Wraz z odwilżą powraca problem psich odchodów

Udostępnij
Tweet

W końcu nadeszła, długo wyczekiwana wiosna. Chociaż zdarzają się jeszcze chłodne dni i noce to przyroda powoli budzi się do życia po kilku miesięcznej przerwie. Pojawiające się pierwsze wiosenne kwiaty czy pąki na krzewach i drzewach są tego nieskrywanym dowodem.

Jak co roku po sezonie zimowym na odkrytych przez śnieg trawnikach zwłaszcza tych miejskich i ogólnodostępnych widoczne są jeszcze inne niespodzianki. Psie odchody – pozostawione podczas spacerów przez zwierzęta o posprzątaniu których zapomnieli ich właściciele.

Pomimo, iż na terenie miasta jest spora ilość tzw. dystrybutorów z woreczkami umożliwiającymi usuwanie psich kupek, są kosze na śmieci do których można je wrzucić, to nadal zdarzają się osoby którym obowiązek sprzątania jest obcy. To, że trzeba posprzątać po psie powinno wynikać zarówno z naszej kultury, jak i odpowiedzialności za siebie i znajdujące się pod naszą opieką zwierzę. Dbamy o własną higienę i wygląd, to wciąż niektórzy zapominają o utrzymaniu porządku i czystości w przestrzeni publicznej.

Z tegoż względu w najbliższym czasie Straż Miejska prowadzić będzie w tym zakresie działania, w ramach akcji „Masz psa, a czy masz kulturę?”, podczas których funkcjonariusze szczególną uwagę skupią na osobach wyprowadzających swoje psy na spacer.

Strażnicy zwracać będą uwagę na nieprawidłowości związane z niesprzątaniem, puszczaniem zwierzęcia luzem i brakiem nadzoru, informując jednocześnie o obowiązkach i podejmując stosowne interwencje.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adi
10 miesięcy temu

Zgadza się dużo osób nie sprząta po pupilu.O pętach już nie mówią. Przystanki ,parki, koło szkół wszędzie pety i śmieci.

ZoS
10 miesięcy temu

Jakoś dziwnie nikomu nie przeszkadzają ptasie odchody. Jest tego wszędzie multum. Rynek prawie w całości „udekorowany”. Na ławce są małe szanse, aby nie trafić na to cacko. Może ci dzielni strażnicy jeszcze tym się zainteresują. Pogadać z takim ptaszkiem, pouczyć, a może się polepszy.

ciekawy
10 miesięcy temu

w dawnych czasach Polaków nauczyli raz dwa, z trzy razy na plecy taka 40mm, i juz by wiedział ze nalezy sprzątnąc, a teraz paniusia przejdzie obok tabliczki „Zakaz wyprowadzania psów” pies sie wysra i nawet nie sprzątnie, czas by wróciły te czasy

Sraka
10 miesięcy temu

A jak piesio odda nawóz płynny to jak to zebrać? Tu by trzeba saperkę nosić ze sobą.

Bolo
10 miesięcy temu

1000zł podatku od psa, i to na kwartał! I problem się skończy. Pełno u nas miłośników piesków, którzy znają swoje prawa lecz zapominają o obowiązkach.

Sandra
odpowiada  Bolo
10 miesięcy temu

Weź człowieku się nie wypowiadaj!

Azor
odpowiada  Bolo
10 miesięcy temu

Dokładnie

ZoS
10 miesięcy temu

Kosze są,ale tylko przy przystankach autobusowych, na osiedlach gdzie stoją bloki i w parkach. Tam gdzie nie kursują autobusy (np. ul. Mickiewicza, Kasprowicza) kosza nie uświadczysz.

Asd
10 miesięcy temu

Ja mam dwa duze psy i sprzatam po nich a co do strazy miejskiej to oni sie tylko do tego nadaja

Łapeł
10 miesięcy temu

No nie powiem hasło straży miejskiej mocne … Kolejna edycja … ” Piłeś? A gdzie zostawiłeś małpkę? „

bc
odpowiada  Łapeł
10 miesięcy temu

Świetne!

Urzędnik Miejski
10 miesięcy temu

Co z tego że straż miejska będzie chodzić po parku to wtedy będą sprzątać rano niech przyjdą ale po cywilnemu i z pieskiem to zobaczą jak właściwie to olewają .A co do worków że ich brakuje są tacy co biorą nie jeden tylko parę a nawet wszystkie a zresztą jak wychodzisz z psem z domu to zabierz z domu mały worek bo na pewno się znajdzie są tacy że jak uwagę zwrócisz to zapomniał w takim przypadku mówię po co wychodzisz niech się zesra na dywanie to wtedy posprzątasz

MAri
10 miesięcy temu

Taka kultura wielce miastowych ludzi, z psem pod płotem sąsiada się chodzi żeby nasrał ale u siebie czysciutko

39
0
Napisz co o tym sądziszx