Firma przekazała strażakom pancerne tablety

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy strażacy spotkali się z przedstawicielami jednej z firm z Ostrowa Wielkopolskiego, która zajmuje się produkcją zabezpieczeń do urządzeń mobilnych.

Podczas spotkania nastąpiło przekazanie dziesięciu tabletów przez firmę „3mk” dla ostrowskich strażaków. Celem przekazania tabletów będzie zapewnienie większego komfortu oraz usprawnienie pracy ratownikom, a także sprawdzenie trwałości produkowanych zabezpieczeń podczas prawdziwych, niekiedy ekstremalnych strażackich akcji. Sprzęt zabezpieczony w specjalną, pancerną obudowę doposaży pojazdy będące na stanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przekazane urządzenia zaopatrzone w odpowiednie aplikacje takie jak system lokalizacji miejsca zdarzenia, rozmieszczenia hydrantów zewnętrznych na terenie rejonu chronionego, a także współpracujące z systemem teleinformatycznym SWD-ST obsługiwanym przez PSP, w znacznym stopniu ułatwią służbę ostrowskim strażakom.

Tablety wyposażone są także w aplikację obsługiwaną przez fantomy ćwiczebne do ratownictwa medycznego, która usprawni i wzbogaci wiedzę podczas prowadzonych przez Komendę kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy dla szkolonych funkcjonariuszy oraz druhów.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bc
1 rok temu

Fajna akcja. Jedna i druga strona skorzysta.

mieszkaniec
1 rok temu

no super na Ukrainie sprawdzą się jak nigdzie indziej .Bracia Ukraincy nie pogardzą .

Marcin Łopian
odpowiada  mieszkaniec
1 rok temu

Gdzie ty tu widzisz coś związanego z Ukrainą?!

mieszkaniec
odpowiada  Marcin Łopian
1 rok temu

nie wiesz ile wozów strażackich ze sprzętem tam wyjechało ? To się do edukuj .

4
0
Napisz co o tym sądziszx