Problem ze smogiem w Ostrowie? Liczba mandatów zaskakuje

Udostępnij
Tweet

W okresie zimowym są takie dni, gdy ostrowskie powietrze można gryźć zębami. Wszystko za sprawą smogu emitowanego przez nieumiejętne spalanie legalnego opału oraz wrzucanie do pieca zabronionych przedmiotów. Od wyłapywania osób, które nie szanują zdrowia pozostałych mieszkańców jest Straż Miejska. Jakie ma sukcesy na tym polu?

Minionej zimy przeprowadzili ponad 80 kontroli, z czego wystawili 4 (słownie: cztery) mandaty za palenie w piecach zabronionych rzeczy. Były to m.in. lakierowane meble. Na mniejszą ilość smogu wpłynęła dość łagodna zima, ale bywało że ludzie do pieca wrzucali zakazane rzeczy z powodu wysokich cen opału. Niektórzy ostrowianie z gorszą sytuacją finansową woleli wrzucić toksyczne przedmioty do pieca niż obniżyć komfort cieplny w mieszkaniach. W wielu przypadkach strażnicy miejscy stosowali pouczenia.

Strażnicy miejscy w okresie letnim również mogą kontrolować czym palimy, bowiem niektóre domy mają podgrzewaną wodę za pomocą pieca.

O tym jak zmniejszyć ilość dymu dzięki paleniu od góry możemy dowiedzieć się z poniższego filmu:

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

57 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hipis
1 rok temu

Coo nygusy zaspane! Do lasu po chrust nie chcialo sie skoczyc?! Szmaty i opony lepsze bardziej dostepne? Czy darmowego chrustu wstyd było brac, bo korona z głowy spadnie?!
Posprzedawajcie auta, bedzie was stac i to na kilka ton dobrego węgla! Nygusy pospolite!

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Hipis
tata
1 rok temu

Co wieczór wystarczy się przejść byle – powtarzam BYLE JAKĄ ulicą w ostrowie żeby widzieć dym co 4-6 dom. To jest tragedia. Ale oczywiście po 15 urzędnik dupy nie ruszy, nie rozumiem tego kompletnie. Poznańska – bema – krotoszyńska śmierdzi co wieczór niemiłosiernie – 4 mandaty? Śmiech na sali POWINNY BYĆ 4 MANDATY NA GODZINĘ NIEUDACZNICY URZĘDNICY

Konfederata.
1 rok temu

Gdy mafia pisdowska doprowadziła kraj na węglu leżącym do zamykania kopalń i kosmicznych cen węgla. To naturalne że podatnicy palą czym mogą aby ogrzać w domu dzieci. Mafioza Kwak i kłamca Pinokio żyjący z okradania Polaków nie wiedzą co to brak pieniędzy.
Obywatele palcie w piecach czym macie bo zdrowie i dobro domowników jest ważniejsze niż pisdowska patologia.
Jesieniom wybory ,czas ich rozliczyć .

Roman
1 rok temu

Cztery mandaty… Na Zacharzewie dziennie ze 40 można by wystawić.

Jacek
1 rok temu

Gdyby np. tacy towarzysze jak kwasniewski…miller….cimoszewicz i im POdobni zamiast budowy przez kilkadziesiąt lat komunizmu budowali np. ekologiczne elektrownie…..?

Ostrowiak
1 rok temu

Cztery mandaty ale dziennie można na Pruślinie i Zacharzewie wystawić.

U3
odpowiada  Ostrowiak
1 rok temu

Kapuś!

57
0
Napisz co o tym sądziszx