Wraz z odwilżą powraca problem psich odchodów

Udostępnij
Tweet

W końcu nadeszła, długo wyczekiwana wiosna. Chociaż zdarzają się jeszcze chłodne dni i noce to przyroda powoli budzi się do życia po kilku miesięcznej przerwie. Pojawiające się pierwsze wiosenne kwiaty czy pąki na krzewach i drzewach są tego nieskrywanym dowodem.

Jak co roku po sezonie zimowym na odkrytych przez śnieg trawnikach zwłaszcza tych miejskich i ogólnodostępnych widoczne są jeszcze inne niespodzianki. Psie odchody – pozostawione podczas spacerów przez zwierzęta o posprzątaniu których zapomnieli ich właściciele.

Pomimo, iż na terenie miasta jest spora ilość tzw. dystrybutorów z woreczkami umożliwiającymi usuwanie psich kupek, są kosze na śmieci do których można je wrzucić, to nadal zdarzają się osoby którym obowiązek sprzątania jest obcy. To, że trzeba posprzątać po psie powinno wynikać zarówno z naszej kultury, jak i odpowiedzialności za siebie i znajdujące się pod naszą opieką zwierzę. Dbamy o własną higienę i wygląd, to wciąż niektórzy zapominają o utrzymaniu porządku i czystości w przestrzeni publicznej.

Z tegoż względu w najbliższym czasie Straż Miejska prowadzić będzie w tym zakresie działania, w ramach akcji „Masz psa, a czy masz kulturę?”, podczas których funkcjonariusze szczególną uwagę skupią na osobach wyprowadzających swoje psy na spacer.

Strażnicy zwracać będą uwagę na nieprawidłowości związane z niesprzątaniem, puszczaniem zwierzęcia luzem i brakiem nadzoru, informując jednocześnie o obowiązkach i podejmując stosowne interwencje.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Będą wymieniać się ubraniami. Nowa akcja w hali arena
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel
10 miesięcy temu

Najlepsi są tacy co udają greka i nie widzą że pies się zkasztanił

Łapeł
odpowiada  Obywatel
10 miesięcy temu

🤣🤣 prawda 👍👍

Janek
10 miesięcy temu

Największy problem to jest z wlascicielm to oni kultury nie mają a nie pies, pies żre i sra tak jak wlasciciel ciekawe czy on się myje ja już w tych blokach też żygam tymi psami straż miejska powinna solić mandaty jak kierowcy dostają i punkty bo to już zakrawa na kpine żeby nie można iść chodnikiem bo same sroje psie w mieście a trawa miejska kiedyś była ozdobą dziś sam smród obrzydzenie

Maria
10 miesięcy temu

Nie tylko na ulicach są psie kupy. Tak samo w blokach na klatkach schodowych, nie mówiąc już o psim moczu, który jest na porządku dziennym. Mimo apelu o tym , że należy sprzątać po swoim pupilu właściciele nie stosują się do tego zarządzenia.

Hela
10 miesięcy temu

A ja bym prosiła uzupełniać te dystrybutory bo w parku przy Zusie było kompletnie pusto nie było ani jednego woreczka

Osw
odpowiada  Hela
10 miesięcy temu

A to nie ma Pani kilku złotych, żeby kupić sobie takie woreczki? Przypominam, że nie wszędzie dostępne są tego typu automaty.

bc
odpowiada  Osw
10 miesięcy temu

Niestety zdarza się zapomnieć. I wtedy przydałyby się takie ogólnodostępne.

Urzędnik Miejski
odpowiada  Hela
10 miesięcy temu

Idziesz z psem to zabierz z domu na pewno się znajdzie woreczek pies 🐕 to obowiązek karmy też miasto nie kupuje to woreczek na pewno masz

nikt wazny
10 miesięcy temu

za niskie sa za to mamdaty i nikt tego nie respektuje

Rtyl
odpowiada  nikt wazny
10 miesięcy temu

Masz rację

Maly
10 miesięcy temu

Za niewykazanie sami posprzątaja

ZK
10 miesięcy temu

„Wraz z odwilżą”. Przespałem zimę i nawet nie wiedziałem, że był śnieg i nastąpiła upragniona odwilż. I jeszcze jedno zaskoczenie, pieski wiosną zaczęły pozostawiać swoje odchody. Dobrze, że wcześniej tego nie robiły.

Psy do budy koty na drzewo
10 miesięcy temu

Proste.Kto chce mieć psa niech po nim sprząta.A jak nie to powinno się takiego zasrańca wysmarować gównem to wtedy się nauczy. Zresztą po co komu pies tylko żre i sra…

Asd
odpowiada  Psy do budy koty na drzewo
10 miesięcy temu

Siebie wysmaruj albo to robisz codziennie

rrrr
10 miesięcy temu

najwiekszy problem to lezace wszedzie małpki po wódce , na kazdej ulicy idzie znalesc kosz na smieci , ale nadal sa buraki co tego nie potrafia ogarnac

E.
odpowiada  rrrr
10 miesięcy temu

A jeszcze lepsze jak zostawiają je u siebie w bramie. Pod własnym nosem zostawiają flaszki i zaś się pytają czyje to butelki.

Ostrowiak
odpowiada  E.
10 miesięcy temu

Zgadza się. I przekonałem się na własne oczy, że tak robią ludzie z wysoką kulturą osobistą (przynajmniej takie sprawiają wrażenie,znam osobiście jedną taką osobę). Pewno boją się wypić w domowych pieleszach to łoją po drodze i cyk buteleczka w bramie zostawiona….

A Grześkowiak
10 miesięcy temu

Ja zawsze chowam kupkę po Borysie do kieszeni i wyrzucam do hasioka przy najbliższej okazji. Niestety często mi się zdarza nieś ciepłą w kieszeni przez pół miasta, zanim znajdę hasiok.

E.
odpowiada  A Grześkowiak
10 miesięcy temu

Niestety tak człowiek by musiał robić,bo śmietnik znaleźć to masakra jakaś

Z. Smyk
odpowiada  A Grześkowiak
10 miesięcy temu

W Ostrowie hasioka nie znajdziesz, co najwyżej, gemylę.

39
0
Napisz co o tym sądziszx