Pobił sąsiada z powodu psa. Ten zmarł. Sąd zmienił wyrok

Udostępnij
Tweet

Po długiej batalii sądowej doszło do zmiany wyroku. Sprawa dotyczyła śmierci poprzedzonej pobiciem. Wszystko zaczęło się od sporu o psa w bloku.

Po zdarzeniu pisaliśmy, że podczas kłótni 59-latek spadł ze schodów. Pierwotnie Sąd ustalił, że poszkodowany zmarł nie w wyniku obrażeń spowodowanych upadkiem, a uduszenia po zadławieniu się. Miał się do tego przyczynić 61-latek poprzez nieprawidłowe reanimowanie. Teraz zmieniono kwalifikację zarzutu.

Sąd Okręgowy w Kaliszu zmienił wyrok i uznał oskarżonego za winnego tego, że uderzył wielokrotnie pięścią w głowę i tułów powodując obrażenia w postaci m.in otarć naskórka, które naruszyły to czynności narządów ciała na okres nie dłuższy niż siedem dni, to jest popełnienia występku z artykułu 157 par. 2 KK, za co skazał go na 4 miesiące więzienia, a wykonanie wyroku zawiesił na okres jednego roku.

Wcześniej mężczyźnie zarzucano przyczynienie się do śmieci sąsiada. Do zdarzenia doszło trzy lata temu w jednym z bloków przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas kłótni oskarżony popchnął sąsiada, który osunął się na podłogę i musiał być reanimowany.

Oskarżony według nowego wyroku miałby zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny, ale w zamian zaliczono mu czas spędzony w tymczasowym areszcie. Bliscy pokrzywdzonego nie otrzymają nawiązki od oskarżonego bowiem sąd usunął ten punkt z poprzedniego wyroku.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
☆☆☆☆☆-☆☆
1 rok temu

To są te sądy co tak walczy o nie ekipa Donalda z tym ich logo >KONSTYTUCJA<

Ostrowianka
1 rok temu

Ujawnić nazwisko sedziego tak haniebnego wyroku !!!

Ostrowianka
1 rok temu

HAŃBA !! Kolejny raz POlitycy w togach POkazują że w Polsce można mordować niewinnych ludzi a mordercy POzostana na wolności . POlityk w todze wydający wyrok niech opuści mury sądu bez prawa wykonywania zawodu !!! Bandyci na wolności bo w sądach kolesie z immunitetami czują się rownie bezkarnymi jak sami mordercy .

Nikt
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

To sędziowie z PO wydali taki wyrok wg Ciebie?

Emil
1 rok temu

Kara jak za kradzież batonika w sklepie,tyle warte ludzie życie

Adam sklejka
1 rok temu

Można kogoś z schodów zrzucić, facet nie żyje i 5K do zapłacenia śmieszne te sądy

???
odpowiada  Adam sklejka
1 rok temu

mylisz się ! nie śmieszne tylko, skorumpowane i żałosne :)…gość został zrzucony perfidnie ze schodów, a sprawca śmieje się w oczy !

majster
1 rok temu

Gdzie tu sprawiedliwość????

Kleber
odpowiada  majster
1 rok temu

Nigdy w tym kraju nie było. Wolne sady huehue. Komuna wiecznie zywa

Przyjaciel
1 rok temu

Pobił człowieka do utraty przytomności.pobicie spowodowało zadławienie.Nikt nie spadł ze schodów,mój przyjaciel wracał spokojnie do domu a pijany napastnik odgrażał się,rzucał obelgi i zaatakował niewinnego człowieka.Informacje w mediach są tak przedstawiane aby wybielić zbrodniarza,są w połowie nieprawdziwe.Sprawca przyczynił się do śmierci człowieka,bo przez ten atak agresji już nie ma człowieka,który spokojnie szedł do swojego domu.,a ten potwór chodzi sobie jak gdyby nigdy nic.Nie dziwię się ,że ludzie trafiają do mediów że swoimi sprawami podobnymi do tych.Tak działają polskie sądy.To skandal,że oprawca chodzi bezkarnie na wolności.Żadne słowa nie opiszą z jaką zawziętością bił ofiarę i do dziś nie ma żadnych przemyśleń i zadumy nad tym czego się dopuścił.Jakim trzeba być potworem.!!!!!

Sąsiadka
1 rok temu

Głupi pies prowokował ryja darł na wszystkich, nawet jak się nos wynurzyło z mieszkania. Nie dziwię się, że komuś w końcu nerwy puściły jak głupi właściciel ma satysfakcję jak poebany pies ujada na wszystko i wszystkich dookoła. Też mam takiego porytego sąsiada z porytym psem. Laki od Daniela tego pijoka. Mam nadzieję że w końcu dojadą tego grubasa i sierściucha. Donosy wkrótce na ciebie będą tam gdzie trzeba…

Grażyna
odpowiada  Sąsiadka
1 rok temu

Potwierdzam. Też z nim miałam ,,zgrzyty”, przekupuje wszystkich wódką. W ten sposób sobie robi ,,kolegów”. Kawał ch… z niego. Z dala od takich.

POganiacz bydła
odpowiada  Sąsiadka
1 rok temu

Wątpię… czy jesteś mądrzejszy od tego psa.

Pietro
1 rok temu

Przecież ta osoba zmarła jak dobrze pamiętam na miejscu reanimacja nie pomogła to jak sąd może stwierdzić że uraz nieprzekraczałby 7 dni po otrzymaniu kilku ciosów w głowę i w tułów. Po pierwsze zdarcie naskórka nie twierdzi o urazie wewnętrznym a także o zadławieniu o którym państwo tu piszecie. Proponowałbym złożyć kasację od wyroku oraz także złożyć pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad daną sprawą!!!

Jon
1 rok temu

Pies przyjaciel właściciela i zmora sąsiada

Przyjaciel
odpowiada  Jon
1 rok temu

To nie tak , nie mógł znieść tego ,że pies jest że schroniska,poprzedniego lubił bo był z hodowli.Jak ktoś jest zawzięty z tego powodu,że zwierzak dostał drugą szansę w swoim okrutnym życiu to jednoznacznie mówi jakim jest bezdusznym potworem.

20
0
Napisz co o tym sądziszx