Olbrzymie obciążenie podatnika wizją zwiększenia „500+”

Udostępnij
Tweet

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił pierwsze obietnice wyborcze. Wśród nich pojawiły się darmowe autostrady, bezpłatne leki dla seniorów i nieletnich oraz rewaloryzacja programu 500+.

Od 2024 roku – jeśli PiS wygra jesienne wybory – 500+ ma wynosić 800+. Jest to wzrost o 60%. Zdaniem ekspertów obciąży to budżet Państwa polskiego o 62 miliardy złotych. To oznacza, że 1500 zł rocznie będzie musiał oddać w podatkach statystyczny pracujący/prowadzący biznes Polak ponad to co już oddaje, by sfinansować podwyżkę kosztów 500+ o 22 mld złotych.

Przypomnijmy, że jednym z powodów wprowadzenia programu 500+ miała być poprawa dzietności, ponieważ Polsce grozi kryzys demograficzny i załamanie systemu emerytalnego. Statystyki pokazują, że program przestał działać i postępuje spadek liczby urodzeń.

Propozycja PiS-u jest odpowiedzią na zapowiedzi Donalda Tuska, który zapowiedział wzrost tego świadczenia. Tym samym z partii mieniącej się jako liberalna stali się socjalistami. Wielu polskich wyborców zagłosuje na polityka, który mu więcej obieca, chociaż te pieniądze nie biorą się znikąd, tylko trzeba je zabrać z drugiej kieszeni obywatela.

Z analizy stanowisk pozostałych partii wynika, że tylko politycy Konfederacji opowiadają się za odmienną wizją rozwoju Polski, czyli nie zabierania pieniędzy podatnikom i tym samym zmniejszanie liczby programów socjalnych lub ich nierewaloryzowanie.

Na koniec dodajmy, że w czerwcu 2022 roku Jarosław Kaczyński mówił tak o wizji zwiększenia programu 500+

– 700 plus to właśnie posunięcie PROINFLACYJNE. Nie sądzę, żeby było. Ale to nie oznacza, że my zaniechamy pomocy dla rodzin – mówił prezes PiS, odnosząc się do medialnych doniesień o podniesieniu 500 plus do kwoty 700 złotych.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

225 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mario
6 miesięcy temu

A mnie L Walesa obiecal sto milionow wiec mam wywalone na osiemset nowych zlotych.

pytek2
6 miesięcy temu

Borys Budka, złożył projekt ustawy o zwiększeniu 500 plus do kwoty 800 złotych już od 1 czerwca. Jeśli pani marszałek a tak naprawdę Kaczyński, nie pozwoli na procedowanie tej ustawy, będzie tym potwierdzał tezę, że waloryzacja świadczenia 500 plus jest tylko grą wyborczą!

ccc
odpowiada  pytek2
6 miesięcy temu

Jak to się ma w takim razie do rozpowszechnianej szeroko tezy – dość rozdawnictwa?
Według BB i wielu innych, 800+ od czerwca to nie jest rozdawnictwo, ale od stycznia 2024 to już będzie rozdawnictwo.

Konfederata
6 miesięcy temu

PiS na smietnisko historii, a cała Nowogrodzka do więzienia. To jedyna droga do demokracji.

gin
odpowiada  Konfederata
6 miesięcy temu

uważaj tylko aby ci żyłka nie pękła

Germ
6 miesięcy temu

Do całej krytyki wypłacania środków na dzieci można zastosować znane, sprawdzone myślenie, po co rodzinie z dziećmi w Polsce wypłacać dodatki, skoro 250 euro na każde dziecko otrzymują rodziny w Niemczech.

225
0
Napisz co o tym sądziszx