 500+

– 700 plus to właśnie posunięcie PROINFLACYJNE. Nie sądzę, żeby było. Ale to nie oznacza, że my zaniechamy pomocy dla rodzin – mówił prezes PiS, odnosząc się do medialnych doniesień o podniesieniu 500 plus do kwoty 700 złotych.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

225 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karolka
9 miesięcy temu

Pisowskie sk**wysyny chcą zniszczyć ten kraj. Zrobią wszystko, żeby wygrać wybory. Takich złodziejskich mend Polska jeszcze nie miała. A patologia będzie mogła pić i żyć niczego nie wnosząc do tego państwa. Porządni pracujący obywatele będą na nich zapierniczać. A uchodźcy już nas nigdy nie opuszczą, wręcz przeciwnie zwiększy się ich napływ z innych krajów. No bo gdzie będą mieć lepiej jak nie u nas? Dramat. Ludzie, nie dajmy tym pisowskim złodziejom wygrać wyborów. Jeśli podniosą 500+ to ceny drastycznie poszybują w górę. Pamiętajcie o tym. Emeryci, renciści, przedsiębiorcy, młodzież powyżej 18 lat i wszyscy logicznie myślący łączmy się!!!

POLSKIE PIEKŁO
odpowiada  Karolka
9 miesięcy temu

ot, mądrego i dobrze posłuchać

speed
odpowiada  Karolka
9 miesięcy temu

to jedna z twoich pewnie ulubionych „polityczek” chce przyjmować wszystkich jak leci, a przede wszystkim nie rozróżnia uchodźców od emigrantów. Powielasz te same nieprawdziwe informacje, uchodźca otrzymuje pomoc w pierwszym, bezpiecznym państwie. Nie jest uchodźcą osoba z Afryki, która mieszkała kilka lat w rosji lub białorusi a teraz nagle chce skorzystać z tego statusu w Polsce. Nawet jak do łukaszenki przyleciała na kilka dni, nie jest uchodźcą w Polsce. Ty napisałaś, że uchodźcy przybędą z innych państw, jakie masz na myśli, biorąc pod uwagę powyższe?
Cały proces ściągania byle kogo ułatwiła pewna pani z niemiec, prawdopodobnie twoje guru i nie pisz tutaj farmazonów, że teraz Polska zamierza pomagać całej afryce. a jeżeli chodzi o zapieprzanie na patologię, ja nie mam wśród znajomych osób które nie pracują i żyją z zasiłków, tacy są ale to margines i nie jest to znacząca do gospodarki liczba ludzi. Tacy są w każdym państwie, oczywiście w różnej skali. Nie ma chyba takich danych jak to wygląda w poszczególnych państwach i kogo faktycznie zaliczyć do tej patologii.

W wcale .nie to nie dziwi...
9 miesięcy temu

Czyli, cytując karakana klasyka, każdy ciężko pracujący statystyczny Kowalski ma się dołożyć do tego chorego pomysłu człowieczka, który nawet gołej baby na żywo nie widział, tylko dlatego żeby Bezprawie i Niesprawiedliwość zwyciężyło w wyborach?????

babcia
9 miesięcy temu

na szczęście Polki to mądre kobiety i te które nie dają w gałę do 25 roku nie robią sobie dzieci dla pieniędzy .Posiadanie dziecka to największa odpowiedzialność, a jak możecie sami zauważyć żyjemy w czasach gdzie kilku bezwzględnych ludzi kupuje sobie w ten sposób głosy elektoratu .Nie tędy droga panie Kaczyński , ale co pan może wiedzieć o życiu kiedy niczego pan nie osiągnął prywatnie nawet kierować samochodem pan nie potrafi .

seniortakaprawda
odpowiada  babcia
9 miesięcy temu

Obawiam się że tymi obiecankami sobie kupi głosy.

Maniek
9 miesięcy temu

Pić, pier..ć nie żałować…bida musi pofolgować

Paweł
9 miesięcy temu

No to po mieście będą teraz jeździć jeszcze lepsze fury za państwowe pieniądze

Gruszek
9 miesięcy temu

więcej pijani matków będzie i będą bić dzieci

Tramak
9 miesięcy temu

Dla młodzieży nic nie mamy po co głosujecie P

Bramak
9 miesięcy temu

normalnie PiS nie widzą co się dzieje….oczy nie patrzą

Jureczek
9 miesięcy temu

zlikwidować 800+plus będzie gorzej jak Kamilek

Kob
9 miesięcy temu

Ja pie***le, co ten j***ny karakan i jego banda odpi****la! Za chwilę ceny będą wszystkiego takie, że się nie pozbieramy! Zniszczyć ten rząd !!!!!!

1 2 3 8
225
0
Napisz co o tym sądziszx