Pobił sąsiada z powodu psa. Ten zmarł. Sąd zmienił wyrok

Po długiej batalii sądowej doszło do zmiany wyroku. Sprawa dotyczyła śmierci poprzedzonej pobiciem. Wszystko zaczęło się od sporu o psa w bloku.

Po zdarzeniu pisaliśmy, że podczas kłótni 59-latek spadł ze schodów. Pierwotnie Sąd ustalił, że poszkodowany zmarł nie w wyniku obrażeń spowodowanych upadkiem, a uduszenia po zadławieniu się. Miał się do tego przyczynić 61-latek poprzez nieprawidłowe reanimowanie. Teraz zmieniono kwalifikację zarzutu.

Sąd Okręgowy w Kaliszu zmienił wyrok i uznał oskarżonego za winnego tego, że uderzył wielokrotnie pięścią w głowę i tułów powodując obrażenia w postaci m.in otarć naskórka, które naruszyły to czynności narządów ciała na okres nie dłuższy niż siedem dni, to jest popełnienia występku z artykułu 157 par. 2 KK, za co skazał go na 4 miesiące więzienia, a wykonanie wyroku zawiesił na okres jednego roku.

Wcześniej mężczyźnie zarzucano przyczynienie się do śmieci sąsiada. Do zdarzenia doszło trzy lata temu w jednym z bloków przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas kłótni oskarżony popchnął sąsiada, który osunął się na podłogę i musiał być reanimowany.

Oskarżony według nowego wyroku miałby zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny, ale w zamian zaliczono mu czas spędzony w tymczasowym areszcie. Bliscy pokrzywdzonego nie otrzymają nawiązki od oskarżonego bowiem sąd usunął ten punkt z poprzedniego wyroku.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zasłabła w trakcie jazdy (FOTO)
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek
11 miesięcy temu

Rece opadaja kpina nie wyrok powinni przywrucic kare smierci .sad sadem a sprawiedliwosc w naszych rekach mawial pawlak

lila
11 miesięcy temu

To jakaś kpina?

Raz sierpem raz młotem czerwoną
11 miesięcy temu

Stop mafii w togach. Więcej dostał za zabicie karpia na targowisku.

Stop mafii sądowniczej
11 miesięcy temu

……. Polskie,, wolne” sądy. Masz kasę lub znajomości jesteś wolny. Lub doktryna chama Neumanna : będziesz w PO będziemy cię k….. Bronić jak niePOdległości.

20
0
Napisz co o tym sądziszx