„To ty na filmie? – uważaj!

Udostępnij
Tweet

Mieszkańcy regionu otrzymują podejrzane wiadomości od swoich znajomych korzystających z facebooka. „To Ty na filmie?” Dalej jest link, po kliknięciu w który wyświetlają się dwie różne rzeczy w zależności od urządzenia.

Po kliknięciu w link na komputerze pojawi się strona promująca sklep z rowerami w Nowym Jorku.

Gorzej jeśli kliknięcie w niego przez telefon. W tym momencie wyświetla się strona łudząco podobna do facebooka, prosząca o podanie danych do logowania. Po ich wypełnieniu dajemy oszustowi nasze dane. W ten sposób cyberprzestępca rozsyła do kolejnej grupy osób link.

Proceder wykorzystuje zaufanie, którym darzymy osoby nam znane. Nie podejrzewany, że koleżanka czy kolega podesłałby „wirusa” – choć w rzeczywistości wirusem to nie jest. Wykorzystuje słabość ludzi do klikania w linki od znajomych i zaintrygowanych o jaki filmik z naszym udziałem chodzi. Zanim zdążymy pomyśleć, że to oszustwo, przekazujemy swoje dane.

Ciekawostką jest, że po podaniu fikcyjnych danych, pojawia się komunikat o błędnym loginie i haśle. Poniższe linki do odzyskiwania hasła i założenia konta są nieaktywne.

Swego czasu rozpowszechniało się oszustwo polegające na podawaniu kodów blik, bo rzekomo znajomy był w potrzebie. Bądźmy ostrożni.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy wyciągali z lodu
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wro
7 miesięcy temu

widac na tych filmach jak ostj wali kucyka

1
0
Napisz co o tym sądziszx