Układali kamienie na torach

Udostępnij
Tweet

Na początku tego tygodnia, najpierw w Tczewie, a dzień później w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli czworo nieletnich sprawców układania przeszkód na torach. W pierwszym przypadku o obecności osób nieuprawnionych na szlaku Starogard Gdański – Zblewo, zaalarmował kierownik pociągu, a w drugim maszynista pociągu towarowego. Szybka wymiana informacji pomiędzy pracownikami kolejowymi i służbą dyżurną SOK zapobiegła nieszczęściu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 kwietnia br. kiedy to dyżurna ruchu stacji Starogard Gdański powiadomiła telefonicznie dyżurnego zmiany SOK w Tczewie, że kierownik pociągu pasażerskiego relacji Tczew – Chojnice na szlaku kolejowym Starogard Gdański – Zblewo najechał na ułożone na główkach szyn przeszkody w postaci kamieni. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tczewie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zauważyli dwóch chłopców układających przeszkody na torach w postaci kamieni. Podczas interwencji podjętej przez mundurowych, nieletnie osoby w wieku 13 i 15 lat przyznały się do układania przeszkód na torach, oczekując na kolejne nadjeżdżające pociągi. Funkcjonariusze SOK usunęli ułożone przez nieletnich sprawców kamienie.

Do podobnego zdarzenia doszło następnego dnia na szlaku kolejowym Franklinów – Ostrów Wielkopolski. Dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał informację od dyżurnej ruchu stacji Ostrów Wielkopolski, że maszynista pociągu towarowego relacji Września – Chałupki zaalarmował o osobach nieuprawnionych, które układają kamienie na torach. We wskazane miejsce błyskawicznie skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy ujęli dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat. Podczas prowadzonych czynności ujawniono na torach zmiażdżone kamienie tłucznia. Nastolatki przyznały się do układania kamieni przed nadjeżdżającymi pociągami.

Jak ustaliliśmy dziewczyny próbowały uciec z miejsca zdarzenia jadąc we dwie na jednym rowerze.

W oby przypadkach, sprawcy niebezpiecznych wybryków chuligańskich zostali przekazani wezwanym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom Policji, celem dalszego postępowania.

CZYTAJ  Wiadomo co wyrzucił przez okno podczas pościgu

Dzieci i młodzież przebywająca na obszarze kolejowym w miejscach niedozwolonych, między innymi układając różne niebezpieczne przedmioty na torach, często nie zdaje sobie sprawy, że ich niebezpieczne zabawy zagrażają nie tylko bezpieczeństwu w ruchu pociągów i pasażerów, ale również im samym. Nie zawsze w porę można dostrzec pociąg, nadjeżdżający z dużą prędkością. A przy spotkaniu człowieka z pociągiem ten pierwszy nie ma najmniejszych szans.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Raz sierpem raz młotem czerwoną
1 rok temu

Do domu i pachem na gołą d…. Nie tłumaczenie. Oto skutki hodowli nieletnich potworków przy pomocy smartfonów i hasła jak mawia jeden lewacki pajac w okularach i czerwonych POrach..RUBTA CO CHCETA. Na strajku wściekłych wagin mieliśmy prezentacje jak zachowują się nieletnie chamskie i wulgarne żeńskie potworki.

Ostrowianka
1 rok temu

A jakie konsekwencje dla rodziców i dzieci ,przecież mógł być wykolejony pociąg i zginać ludzie i jakie szkody ,🙃😵‍💫

Janek
1 rok temu

Rodziców ukarać surowo za takie wychowanie a szurkow do zamiatania dworca i okolic z napisem na kamizelkach Chciałem aby wykoleił się pociąg szurki opęziałe

Pan
1 rok temu

Najlepszą karą by była ich przywiązać do drzewa i ukamieniować

Marian
1 rok temu

Grunt że nie siedzą przy komputerach tylko na świeżym powietrzu, a te parowozy co jeżdżą 40 km na godzinę to do huty odesłać i na żyletki przerobić.

Do Marian
odpowiada  Marian
1 rok temu

Rozpędź się a ściana sama cię znajdzie. Parowozy to masz dzbanie w Wolsztynie. A do utylizacji to nadaje się połowa szrotu sprowadzanego z Niemiec i takie tłuki jak ty.

Mieszko
1 rok temu

Za karę powinny wyrywać chwasty za kładką przy parowozie,jak się kiedyś mówiło – przez nogi do głowy, nikt się nie żalił i każdy wyrósł na człowieka.

22
0
Napisz co o tym sądziszx