Wiemy jak zostać lekarzem – studia w Kaliszu (nabór)

Senat Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego podjął uchwałę w sprawie warunków i trybu rekrutacji na kierunek lekarski, który uruchomiony zostanie w roku akademickim 2023/2024. Nabór rozpocznie się już w maju, a naukę na pierwszym roku studiów rozpocznie 60 przyszłych medyków. Zainteresowanie kierunkiem już jest bardzo duże.

Zgodnie z postanowieniem Senatu uczelni, rekrutacja na kierunek lekarski odbywać się będzie w oparciu o konkurs świadectw.

Kandydaci zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z matematyki lub z fizyki/fizyki i astronomii. Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” zobowiązani są posiadać zaświadczenie z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej potwierdzające wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z matematyki lub z fizyki/fizyki i astronomii. W przypadku przedmiotów do wyboru Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna wybiera wariant korzystniejszy dla kandydata.

Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosi 200. Do przyjęcia na studia w ramach limitu przyjęć zostaje zakwalifikowany kandydat, który uzyskał najwyższą liczbę punktów, nie mniejszą niż 30 % maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia.
Pierwszy etap rekrutacji – rekrutacja elektroniczna, rozpocznie się już 8 maja 2023 r. i potrwa do 30 czerwca 2023 r.

Jak podkreślają władze Akademii Kaliskiej, kształcenie przyszłych medyków to prestiż dla uczelni, ale też szansa dla regionu na zatrzymanie młodych ludzi na lokalnym rynku pracy. – Południowa Wielkopolska ma najniższy wskaźnik liczby lekarzy w kraju – 0,87 na 1000 mieszkańców, podczas gdy w Wielkopolsce wynosi on 1,57, w Polsce 2,4, a w Europie 4,8 – mówi prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Prof. Wojtyła liczy na to, że studia podejmą głównie mieszkańcy aglomeracji kalisko-ostrowskiej i przyznaje, że zainteresowanie już jest bardzo duże. Aby zwiększyć ich szanse, od lutego wspólnie z Miastem uczelnia realizuje bezpłatne kursy przygotowawcze do matury dla blisko 460 uczniów kaliskich szkół.

CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje

Szczegółowe informacje na temat kierunku lekarskiego można uzyskać, pisząc na adres: [email protected], dzwoniąc pod nr. tel. 62 76 79 520 lub osobiście w Collegium Novum przy ul. Nowy Świat 4a, pokój nr 004.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pacjent
1 rok temu

Tylko patrzeć, jak na wizytówkach lekarze będą zamieszczać także informacje o ukończonej uczelni.

wilk
1 rok temu

Jak widac kolejny pomysł byłego Woziwody – czy Lejewody z Pozania – dał d/// z tym Pałacem , wiec stworzyli dla byłego specjalisty – opiekun w przedszkolu z Ostrowa wlkp., dziwne stanowisko kogoś tam- na szczeblu PIS – na jakieś wiejskiej uczelni w Kaliszu . a ten tworzy wydziały NASZA , Prawa Izraela, obróbki drewna w seminarium a teraz – Akademia Medyczna – wiejskich szamanów zdrowia. Może sie przeniesie do Rady Europy.- przedszkolanki z ostrowa wlkp ., sa uzdolnione w każdej dziedzinie – a może tak wydział tresury pingwinów ?

28
0
Napisz co o tym sądziszx